Günübirlik Gidebileceğin Adalar

Buradasınız

Yaşa 22 Ağustos 2021

günübirlik, ada, gezi

Ülkemizde günübirlik olarak gidebileceğin ve anın tadını çıkarabileceğin birçok ada bulunuyor. Bu adalar yalnızca muhteşem manzarasıyla dikkat çekmiyor, aynı zamanda gün içerisinde sana birçok eğlence imkânı sunuyor. Günübirlik gidebileceğin adaları senin için listeledik.

Cunda Adası – Balıkesir

günübirlik, ada, gezi, cunda, balıkesir

İlginç sokak tasarımları ve şarap evleriyle ün kazanan Cunda Adası (Alibey Adası), mutlaka görülmesi gereken yerler arasında yerini alıyor. Eşsiz manzarasının yanı sıra yel değirmenleri ve Rahmi Koç tarafından 2014 yılında restore edilen Taksiyarhis Kilisesi ile dikkat çeken Cunda Adası, günübirlik olarak ziyaret edebileceğiniz önemli bir lokasyon olarak karşımıza çıkıyor. Ayvalık’ın hemen başında yer alan, Rumlardan kalma yapıları ve denizin keyfini çıkarabileceğin eşsiz koyları ile Cunda Adası, özellikle ilkbahar ve sonbaharda başka bir güzel oluyor.

Gökçeada – Çanakkale

günübirlik, ada, gezi, gökçeada, çanakkale

Rum köyleri ve muhteşem sahilleri ile bilinen Gökçeada, önemli kültürel altyapısıyla da dikkatleri üzerine topluyor. Son yıllarda “Sakin Şehir” unvanını kazanan adaya günübirlik olarak ziyarette bulunanların sayısı da oldukça fazla. Coğrafi açıdan Türkiye’nin en büyük adası olan Gökçeada’ya yolu düşenlerin Kefaloz Plajı, Aydıncık Plajı ve Gizli Liman gibi birçok lokasyonu mutlaka görmesi gerekiyor. Ayrıca Gökçeada’da birçok su sporunu yapma imkânı da bulabilirsin. Ada, her türlü ihtiyacını da kendisi karşıladığı için ayrı bir ekosistem olarak farklı bir deneyim yaşatıyor.

Sedir Adası – Muğla

günübirlik, ada, gezi, sedir, muğla

Sedir Adası’nın hikayesi oldukça fazla dikkat çekiyor. Marcus Antonius, büyük aşkı Kleopatra’ya olan aşkını kanıtlamak için Sedir Adası’ndaki dağa Kleopatra’nın silüetini kazıtmıştır. Ayrıca Sedir Adası’ndaki beyaz kumları ise Kleopatra’nın ülkesi Mısır’dan getirtmiştir. Doğanın, hele mavi ve yeşilin keyfini sürmek istiyorsan, günübirlik ada turları ile Sedir Adası’nı ziyaret edebilirsin. Adada ayrıca Kedria Antik Kenti ve farklı arkeolojik alanlar da seni bekliyor.

Kekova Adası – Antalya

günübirlik, ada, gezi, kekova, antalya

Türkiye’nin en güzel şehirlerinden biri olan Antalya’da yer alan Kekova Adası, şehrin en gözde ve en fazla ziyaret edilen lokasyonlarından biri. Tarihi dokusunun yanı sıra adada eşsiz maviliği ve manzarasıyla günübirlik ada ziyareti için biçilmiş kaftan. Doğal güzelliklerin yanı sıra tarihi kalıntılar ve antik şehir de seni bekliyor olacak. Listene Kekova Adası’nı da mutlaka eklemelisin.

Bozcaada – Çanakkale

günübirlik, ada, gezi, bozcaada, çanakkale

En popüler tatil rotalarından biri de Çanakkale’de yer alan Bozcaada’dır. Antik kaynaklarda Tenedos adıyla yer alan Bozcaada, 36 metrekarelik yüz ölçümü ile Türkiye’nin en büyük üçüncü adası olarak karşımıza çıkıyor. Adada yapabileceğin birçok aktivite de mevcut. Henüz Bozcada’yı görmediysen günübirlik bir ziyaretle adanın keyfini çıkarabilirsin.

Türkiye’nin en güzel turistik ve doğal mekanları olan adaları, yılın farklı zamanlarında ziyaret ederek sevdiklerinle keyifli anlar geçirebilirsin. Bu turlarda, gezilerde ve yaşamın her anında ihtiyaç duyabileceğin sağlık hizmetleri için ise QNB Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nı tercih edebilirsin. QNB Sigorta ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile anlaşmalı özel hastanelerde ve diğer özel sağlık kurumlarında katkı payı hariç hiçbir ek ücret ödemeden sağlık hizmeti almanın yanında ücretsiz sunulan Tamamlayıcı Yaşam Paketi ile de birçok hizmetten faydalanarak sağlık harcamalarını azaltabilirsin.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
8 + 3 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.