Gezginlerin Telefonunda Bulunması Gereken 5 Faydalı Uygulama

Buradasınız

Yaşa 12 Kasım 2019

İnternet ve telefon, artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası. Dolayısıyla hiç bilmediğimiz bir ülkeye seyahat ederken de en büyük kılavuzumuz telefonlarımız oluyor. Telefona ya da tablete yükleyebildiğimiz uygulamalar sayesinde hem gezi rotalarını takip edebiliyor hem de çeşit çeşit restoranlar keşfedebiliyoruz.

 

İşte seyahatlerinizi hiç olmadığı kadar eğlenceli hale getirecek, her gezginin telefonunda bulunması gereken 5 faydalı uygulama…

 

1. Tripadvisor

Bir yere seyahat etmeden önce o yeri Tripadvisor’da inceleyerek restoranlar, barlar ve çeşitli lokasyonlar hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Aynı zamanda uygulama içerisinde müzelerle ve çeşitli etkinliklerle ilgili bilgi bulmanız da mümkün. Bunların yanı sıra, şehrin genel haritasını görebildiğiniz uygulamayı inceleyerek hangi bölgede konaklamak istediğinize karar verebilirsiniz. Diğer gezginlerin yorumlarını okumak da karar verme aşamasında oldukça faydalı olacaktır.

 

2. Airbnb

Otel konaklamasına alternatif bir konaklama çeşidi sunan Airbnb sayesinde seyahat ettiğiniz bölgedeki insanların evlerinde çok daha konforlu ve uygun ücretler karşılığında konaklayabilirsiniz. Airbnb, sadece konaklama hizmeti sunmakla kalmaz, aynı zamanda çeşitli etkinliklerden ve deneyimlerden de haberdar olmanızı sağlar. Farklı kültürlerden insanlarla tanışmak isteyenler için oldukça ideal bir uygulama!

 

3. Maps.me

Maps.me sayesinde internetiniz olmasa bile harita uygulamalarını kullanabilmeniz mümkün! Mobil internet ya da Wi-Fi bağlantınız bulunmadığında GPS özelliğini aktive derek imdadınıza yetişen Maps.me, konum bilginizi kullanarak ulaşmak istediğiniz nokta için en uygun rotayı belirler. Seyahatiniz sırasında internet ve bağlantı endişesi yaşamadan özgürce gezebilirsiniz!

 

4. Currency

Yurt dışı seyahatlerinizde offline olarak kullanabileceğiniz başka bir uygulamayla daha karşınızdayız! Currency sayesinde seyahatiniz boyunca internet bağlantısına ihtiyaç duymadan döviz kurlarını takip edebilirsiniz. Bir gezgininin belki de en büyük ihtiyaçlarından birini karşılayan bu uygulamayı seyahate çıkmadan önce mutlaka yüklemenizi tavsiye ediyoruz! Bu sayede gittiğiniz her bölgede para biriminin TL cinsinden karşılığını görmeniz mümkün.

 

5. Rail Planner

Rail Planner uygulaması, Interrail ve Eurail tarafından hazırlanan resmi bir tren rezervasyonu ve takip uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde aktarmalı ve ucuz tren rotalarını bulabilirsiniz. Rail Planner size offline olarak hangi trenin ne zaman nereden kalkacağını öğrenme imkanı sunar. Tıpkı diğer offline uygulamalarda olduğu gibi internet bağlantısı yakaladığı anda kendini günceller ve size olası rötarlar hakkında bilgi verir. Ancak bu uygulamayı kullanarak rezervasyon yapamayacağınızı, yalnızca rotalar hakkında bilgi alabileceğinizi de belirtmeden geçmeyelim.

 

Kaynak:

https://www.sosyalsosyal.com/gezginlerin-kullanmasi-gereken-ucretsiz-10-uygulama

https://www.turna.com/blog/her-gezginin-telefonunda-olmasi-gereken-uygulamalar

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
7 + 5 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.