Eylülde Bir Başka Güzel Olan Yerler

Buradasınız

Yaşa 29 Ağustos 2017

Yaz tatili sadece haziran, temmuz ve ağustostan ibaret değil! Eğer fırsatını bulup eylülde tatile gitmeyi düşünüyorsanız ve Kurban Bayramı’nı değerlendirmek istiyorsanız, size harika bir haberimiz var. Seyahatinizi daha anlamlı kılmak için Eylül’de bir başka güzel olan yerlerin listesini hazırladık.

1. Büyükada

büyükada

İstanbul’da yaşayanlar haricinde şehre gezmeye gelenlerin de mutlaka ziyaret ettiği Büyükada, Eylül'de ayrı bir güzel. Yaz sıcağı ve kalabalık olmadan ada hayatının tadını çıkarabilir, denize girebilirsiniz. Büyükada’yla özdeşleşen Aya Yorgi Kilisesi, Rum Yetimhanesi, Meryem Ana Kilisesi ve Adalar Müzesi gibi önemli noktaları da ziyaret edebilirsiniz. Şehre yakın ama bir o kadar da uzak olan Büyükada’ya giderek otomobillerden ve gürültüden uzaklaşma şansınız var.

2. Kaş

kaş

Doğa harikası ve dillere destan güzelliğiyle herkesi mest eden Kaş, Eylül’de gidilecek yerler arasında ilk sıralarda. Görsel şölen tadındaki dağların arasında denize girmek, doğayla baş başa kalmak isteyenler Kaş’tan vazgeçemiyor. Kaputaş Plajı’na veya Hidayet Koyu’na gidebilir, tekne turlarıyla keyifli zaman geçirebilirsiniz. 

3. Seferihisar

Seferihisar

 

Emeklilerin yanı sıra ünlü sanatçıların da Seferihisar’a yerleşmesi tesadüf değil. Tertemiz denizi, Sığacık gibi yerleriyle turistlerin de ilgisini çeken Seferihisar, tıpkı yaz döneminde olduğu gibi Eylül’de hatta ekimde de popüler. Emekli olduktan sonra huzurlu bir hayat istiyorsanız daha şimdiden kendinizi maddi güvenceye almalısınız. Burada, size  harika bir tavsiyemiz var: Siz de bütçenize uygun bir  Bireysel Emeklilik Planı ile geleceğini şimdiden garanti altına alabilirsin. Yüzde 25 devlet katkısıyla karlı bir yatırıma dönüşecek bu plan hakkında detaylı bilgi için tıklayın. 

4. Kapadokya

 Kapadokya

Bu listeye Kapadokya’yı eklemeden olmaz. Sonbaharın huzur veren atmosferine eklenen Peri Bacaları estetik bir şölen sunuyor. Kapadokya’nın turistik atmosferi bütün sevenlerini ve ilk kez ziyaret etmek isteyenleri bekliyor.

5. İstanbul

istanbul

Yıllardır yaşayanların bile her gün başka bir güzelliğini keşfettiği İstanbul, kültürü, eğlence seçenekleri, tarihi zenginliğiyle Eylül ayında bir başka çekici. Yeni eğitim yılı ve iş telaşı başlamadan önce hazır havalar da iyiyken minik bir İstanbul kaçamağı yapmak herkese iyi gelir. Ne zamandır Tarihi Yarımada’ya veya Galata’ya gitmediğinizi bir düşünün ve rotanızı çizin.

6. Çamlıhemşin

çamlıhemşin

Listeye Türkiye’nin dört bir yanından tavsiyeler eklerken Karadeniz’i de unutmamak lazım. Doğu Karadeniz’in cenneti Rize’ye bağlı olan Çamlıhemşin, yemyeşil doğası, harika yaylaları ve tertemiz havasıyla Eylül'de gidilecek yerler arasında. Ayder Yaylası ile ön plana çıkan Çamlıhemşin’de zaman su gibi akıp gidecek. Ancak valizinizi hazırlarken burasının Karadeniz olduğunu unutmayın, her an yağmur yağabilir.  

7. Alaçatı

Alaçatı

Özellikle son birkaç yıldır tıpkı Mikonos gibi popülerliği zirve yapan Alaçatı, Bodrum’a bile meydan okuyor. Otelleri, kafeleri ve beach club’larıyla meşhur Alaçatı’da, eğlence Eylül’de de dur durak bilmiyor. Eski ve modern bir kasabayı andıran Alaçatı’nın sokaklarında bol bol selfie çekebilir, Ege’nin en güzel denizinde yüzebilirsiniz. Şimdiden iyi tatiller!

8. Diyarbakır

Tarih boyunca pek çok medeniyetin ve kültürün buluşma noktalarından biri olan Diyarbakır, binlerce yıldır Doğu’nun en meşhur kentleri arasında. Özgün yemeklere, Kervansaray, Sülüklü Han ve Sur Kalesi gibi tarihi yerlere ilgi duyuyorsanız hayatınızınn bir döneminde Diyarbakır’a gitmelisiniz. 

9. Akyaka

Akyaka

Bir kere gören herkesin aşık olduğu Akyaka, yaz dönemindeki popülerliğini sonbaharın en güzel ayında, Eylül’de de devam ettiriyor. Dünyanın en iyi kitesurf yerlerinden biri olan Akyaka’da, Azmak Nehri de görülmeye değer. Burada, 7’den 70’e herkesin ilgisini çekecek bir yere rastlamak mümkün.

10. Kuşadası

kuşadası

Tarih, kültür ve doğanın kesiştiği Kuşadası, yaz sezonundaki eğlencesini Eylül ayında da devam ettiriyor, dünyanın dört bir yanından ziyaretçi akınına uğruyor. Yakınlarındaki Efes Harabeleri, Şirince gibi turistik noktalar da görülmeye değer. Hem denize ve tatile doyabilirsiniz hem de dünyanın en değerli kültür hazinelerini ziyaret etme fırsatı bulabilirsiniz.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 8 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.