İstanbul'a Yakın En İyi Piknik Yerleri

Buradasınız

Yaşa 05 Eylül 2021

istanbul, piknik, park

Günlük hayatın stresi, iş yaşamında karşılaşılan sorunlar ve İstanbul’un kalabalık nüfusundan uzaklaşmak isteyebilir, kendine ve sevdiklerine huzurlu bir zaman yaratabilirsin. Bunun için en iyi kaçış noktalarından biri de piknikler. Ailece ya da sevdiklerinle gidebileceğin, İstanbul’a en yakın piknik yerlerini senin için sıraladık.

Belgrad Ormanı - Sarıyer

istanbul, piknik, park, belgrad ormanı, sarıyer

İstanbul’da piknik yapmak deyince ilk akla gelen yer Belgrad Ormanı’dır. Piknik severlerin genellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında tercih ettiği Belgrad Ormanı, doğa yürüyüşleri ve bisiklet turlarıyla da dikkat çekiyor. Ormanın içerisindeki farklı mesire alanları, dinlenme yerleri ve birkaç tarihi nokta ile Belgrad Ormanı’nı tercih edebilirsin. Hafta sonları çok kalabalık olduğunu unutmamalısın. Eğer fırsatın varsa hafta içi daha güzel bir piknik yapma şansın var. Doğa ile iç içe bir piknik yapmak ve sevdiklerinde güzel vakit geçirmek istiyorsan Belgrad Ormanı tam sana göre! 

Lalezar Aile Piknik Yeri - Beykoz

istanbul, piknik, park, lazezar, beykoz

İstanbul’un piknik yerleri denilince en çok tercih edilen mekanlarından biri de Beykoz’da bulunan Lalezar Aile Piknik Yeri. Mekânın içerisinde oyun parkı, voleybol ve futbol sahasının yanı sıra kendin pişir kendin ye konseptli restoranlar da bulunuyor. Seni ve sevdiklerini İstanbul’un stresinden bir süreliğine uzaklaştıracak Lalezar Aile Piknik Yeri eşsiz doğasıyla dikkat çekmeyi başarıyor. 

Mehmet Akif Ersoy Mesire Yeri - Sarıyer

istanbul, piknik, park, sarıyer, mehmet akif ersoy

İstanbul’dan çok uzaklaşmak istemeyen ancak doğanın da tadını çıkarmak isteyenler için Mehmet Akif Ersoy Mesire Yeri biçilmiş kaftan. Sarıyer sınırları içerisinde yer alan alana ulaşım oldukça kolay. Bu tabiat parkı, piknik alanları ve restoranlarıyla bir adım öne çıkıyor. Ayrıca Mehmet Akif Ersoy Mesire Yeri doğa yürüyüşü yapmayı sevenlerin de vazgeçilmez bir noktası olarak karşımıza çıkıyor. 

Fenerbahçe Parkı - Kadıköy 

istanbul, piknik, park, kadıköy, fenerbahçe parkı

Hem şehrin ortasında olup hem de şehrin tüm gürültüsünden uzaklaşmak mümkün! Fenerbahçe Parkı doğal güzelliği ve denize olan kıyısıyla dikkat çeken piknik alanları arasında yer alıyor. Ayrıca Fenerbahçe Parkı çocuklar için oyun alanlarına da sahip. Ulaşım açısından da oldukça avantajlı bir konumda bulunuyor.

Dilburnu Mesire Alanı - Büyükada

istanbul, piknik, park, büyükada, dilburnu

Vapur ile eğlenceli bir yolculuğun ardından ulaşabileceğin Büyükada Dilburnu Mesire Alanı aynı zamanda bir tabiat parkı. Büyükada Dilburnu Mesire Alanı bir yandan doğanın tadını çıkarmak bir yandan da piknik yapmak isteyenlerin kesinlikle uğraması gereken mekanlar arasında yer alıyor. Büyükada Dilburnu Mesire Alanı’nda çocuklar için oyun parkları ve çeşitli restoranlar da bulunuyor. 

 

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
15 + 5 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.