Ana içeriğe atla

Gezi Önerileri

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Kış Tatili İçin Gidebileceğiniz 5 Farklı Rota
Kış Tatili İçin Gidebileceğiniz 5 Farklı Rota

iyihisset.com

09 Ara 2018

Kış aylarının gelmesi ile birlikte havalar giderek soğuyor. Artık güneşli ve sıcak günlerin yerini, daha çok yağmur ve bembeyaz kar almaya başladı. Her gün beyaz kar örtüsüne bürünen yerlerin sayısı artıyor. Bu dönemde de biraz dinlenmek ve günlük yaşamın stresini atmak için gidebileceğiniz, kış tatili yapabileceğiniz çok sayıda mekan bulunuyor. Kış tatili yerleri, ihtiyacınıza ve isteğinize göre değişse de genelde karlı yerler ve kayak yapılabilecek alanlar tercih ediliyor. İşte bugünleri keyifli geçirmenize yardımcı olacak kış tatili önerileri.

Doğu Ekspresi

Son dönemde ünü gittikçe artan ve kış aylarında neredeyse bilet bulunamayan bir gezi önerisi Doğu Ekspresi. Ankara’dan kalkarak Kars’a kadar giden ve yol üzerinde birçok farklı lokasyonda duran ekspres, kış tatili için biçilmiş kaftan. Anadolu’nun içerisinde yapacağınız tren yolcuğunuzda eşsiz manzaralar sizi bekliyor olacak. Son durak Kars’ı ise baştan aşağı gezmeyi ihmal etmeyin.

Yedigöller, Bolu

Türkiye’de kışın gidilebilecek en güzel mekanlardan bir diğeri ise Bolu’da yer alan Yedigöller. Büyülü bir mekandaymış hissi yaratan kar ve göl manzaralarına şahit olacağınız mekan, kış tatili yerleri arasında bir adım öne çıkıyor. Kış tatili için dağ evleri de bulunan bölgede, gölleri gezebilir, doğanın ve ormanların keyfini sürebilir, güzel bir hava yakalarsanız kısa yürüyüşlere çıkabilirsiniz.

Palandöken, Erzurum

Kış tatili yerleri arasında adından sıkça söz ettiren bir diğer yer de Erzurum’da yer alan Palandöken. Kış aylarıyla birlikte bembeyaz bir örtüye bürünen Palandöken, kış tatili için dağ evleri bulabileceğiniz, kayak sporunun her türlüsünü yapabileceğiniz, stresten uzak ve huzur dolu bir tatil için sizi bekliyor. 3.125 metre yükseklikteki dağ aynı zamanda Türkiye’nin en uzun kayak pistine sahip.

Ayder, Rize

Türkiye’nin tartışmasız en güzel doğal güzellikleri arasında yer alan ve yılın her döneminde sayısız turiste ev sahipliği yapan Ayder Yaylası, kış tatili önerileri arasında da üst sıralarda yer alıyor. Rize’ye bağlı Çamlıhemşin’de yer alan 1.350 metre yükseklikteki yayla, kış tatili için de çok keyifli bir alternatif. Yılın farklı dönemlerindeki etkinliklerin dışında kışın beyaz bir örtü altına giren yayla, huzur ve tam bir dinlenme arayanları bekliyor.

Ilgaz, Kastamonu

Aynı anda Kastamonu ve Çankırı sınırları içerisinde kalan ve kış tatili için önemli bir lokasyon olan Ilgaz Dağı, ormanlarla kaplı doğası ile kış aylarında büyüleyici görüntüler sunuyor. Kış tatili için dağ evleri de bulabileceğiniz dağda, Ilgaz Milli Parkı mutlaka görülmesi gerekenler listenizde olmalı. Kayak sporu için de uygun mekanların bulunduğu alanda, keyifli bir kar tatili yapabilirsiniz.

 

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan Gezi Önerileri yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.