Ana içeriğe atla

Gezi Önerileri

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

İstanbul'da Gidebileceğin Ücretsiz Müzeler
İstanbul'da Gidebileceğin Ücretsiz Müzeler

iyihisset.com

29 Ara 2021

istanbul, müze, ücretsiz

İstanbul tarihi dokusu, kültürel mirası ve konumu gereği dünyanın en önemli şehirleri arasında yer alıyor. İstanbul’u keşfetmek ve tarihi bir yolculuğa çıkmak isteyenler soluğu müzelerde alıyor. Senin için İstanbul’da ücretsiz olarak ziyaret edebileceğin 6 müzeyi sıraladık.

Sakıp Sabancı Müzesi

istanbul, müze, ücretsiz, sakıp sabancı müzesi

Emirgan’da bulunan ve İstanbul’un en güzel manzaralarından birine sahip olan Sakıp Sabancı Müzesi yalnızca çarşamba günleri saat 10.00 ile 20.00 arasında ücretsiz olarak ziyaret edilebiliyor. Sakıp Sabancı Müzesi çarşamba günleri dışında ziyaretçilerini ücretli ve saat 10.00 ile 18.00 arasında ağırlıyor. Ayrıca Sakıp Sabancı Müzesi’nde zaman zaman sergiler, atölyeler ve farklı sanat faaliyetleri de yürütülüyor.

Türkiye İş Bankası Müzesi

istanbul, müze, ücretsiz, türkiye iş bankası müzesi

Türkiye Cumhuriyeti’nin en köklü kuruluşlarından biri olan ve tarihe tanıklık eden İş Bankası, 2007 yılında kurulan müzesi ile aralıksız olarak İstanbul’da ziyaretçilerine kapılarını açıyor. Türkiye İş Bankası Müzesi’nde bankanın tarihine yönelik birçok bilgi ve eser de bulunuyor. Müzeyi 1 Ocak, bayramların ilk günü ve pazartesi günleri dışında saat 10.00-18.00 arasında ziyaret edebilirsin.

Galatasaray Müzesi

istanbul, müze, ücretsiz, galatasaray müzesi

İlk olarak 1911 yılında İstanbul Kalamış’ta Ali Sami Yen tarafından kurulan Galatasaray Müzesi, 2000’li yılların başında Galatasaray Lisesi’nin içine taşındı. Müzede yaklaşık olarak iki binin üzerinde kupa bulunuyor ve ziyaretçiler her bir kupayı ayrı ayrı inceleyebiliyor. Pazartesi günleri kapalı olan müze haftanın diğer günlerinde 10.00-18.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Pera Müzesi

istanbul, müze, ücretsiz, pera müzesi

Beyoğlu denilince akla ilk olarak gelen lokasyonlar arasında yer alan Pera Müzesi, koleksiyon sergileri ile tüm dünyada adını duyuran bir müze olmayı başardı. Yalnızca yeni yılın ve dini bayramların ilk günü kapalı olan müzede cuma günleri “Uzun Cuma” olarak adlandırılıyor. Müze cuma günleri 18.00 ile 22.00 arasında ücretsiz olarak ziyaret edilebiliyor.

Sirkeci Garı Müzesi

istanbul, müze, ücretsiz, sirkeci garı müzesi

2005 yılında hizmete açılan ve halk arasında İstanbul Demiryolu Müzesi olarak da bilinen Sirkeci Garı Müzesi’nde, TCDD’nin kuruluşundan bu yana kullandığı envanterlerin yanı sıra çeşitli fotoğraflar da sergileniyor. Pazar ve pazartesi günleri kapalı olan müze, diğer günler 09.00 ile 17.00 arasında ücretsiz olarak ziyaret edilebiliyor. 

Mehmet Arsay Otomobil Müzesi

istanbul, müze, ücretsiz, mehmet arsay otomobil müzesi

İstanbul Halkalı’da yer alan Mehmet Arsay Otomobil Müzesi’nde 1920 ve 1970 yılları arasında üretilen toplamda 50 adet otomobil sergileniyor. Yalnızca cumartesi ve Pazar günler saat 10.00 ile 17.00 arasında hizmet veren müze, kapılarını ziyaretçilerine tamamen ücretsiz olarak açıyor.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan Gezi Önerileri yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.