Günübirlik Gidebileceğiniz Kamp Rotaları

Buradasınız

Yaşa 09 Kasım 2020

Yılın her döneminde ailece yapabileceğiniz ve bolca keyif alarak hafta sonlarını eğlenceli şekilde geçirebileceğiniz aktivitelerden biri de kamptır. Açık havaya ve doğaya kaçarak hem bedeninizi ve ruhunuzu dinlendirebileceğiniz hem de farklı etkinliklerle neşeli bir gün geçirebileceğiniz kamp için günübirlik ziyaretleri de tercih edebilirsiniz. İşte özellikle ailece günübirlik olarak tercih edebileceğiniz ve gece kalmanızı gerektirmeden doğanın keyfine varabileceğiniz alternatif kamp rotalarından bazıları…

Ormanya Kamp ve Mesire Alanı / Kocaeli

İstanbul’a çok yakın bir konumda bulunan ve 4 bin dönüm ormanlık arazi üzerine konumlanan Ormanya Kamp ve Mesire Alanı, kamp ve karavan tatili yapmak isteyenler için keyifli bir alternatif oluşturuyor. İçerisinde küçük bir hayvanat bahçesi ve yaban hayvanları için yaşam alanları da bulunan Ormanya, balıkçılık, bisiklet, kamp, piknik vb. aktiviteler yapmak isteyenler için biçilmiş kaftan. 100 çadır kapasiteli bir kamp alanı bulunan mekanda, ailenizle keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

Doğada Yaşam Okulu / Kilyos

İstanbul’a yakın lokasyonu ile hafta sonu kampı için tercih edilebilecek bir diğer nokta ise Kilyos. Burada bulunan farklı kamp ve dinlenme alanlarını tercih ederek ailenizle birlikte doğanın ve özellikle de denizin keyfini çıkarabilirsiniz. Mevsim itibarıyla denize girmek biraz zor olsa da sahilde kamp yapmanın keyfine varabilirsiniz. Bölgede yine kamp, karavan, piknik gibi günübirlik olarak tercih edebileceğiniz ve güzel vakit geçirebileceğiniz alternatif alanlar sizleri bekliyor.

Erikli Kamp Alanı / Yalova

Yalova da kamp tatili yapmak isteyenler için farklı ve güzel alternatifler sunan diğer bir mekan ise Erikli Kamp Alanı. Bölgede bulunan çok sayıda mesire alanı, yayla ve trekking merkezinden birini seçerek ailenizle ya da tek başınıza günübirlik bir tatil yapabilirsiniz. Özellikle Erikli Kamp Alanı, içerisinde bulunan şelalesi ve farklı bölgelere yayılmış kamp alanları ile sizleri bekliyor. Ailenizle birlikte de rahatça ziyaret edebileceğiniz mekanın yakın çevresindeki çok sayıda doğal alanı da gezebilirsiniz.

Kamp kurmak ve doğada bir gün geçirmenin keyfi hemen hiçbir şeye değişilmez. Ancak keyifle ve neşeyle geçen bugünler zaman zaman sakatlanmalar ve yaralanmalarla sonuçlanan keyifsiz olaylarla sonuçlanabilir. Hayatın içerisindeki bu sürprizlere karşı hazırlıklı olmak ve kendinizle birlikte ailenizi de koruma altına almak için Acil Destek Ferdi Kaza Sigortası’nı tercih edebilirsiniz. Başınıza gelebilecek olası kaza durumlarında en hızlı şekilde destek alabileceğiniz bu sigorta ile ambulans ve tıbbi bilgi ve danışmanlık gibi hizmetlerden de ücretsiz faydalanabilirsiniz.

İğneada Longoz Ormanları / Kırklareli

İstanbul’a yakın sayılabilecek bir mesafede bulunan ve doğal yapısı ile dünyaca ünlü olan İğneada da hafta sonu tatili ve kamp için tercih edebileceğiniz mekanlardan biri. Dünyaca tanınan longoz ormanlarına da ev sahipliği yapan bölgede çok sayıda alternatif kamp, piknik ve dinlenme alanı mevcut. Milli park statüsünde de bulunan alanda yeşillikler içerisinde huzurlu ve keyifli bir gün geçirebilirsiniz. Hem orman, hem deniz hem de küçük göletlerle çevrili alanda doğanın keyfine varabilirsiniz.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
3 + 8 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.