Ana içeriğe atla

Gezi Önerileri

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Kış Aylarında Gezebileceğiniz 5 Şehir
Kış Aylarında Gezebileceğiniz 5 Şehir

iyihisset.com

19 Oca 2019

Her ne kadar tatil denilince akla hemen yaz ayları gelse de kış aylarında da gezebileceğiniz, güzel vakit geçirebileceğiniz, tarihin farklı aşamalarına şahit olabileceğiniz birbirinden güzel ülkeler, şehirler ve mekanlar bulunuyor. Her biri kendisine has güzelliklere sahip olan bu şehirler, doğal, kültürel ve tarihi özellikleri ile öne çıkıyorlar. İşte bunlardan birkaçı.

Hallstatt – Avusturya

Avusturya’da bulunan ve son dönemde giderek artan bir ilgiyle karşılaşarak Viyana’nın popülerliğini devralan Hallstatt, National Geographic’in araştırmasına göre dünyada en çok fotoğraf çekilen beş yerden biri. Kışın gezilebilecek en büyüleyici bölgelerden birisi olan Hallstatt, doğayla iç içe geçen yapıları ile tüm dikkatleri üzerine çekiyor. Salzburg ve Graz şehrinin arasında yer alan bölgenin 7 bin yıllık köklü bir geçmişi de bulunuyor. Bu bölgede tuz madenlerini ziyaret edebilir, gözlem tepesine çıkabilir ve Hallstätter Gölü’nün tadını çıkarabilirsiniz.

Prag - Çekya

Çekya’nın en büyük şehri ve aynı zamanda başkenti olan Prag, kışın gezilebilecek yerler arasına adını yazdırmış durumda. Orta Bohemya’da Vlatna Nehri üzerinde bulunan Prag’ın tarihi dokusunu kaybetmediğine ve gotik mimarinin en görkemli eserlerine yakından şahit olabilirsiniz. Şehrin en eski toplanma alanlarından biri olan Old Town Meydanı’nı, Astronomik Saat Kulesi’ni ve Karl Köprüsü’nü gezebilir, tarihe dokunabilirsiniz. Kışın yağan bembeyaz karın şehre ayrı bir güzellik kattığını da unutmayın.

Kışın tatile çıkmak ve özellikle sevdiklerinizle birlikte yeni yerler keşfetmek gibisi yoktur. Yurt içinde ya da dışında gidebileceğiniz farklı mekanlarda keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Ancak bu eğlenceli tatilde başınıza her an istenmeyen bir olayın gelebileceğini de unutmayın. Bunun için en iyisi kaza halinde hastaneye yatmanız gerekirse günlük 650 TL’ye kadar tazminat alabileceğiniz Acil Destek Ferdi Kaza Sigortası yaptırın. Tatilin sadece keyifli anlarını hatırlayın…

Talinn - Estonya

Baltık Denizi’nin Finlandiya ile birleştiği noktada yer alan Talinn, aynı zamanda Estonya’nın da başkentidir. Eski adı Rival olan şehir, 1918 yılında Estonya’nın bağımsızlığını kazanmasının ardından Talinn olarak değiştirildi. Danimarkalıların şehri anlamına gelen Talinn, kışın nispeten sıcak bir iklime sahip olan Avrupa şehirleri arasında yer alıyor. Talinn’in en büyük ve en gösterişli ibadethanesi Alexander Nevsky Katedrali ve Toompea Kalesi şehrin en merkezi yerlerinden bazıları. Şehrin çevresini saran muhteşem doğanın da keyfini sürmeyi unutmayın.

Amsterdam – Hollanda

Zengin bir tarihi, farklı kültürleri ve köklü bir sanat anlayışını içerisinde bulunduran Amsterdam’ı, kış aylarında gezilecek yerler listesine ekleyebilirsiniz. Birçok farklı popülasyonun bir arada yaşadığı kozmopolit kent Amsterdam’da en dikkat çeken unsurlardan birisi de insanların birbirlerine olan saygıları. Ayrıca dünyanın en popüler müzelerinden birisi olan Van Gogh Müzesi, Red Light District ve Heineken Experience gibi farklı ziyaret alanları olan Amsterdam, doğaya zarar vermeden yapılanan ender şehirler arasında yer alıyor.

Mdina – Malta

4 bin yıldır varlığını sürdüren bir şehir olan Mdina, Malta sınırları içerisinde yer alıyor. Malta’da “Soylu Şehir” olarak nitelendirilen Mdina, büyüleyici sokaklarıyla sizi cezbecek. Kışın sıcak olan Avrupa şehirleri arasında yer alan Mdina’da St. Paul’s Katedrali, Mdina Hendek Bahçesi, ve Palazzo Falson gibi birçok bölgeyi ziyaret edebilirsiniz.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan Gezi Önerileri yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.