Ana içeriğe atla

Gezi Önerileri

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

İstanbul'a Yakın Motosiklet Rotaları
İstanbul'a Yakın Motosiklet Rotaları

iyihisset.com

05 Nis 2023

motosiklet, gezi, rota, istanbul, seyahat

İstanbul, dünyanın en büyük şehirlerinden biri olması nedeniyle yüksek trafik yoğunluğu ve kalabalık yollarıyla ünlüdür. Ancak İstanbul'a yakın birçok harika motosiklet rotası bulunuyor. Bu rotalar şehrin karmaşasından kaçmak ve doğanın tadını çıkarmak isteyen motosiklet tutkunları için oldukça ideal. İstanbul'a yakın motosiklet rotalarını senin için listeledik.

Sapanca Gölü rotası

motosiklet, gezi, rota, istanbul, seyahat

İstanbul’a yaklaşık olarak 2 saat uzaklıkta yer alan Sapanca Gölü, oldukça elverişli bir motosiklet rotasına sahip. Sapanca Gölü’nün çevresinde harika bir motosiklet rotası bulunuyor. Bu rota, ormanlık alanlar ve göl kenarındaki manzaralar ile birlikte motosiklet tutkunlarına eşsiz bir deneyim yaşatıyor.

Kilyos rotası

motosiklet, gezi, rota, istanbul, seyahat

Sırada İstanbul şehir merkezinden uzak, ancak İstanbul’un güzelliğinden payını almış bir rota var. Kilyos, İstanbul'un kuzeyinde yer alan güzel bir sahil kasabasıdır. Bu rota, İstanbul'un şehir merkezinden Kilyos'a kadar uzanır ve Karadeniz kıyısındaki manzaraları keşfetmenize olanak tanır. Ayrıca bu rotada sahil boyunca ilerleyerek plajlara ve restoranlara da uğrayabilirsin.

Yalova rotası

motosiklet, gezi, rota, istanbul, seyahat

Yalova, İstanbul'a yaklaşık 2 saat uzaklıkta yer alan güzide bir şehir olarak her yıl on binlerce motosiklet tutkununu ağırlıyor. Rota boyunca güzel manzaralar eşliğinde Yalova'nın tarihi yerlerini ve doğal güzelliklerini keşfedebilirsin. Rota, ormanlık alanlar, dağlar ve plajlar arasında kalıyor ve sürücülere güzel bir deneyim yaşatıyor.

Yalıköy rotası

motosiklet, gezi, rota, istanbul, seyahat

Eski bir Rum balıkçı köyü olan Yalıköy, İstanbul’a yaklaşık olarak 55 kilometre uzaklıkta yer alan ve adeta keşfedilmeyi bekleyen bir cennet olarak karşımıza çıkıyor. Bir yandan motosiklet ile keyifli vakit geçirmeni diğer yandan da yeşil ve mavi tonlarının tadını çıkarabileceğin rota, sakinlik arayan motosiklet tutkunları için oldukça ideal. Ayrıca köydeki su kaynaklarının klor seviyesi de sıfır.

Polonezköy rotası

motosiklet, gezi, rota, istanbul, seyahat

Polonezköy, İstanbul'un doğusunda yer alan bir köydür. Rota, ormanlık alanlar ve yeşil alanlar arasında ilerliyor ve motosiklet sürüşü için harika manzaralar sunuyor. Rota boyunca köyün tarihi yerlerini ve doğal güzelliklerini keşfedebilirsin. Ayrıca Polonezköy rotası şehir merkezindeki tempodan uzaktır ve bu da deşarj olmana yardımcı olacaktır.

Şile rotası

motosiklet, gezi, rota, istanbul, seyahat

Şile, İstanbul'un doğusunda yer alan bir sahil kasabasıdır. Bu rota, İstanbul şehir merkezinden Şile'ye kadar uzanıyor ve Karadeniz kıyısındaki harika manzaraları keşfetmene olanak tanıyor. Rota boyunca deniz kenarındaki restoranlarda yemek yiyebilir, sahil şeridi boyunca manzaranın keyfini çıkarabilir ve en önemlisi şehrin stresinden uzaklaşabilirsin.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan Gezi Önerileri yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.