Ana içeriğe atla

Gezi Önerileri

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Kış Ortasında Yaz Tatili Yapıp Düşman Çatlatacağınız 6 Ülke
Kış Ortasında Yaz Tatili Yapıp Düşman Çatlatacağınız 6 Ülke

iyihisset.com

22 Oca 2016

kis tatili

Kuzey yarım kürede kış yaşanırken, güney yarım küre yazın sıcaklığıyla coşar. Ekvator bölgesine yakın yerler ise her zaman sıcak, soğuk nedir bilmez oralar.

Bu durum Güneş’in sıcak ışınlarına âşık olanlara kışları da yazı yaşama fırsatı sunar. Soğuk aylarda tatile gidilebileceğiniz, kışın cilt yıpratan, iç titreten soğuğundan kaçarak Güneş’in rahatlatıcı sıcaklığına kavuşabileceğiniz, özetle kışın tatile gidebileceğiniz sıcak hatta sımsıcak ülkeler var.

 

Dominik Cumhuriyeti

dominik

Dominik Cumhuriyeti Karayipler’de bir ülke. Her zaman sıcakkanlı bir ev sahibini andıran havası, türlü çeşitlikte egzotik hayvanları ve altın gibi kumsallarıyla kışı yaz etmek isteyenler için ideal.

 

Küba

kuba

Ekim ve nisan arasında biraz ıslak olabilir ama sıcak yağmurları herkes sever. Küba; misafirperver insanları, bozulmamış kültürü ve insanı “Oturmaya mı geldik?” diyen enişteye/yengeye dönüştüren müzikleriyle sıcak bir tatil için mükemmel bir seçim.

Seyşeller

seyşeller

Doğal yaşamı UNESCO tarafından korumaya alınmış Seyşeller, doğaya tutkun olanların tam da aradığı yer. Palmiyelerin altında en sevdiğiniz insanın elini tutarken, parlak ve mutlu edici güneşin tadını çıkaran dev kaplumbağaları izlemek gerçekten paha biçilemez.

Maldivler

maldivler

Vize istenmeyen cennete hoş geldiniz. Maldivler, Hint Okyanusu’nda bulunan irili ufaklı birçok adadan oluşan bir ülke. Havayı güneşli, eşini mayolu, şezlongunu bambulu isteyenlerin en sevdiği yerlerden biri olan Maldivler, her zaman sıcak olan iklimi, kusursuz doğası ve tertemiz sahilleriyle sizleri bekliyor.

Tayland

tayland

Kışın yazı tekrar yaşamak için gidilebilecek yerlerden biri de Tayland. Phuket ve Patatya, masmavi denizi ve bembeyaz kumlarıyla sıcaklığın tadını çıkartabileceğiniz şahane yerler.

Tatilinize biraz da maneviyat eklemek isterseniz, Bangkok’ta bulunan tapınakları gezebilirsiniz.

Barbados

barbados

Dalmayı sever misiniz? Birçok rengin ve yaşamın birbirine karıştığı denizlerin altındaki yaşam, belki de görebileceğiniz en muhteşem habitat.

Yılın her günü sıcak olan Barbados, “Tatil dediğin en az 23 derece olur.” diyenlerin aradığı yer.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan Gezi Önerileri yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.