İstanbul'da Sevgilinle Gidebileceğin En Romantik Yerler

Buradasınız

Yaşa 11 Şubat 2022

sevgili, çift, kadın, erkek, istanbul, lokasyon

Sevgililer Günü geldi çattı. Yıl içerisinde farklı zamanlarda çeşitli yollarla sevgimizi en sevdiğimize ifade ediyoruz. Ancak Sevgililer Günü bugünler arasında en özel ve güzel olanlarından biri. Sadece “seni seviyorum” demenin bile yeterli olduğu bugünü unutulmaz kılmak ve daha da güzelleştirmek ise senin elinde. İstanbul’da yaşıyorsan ve şehrin en güzel, özel ve romantik noktalarında sevgiline onu sevdiğini söylemek istiyorsan sana birkaç önerimiz var. İşte İstanbul’da sevgilinle gidebileceğin en romantik yerlerden bazıları.

İstanbul Boğazı

sevgili, çift, kadın, erkek, istanbul, lokasyon, istanbul boğazı

İstanbul’un tartışmasız en güzel yerlerinden biri olan ve her noktası ayrı bir güzellik sergileyen İstanbul Boğazı listemizin ilk sırasında yer alıyor. Sevgilinle birlikte boğazın farklı noktalarında, İstanbul’un eşsiz manzaraları eşliğinde sevgilinle romantik bir gün geçirebilirsin. 

İstiklal Caddesi

sevgili, çift, kadın, erkek, istanbul, lokasyon, istiklal caddesi, taksim

İstanbul’un simge lokasyonlarından biri olan ve hem şehirde yaşayanlar hem de onu ziyaret edenler tarafından sıklıkla ziyaret edilen İstiklal Caddesi de sevgilinle birlikte romantik dakikalar geçirebileceğin diğer bir yer. Caddenin baştan aşağı kendisine has olan mimarisi ve farklı noktalarında bulunan ve bazıları da tarihi olan mekanlarını gezebilir, dünya mutfağından farklı lezzetleri birlikte tadabilirsiniz.

Kadıköy

sevgili, çift, kadın, erkek, istanbul, lokasyon, kadıköy

Sevgilinle birlikte romantik ve güzel bir gün geçirmek istersen gidebileceğin lokasyonlardan biri de Kadıköy. Şehrin en eski ve tarihi semtlerinden biri olan Kadıköy, yılın her zamanında farklı güzellikleri ziyaretçilerine sunuyor. Ancak semtte Sevgililer Günü için süslenen ve hazırlanan mekanlarda keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

Büyükada

sevgili, çift, kadın, erkek, istanbul, lokasyon, büyükada

Her açıdan İstanbul’un en güzel yerlerinden biri olan Prens Adaları da Sevgililer Günü için tercih edebileceğin romantik mekanlar arasında. Bahar ayları ve yazın daha güzel olan ve doğası ile kendisine hayran bırakan adalar, kışın da bambaşka bir güzellik sunuyor. Özellikle Büyükada bu özel gün için biçilmiş kaftan. Adanın farklı yerlerinde soğuk da olsa dolaşabilir ve farklı mekanlarda yemek yiyebilir, konaklamayı tercih ederseniz adanın büyülü dünyasında romantik bir akşam geçirebilirsiniz.

Pierre Loti

sevgili, çift, kadın, erkek, istanbul, lokasyon, pierre loti

İstanbul’daki en romantik yerlerden biri nedir diye sorsanız birçok kişinin yanıtı Pierre Loti olacaktır. Ne zaman gidersen git eşsiz manzarası ve huzur veren mekanları ile en iyi alternatiflerinden birini oluşturan Pierre Loti, Sevgililer Günü için de en romantik ve özel mekanlar arasında. Günün her saati farklı bir güzellik sunan mekan özellikle gündüz çok daha keyifli oluyor.

Belgrad Ormanı

sevgili, çift, kadın, erkek, istanbul, lokasyon, belgrad ormanı

İstanbul’un sayısız korusunu barındıran ve deyim yerindeyse akciğeri diyebileceğimiz Belgrad Ormanları da Sevgililer Günü’nde romantik bir gün geçirmek isteyenler için iyi bir alternatif. Çok geniş bir alana yayılan orman içerisinde kısa yürüyüşler yapabilir ve havanın durumuna göre de baş başa bir piknik yapabilirsiniz.

 

 

 
 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
4 + 0 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.