Mart Ayında Gidilebilecek Yerler

Buradasınız

Yaşa 05 Mart 2019

Her ne kadar “Mart kapıdan baktırır, kazma kürek yaktırır” atasözüyle büyümüş olsak da Mart, baharın habercisidir. Baharla birlikte aklınızda “Mart ayında nereye gidilir?” soruları yükseliyorsa, kesinlikle doğru yerdesiniz. İşte bu soruya dünyadan ve Türkiye’den yanıtlar...  

Essaouira, Fas

Mart ayında hangi ülkeye gitmeli diye düşünüyorsanız, size Fas’ı önerebiliriz. Balıkçı şehri Essaouira, Game Of Thrones’un bazı bölümlerine ev sahipliği yaptığı için turistlerin gözdesi. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde de yer alan bu şehir içinizi ısıtacak.

Hindistan, Delhi

Mart ayında nereye gidilir sorusunun en güzel cevaplarından biri de Hindistan. Her sene Mart ayında Hindistan’ın farklı şehirlerinde Holi Festivali kutlanıyor. “Renklerin Festivali” olarak da adlandırılan bu coşkulu etkinlikte herkes sokaklara taşıyor. Baharı karşılamanın en iyi yollarından biri olan bu festivali kaçırmamak ve Hindistan’ın güzellikleriyle büyülenmek istiyorsanız, Delhi’yi seçebilirsiniz.

Valensiya, İspanya

Mart ayında nereye gidilir diye düşünürken festival tadında günler geçirmek istiyorsanız, Valensiya’da ayın 1’inden 19’una kadar sürecek olan Las Fallas’ı sakın kaçırmayın. Sokakta dev bir tiyatro şölenine şahit olmak ve kalbinizin bu çılgınlığın ortasında atmasını istiyorsanız seçiminizi Valensiya’dan yana yapın. Festivalden arta kalan zamanınızda, şehrin dokusunu kaybetmeyen tarihi sokaklarda gezebilir, Akdeniz mutfağının leziz yemeklerinden tadabilir, sahil havası alabilirsiniz.

Dublin, İrlanda

İstanbul’dan yaklaşık 4.5 saatlik bir uçuşla varacağınız Dublin de “Mart ayında nereye gidilir” sorusunun bir diğer yanıtı olarak listemize giriyor. Mimarisi, doğal güzellikleri ve huzurlu insanları ile Dublin hem yaşanılası hem de ziyaret edilesi bir şehir. Ilıman iklimiyle Mart ayında rahat bir gezinti yapabileceğiniz Dublin’de kendinizi Maeve Binchy romanlarının bir kahramanı olarak hissedebilirsiniz.

Havana, Küba

Ruhunuz yeşili ve maviyi bir arada görmek mi istiyor? İçinizde eskiye ve geçmişe dair koca bir özlem mi var? Salaş ve pozitif insanlarla dolu bir dünyada rahatlık ve mutluluk mu arzuluyorsunuz? O zaman kesinlikle “Mart ayında nereye gidilir?” diye hiç düşünmeyin; Havana biletinizi hemen alın! Aynı dili konuşmadan da anlaşabilmenin mümkün olduğunun bir kanıtı olan bu devrim ülkesinde Mart ayı boyunca eğlenebilirsiniz.  

Mardin

Eğer yurt dışına çıkmak istemiyorsanız, Mardin, Mart ayında Türkiye’de gezilecek yerler arasında ilk sırada... Geçmişi mükemmel bir şekilde günümüze taşıyan ve kendine has mimarisi, otantik havası, yemekleri ile dikkat çekerek “Mart ayında nereye gidilir” sorusunun da bir cevabı olabilir. Mardin dinlerin ve kültürlerin birleştiği mükemmel bir mozaik.

Kapadokya

Dünyadan milyonlarca turistin ziyaret ettiği Kapadokya’yı henüz görmediyseniz “Mart ayında nereye gidilir?” sorusunun yanıtını buldunuz demektir. Peri bacalarının diyarında tarihin derinliklerine doğru bir yolculuğa çıkabilir, balonla yükselerek Kapadokya’nın olağanüstü görüntüsünü izleyebilirsiniz.

İzmir

“Mart ayında nereye gidilir?” diye düşünürken mevsimin bir güneşe göz kırpan bir yağmura el sallayan havasını biraz yumuşatmak istiyorsanız, İzmir mükemmel bir seçenek. İzmir deyince aklınıza hemen Kordon Boyu gelmesin. İzmir çevresinde biraz dolaşarak Şirince, Sığacık, Urla’nın şirin ve sıcak atmosferinde birkaç kaçamak gün yaşayabilirsiniz.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
4 + 11 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.