Doğayla İç İçe Kahvaltı Yapabileceğin Mekan Önerileri

Buradasınız

Yaşa 22 Ağustos 2022

doğa, kahvaltı, yemek, sabah, çevre, eğlence

Kahvaltı, kuşkusuz günün en güzel öğünlerinden biri ve üstadın da dediği gibi “Kahvaltının mutlulukla kesin bir ilgisi var.” Üstelik bu güzel öğünü sevdiklerinde hele de hava güzelken doğada, açık havada yapmak gibisi de yok. Yazın bu en güzel günlerinde, doğanın keyfine vararak, mis gibi bir havada kahvaltı etmek ister misin? O zaman bu yazımızı okumalı ve İstanbul’a yakın lokasyonlarda bulunan ve doğayla iç içe kahvaltı yapabileceğin mekanları gözden geçirmelisin.

Maşukiye

doğa, kahvaltı, yemek, sabah, çevre, eğlence, maşukiye

Doğa güzelliği ile yılın hemen her zamanında ziyaretçilerini kendisine çeken ve ağırlayan Maşukiye, kahvaltı için de sevdiklerinle tercih edebileceğin mekanlardan biri. Sapanca Gölü ve Kartepe’nin ortasında yer alan bu keyifli lokasyonda bulunan farklı mekanlarda, doğanın tam göbeğinde kahvaltı yapma şansı elde edebilirsin. Kahvaltının öncesinde ya da sonrasında doğada yürüyüşe çıkabilir, nehirde kanoya binebilir, ATVlerle kısa bir tur atabilirsin. Maşukiye’ye kadar gitmişken çevrede bulunan küçük şelaleleri, dereleri ve eşsiz manzaraları da keşfetmeyi unutma. Maşukiye’ye, İstanbul’dan 1,5-2 saat kadar bir otomobil yolculuğu ile ulaşman mümkün.

Polonezköy

doğa, kahvaltı, yemek, sabah, çevre, eğlence, polonezköy

İstanbul’un hem içerisinde hem de dışında sayılabilecek ve yine doğası ile ziyaretçilerini büyüleyen bir diğer lokasyonumuz ise Polonezköy. İstanbul’un merkezi noktalarına sadece ortalama 45 dakika uzaklıkta bulunan Polonezköy’de güne keyifli bir kahvaltı ile başlayabilir ve doğanın binbir farklı güzelliğine de şahit olabilirsin. Yürüyüşe çıkma, ata binme, trekking yapma gibi farklı aktivitelerle daha da unutulmaz hale getirebileceğin kahvaltı organizasyonu için Polonezköy biçilmiş kaftan. Özellikle buraya gittiğinde köy kahvaltısı konseptini denemeni tavsiye ederiz. Yine kahvaltıda bölgenin yöresel lezzetlerini de tatmayı unutmamalısın.

Riva

doğa, kahvaltı, yemek, sabah, çevre, eğlence, riva

İstanbul’a sadece 50 km uzaklıkta bulunan ve hem denizin hem de doğanın keyfini sürebileceğin bir diğer lokasyonumuz ise Riva. Farklı mekanlarda sevdiklerinle birlikte kahvaltı ederken doğanın keyfini sürebileceğin Riva’da aynı zamanda güzel ve uygun zamanlarda denize girmen de mümkün. Köy kahvaltıları ve bölgeye yakın yerlerde yetişen ürünlerden yapılan özel lezzetler de burada seni bekliyor olacak. Riva’ya kadar kahvaltıya gitmişken Çayağız Plajı Elmasburnu Plajı ve Riva Çayı’nı da gezmeyi ihmal etmemelisin.

Ballıkayalar

doğa, kahvaltı, yemek, sabah, çevre, eğlence, ballıkayalar

İstanbul’un hemen yanı başında olan ve doğal güzelliği ile bambaşka bir yerdeymişsin izlenimi veren Ballıkayalar da kahvaltı için sevdiklerinle tercih edebileceğin yerler arasında. Gebze’de bulunan Ballıkayalar, güne güzel ve keyifli bir kahvaltı ile başlamak için en uygun yerlerden biri. Küçük bir gölet, dere, şelale, sık ağaçlar ile doğanın sunabileceği en güzel mekanlardan biri olan Ballıkayalar’da kuş sesleri içerisinde sakin ve huzurlu bir kahvaltı yapabilirsin. Kahvaltı öncesi ve sonrasında da kısa yürüyüşlere çıkmayı ihmal etmemelisin.

Yuvacık

doğa, kahvaltı, yemek, sabah, çevre, eğlence, yuvacık

Kocaeli’nde, Gölcük’e çok yakın bir lokasyonda bulunan Yuvacık’ı da keyifli bir kahvaltı için tercih edebilirsin. Yüksek konumu ve etrafı çevreleyen yemyeşil ormanları ile doğanın tam göbeğinde kahvaltı yapmak için çok uygun bir mekan olan Yuvacık, sessizliği ve huzuru ile de seni büyüleyecek. Çevrede bulunan yakın lokasyonlarda yürüyüşe çıkarak taze meyveleri de toplayabilir ve keyifli bir gün geçirebilirsin. Kahvaltında ise mutlaka yörede yetişen meyve ve sebzelerden yapılan ürünleri tercih etmelisin.

Saklıgöl

doğa, kahvaltı, yemek, sabah, çevre, eğlence, saklıgöl

Şile’nin en güzel yerlerinden biri olan ve İstanbul’a da sadece 1 saat uzaklıkta bulunan Saklıgöl de hafta sonu sevdiklerinle kahvaltı için çok uygun bir mekan. Bir yanda Saklıgöl’ün manzarası bir yanda yemyeşil ormanlar içerisinde sevdiklerinle güzel bir kahvaltı organizasyonu yapabilirsin. Gölün kıyısında bulunan sayısız mekanlardan birini seçerek doğanın içerisinde kahvaltı yapma keyfine varabilirsin. Yine çevrede bulunan trekking parkurlarını da deneyebilirsin. Oraya kadar gitmişken eve dönüş yolunda yine doğaya karşı güzel bir kahve yudumlamayı da unutma.  

Emirgan Korusu

doğa, kahvaltı, yemek, sabah, çevre, eğlence, emirgan

Hem doğada, açık havada güzel bir kahvaltı yapayım ama aynı zamanda da çok yol gitmeden, İstanbul içerisinde kalayım diyorsan o zaman sana önerimiz Emirgan Korusu. İstanbul’un tam göbeğinde bulunan ve yılın her döneminde oldukça keyifli doğa manzaralarına şahit olabileceğin Emirgan Korusu’nu da hafta sonu kahvaltıların için tercih edebilirsin. Korunun içerisinde dilersen farklı mekanlarda kahvaltı edebilir ya da piknik tarzında kendi kahvaltını da hazırlayıp yapabilirsin. Korunun içerisinde kısa bir yürüyüş yapmayı ve küçük göletleri de ziyaret etmeyi unutma.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 3 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.