Ana içeriğe atla

Gezi Önerileri

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Nisan Ayında Gidebileceğiniz 6 Ülke Sizi Bekliyor
Nisan Ayında Gidebileceğiniz 6 Ülke Sizi Bekliyor

iyihisset.com

16 Nis 2018

Güneşin ve ılık esen rüzgarlar ile yağmurun tadını çıkardığımız bu eşsiz zamanlarda yılın ilk yorgunluğunu atmaya, belki de ufak bir keşfe çıkmaya ne dersiniz? İnsanın yüzünde daha fazla gülümsemeye sebep olan bu ay ile aslında doğanın canlanması işinizi biraz da olsa kolaylaştıracak. Nisan ayında tatil aslında sizi doğa ile eşzamanlı olarak yenileyecek ve sıcak yaz günlerinin aksine enerji katan güzel havaları solumanızı sağlayacak. İşte Nisan ayında size kapılarını açan 6 ülke ve ufak tatil önerileri...

Japonya

Ağırlıklı olarak Tokyo ve Osaka şehirleri özelinde tatilcilerin uğrak noktası olan Japonya’da yerel dilde "başkent başkenti" ya da "başkentlerin başkenti" anlamına gelen Kyoto, özellikle bahar aylarında dünyanın en güzel şehirleri listesinde üst sıralarda yer alıyor. Bahar aylarında açan çiçeklerle dolu bu cennet şehre, özellikle Sakura adı verilen kiraz çiçeklerinin yeşerdiği dönemde giderseniz önceden karşılaşmadığınız bir doğa ve dönüşüm ile karşılaşmanız mümkün. Etkileyici sokaklarının yanı sıra dini tapınakları ve birbirinden lezzetli yemekleri ile de öne çıkan Kyoto, bahar ayı rotası için ideal bir yer.

Hollanda

Yılın her ayı ve özellikle de yaz aylarında turist akınına uğrayan Hollanda’da ülkenin en bilinen noktası olan Amsterdam’ı Nisan ayı sonlarında ziyaret etmek, kalabalık turist kafileleriyle karşılaşma olasılığını azaltırken aynı zamanda Amsterdam ve çevresinin yemyeşil doğasıyla da harika vakit geçirmenizi sağlayacak. Küçük tarihi evleri, rahat yaşam tarzı ve çok kültürlü yapısıyla baharın tadını çıkarabileceğiniz Amsterdam’a yakın bir noktada bulunan Giethoorn Köyü’ne de mutlaka uğrayın. Masaldaymışsınız hissini uzun süre üzerinden atamayacağınız bu köy, nefes kesici doğası ve dokusuyla baharda uğranılması gereken yerler arasında yer alıyor.

Gideceğiniz yerleri siz belirleyebilirsiniz fakat başınıza geleceklerden hiçbir zaman önceden haberdar olamazsınız. Siz de çizeceğiniz rotalar dahilinde sizi güvende hissettirecek Acil Destek Ferdi Kaza Sigortası’nı yaptırın, olası anılarınızı mutlulukla anlatın.

Filipinler

Vizesiz seyahat edebileceğiniz ülkeler arasında yer alan Filipinler, aktif volkanları, dünya mirası pirinç tarlaları ve tropikal adalarıyla dikkat çeken fantastik Asya ülkelerinden biri. Özellikle Nisan ayında gidilebilecek ülkeler sıralamasında, tropik bitkileriyle harika manzaralar sunan adaları, bozulmamış beyaz kumlu kumsalları, yağmur ormanları, doğa harikası ilginç yerleri görmek için en ideal yerdir. Güneydoğu Asya’nın büyülü adalar ülkesinde hesaplı fiyatlarla rahatlatıcı ve güzel bir bahar tatili yapmak mümkün.

Gürcistan

Hafta sonu kaçamağı için de ideal noktalardan biri olan ve vize istemeyen ülkeler statüsünde yer alan Gürcistan’da görülmesi gereken en önemli durak ülkenin başkenti Tiflis. Tiflis’e gitmek için en uygun zamanın sıcaklardan bunalmadan doya doya şehri gezebileceğiniz ilkbahar ve sonbahar ayları olduğunu söyleyebiliriz. Bu mevsimlerde hem Karadeniz coğrafyası eşsiz güzelliğiyle size kucak açar, hem de ılıman ve sıcak havanın güzelliğinde şehri gezme ve keşfetme fırsatı bulabilirsiniz. Tiflis’e Türkiye’den farklı şekillerde gidebilirsiniz; Karadeniz’den Trabzon, Rize ve Artvin’den otobüslerle, İstanbul’dan da uçakla ulaşabilirsiniz.

Macaristan

Orta Avrupa’nın en eski yerleşim yerlerinden biri olan, Slovakya’nın güneyinde, Avusturya’nın doğusunda yer alan Macaristan nisan ayında tatil yapmak isteyenler için görülmesi gereken ülkeler arasında yer alıyor. Özellikle de Tuna nehrinin iki yakasındaki Budin (Buda) ve Peşte’nin 1873 yılında birleşmesiyle oluşan Budapeşte şehri, Macaristan’ın görülmesi gereken en önemli noktası. Macaristan’ın politik, kültürel, ticari, endüstri ve ihracat merkezi olmasının yanında Berlin’den sonra Orta Avrupa’nın en büyük ikinci şehri olan Budapeşte’de, Tuna nehri gezisi mutlaka listenizde olmalı. Buda ve Peşte’yi birbirine bağlayan köprüler ise apayrı güzel. Özellikle Zincirli Köprü üzerinde mutlaka yürüyüp karşıya geçin ve fotoğraflarla bu güzel anı ölümsüzleştirin.

İtalya

İtalya elbette başta Roma ve Floransa olmak üzere birçok şehri ile dünyanın en güzel ülkelerinden biri. Ancak bu güzel ülkede Toskana’ya da ayrı bir parantez açmakta fayda var. Özellikle nisan ayında tatil yapmak isteyenlere Toskana’ya gitmek için pek çok neden bulunuyor. Orta Çağ tarihi, olağanüstü manzarası, şaşırtıcı derecede güzel köyleri, kaleleri ve çiftlikleri ile adeta bir tabloyu andıran Toskana’ya bahar tatilini geçirmek için gidenlerin sayısı oldukça fazla.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan Gezi Önerileri yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.