Elektrikli Araç ile Gidebileceğin Kısa Rotalar

Buradasınız

Yaşa 06 Ekim 2021

elektrikli araç, gezi, seyahat, şarj, otomobil

Elektrikli araçlara olan ilgi son yıllarda hızla artmaya başladı. Bu araçların tamamen çevre dostu olması ve sahip olduğu farklı teknolojiler, çok sayıda kişinin benzinli ya da dizel araçlar yerine bu araçları tercih etmesine neden oluyor. Hızla teknolojileri gelişen elektrikli araçların menzilleri de buna paralel artıyor.  Aynı zamanda farklı yolların ve güzergahların üzerinde elektrikli aracı şarj edebilecek istasyonların sayısı da çoğalıyor. Bu yazımızda elektrikli araç ile gidebileceğin ve sevdiklerinle güzel vakit geçirebileceğin kısa rotaları senin için derledik.

İstanbul-Çeşme

elektrikli araç, gezi, seyahat, şarj, otomobil, izmir, çeşme, istanbul

Elektrikli aracın ile gitmeyi tercih edebileceğin rotaların başında İstanbul – Çeşme geliyor. Yaklaşık olarak 600 kilometrelik bir güzergâh olan bu yol, yeni açılan otoyolu da içerdiği için yol üzerinde farklı noktalarda şarj istasyonlarını da içeriyor. Nispeten kısa bir mesafede sayılabilecek bu yolu yeni model elektrikli araçlarla tek bir şarjda gitmen mümkün. Yol üstündeki farklı noktalardan birinde mola verdiğinde kolay bir şekilde Çeşme’ye ulaşabilir ve sevdiklerinle güzel bir tatil yapabilirsin. Çeşme’ye gitmişken Ilıca Plajı’nda denize girmeyi, Alaçatı’yı ziyaret etmeyi ve İzmir’i de gezmeyi unutma.

İstanbul – Edirne

elektrikli araç, gezi, seyahat, şarj, otomobil, istanbul, edirne

Yine elektrikli aracın ile gitmeyi tercih edebileceğin güzergahlardan biri de Edirne.  Çok sayıda tarihi mekanı barından bu eski Osmanlı İmparatorluğu başkentine hem İstanbul hem de Çanakkale üzerinden rahatlıkla elektrikli aracını kullanarak gidebilirsin. Özellikle İstanbul – Edirne arasındaki otoyolu tercih ettiğinde yolun üzerinde çok sayıda elektrikli şarj istasyonu bulman mümkün. Süleymaniye Camii, Kırkpınar Er Meydanı, Meriç Köprüsü gibi yerler Edirne’de seni bekliyor.

Bodrum

elektrikli araç, gezi, seyahat, şarj, otomobil, bodrum, istanbul

Türkiye’nin en güzel tatil beldelerinden biri olan Bodrum da elektrikli aracın ile çok kolay ulaşabileceğin noktalar arasında yer alıyor. Tatil için gitmek isteyebileceğin Bodrum’a İstanbul, İzmir, Antalya gibi farklı şehirlerden 1 ya da 2 şarjla çok rahat şekilde ulaşabilirsin. Geldiğin lokasyona göre değişmekle birlikte biraz uzun bir yol olsa da yolun üzerinde durup görebileceğin, dinlenebileceğin, gezebileceğin çok sayıda farklı mekan var. Son yıllarda bu gözde tatil bölgesine giden yolların üzerinde çok sayıda elektrikli araç şarj istasyonu açıldığını da hatırlatalım. Bodrum Kalesi’ni gezmeyi, çevredeki dünya güzeli koyları ziyaret etmeyi ve şehrin gece hayatını yaşamayı ihmal etme.

İstanbul – Eskişehir – Ankara

elektrikli araç, gezi, seyahat, şarj, otomobil, eskişehir, ankara, istanbul

Hem İstanbul hem de Ankara’dan tek bir şarjla ulaşabileceğin bir diğer lokasyon da Eskişehir. Türkiye’nin en güzel şehirlerinden biri olan Eskişehir, hem şehir içi hem de yakın çevresinde çok sayıda gezilecek mekanı barındırıyor. Elektrikli aracınla sadece bir şarj ile ulaşabileceğin bu mekanlara giderken yol üzerindeki şarj istasyonlarını da kullanabilirsin. Porsuk Nehri, Sazova gibi yerleri görmeyi ve çiğ börek yemeyi ihmal etme.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
2 + 14 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.