Daha Ucuz Bir Uçuş Her Zaman Mümkün

Buradasınız

Yaşa 24 Haziran 2016

                                                                          

Tatil planı yaparken en çok arzulanan şeyler nelerdir? Huzurlu bir ortamda tüm yılın stresini atmak? İş yoğunluğunun yarattığı gerginlikten sosyalleşerek ve doyasıya eğlenerek kurtulmak? Eh, bunlar da arzulanan şeyler ama biz başka bir şeyden bahsedeceğiz: Yol masrafını azaltmak.

Damada Amcasından Bir Uçak Bileti! Alkışlıyoruz!

Özellikle yurt dışına çıkacaksanız, uçak bileti masrafı neredeyse tatil için ayırdığınız bütçeye denk gelebiliyor. Ne yapmalı, gidilmek istenen yere iniş yaptıktan sonra şöyle etrafta bir tur atıp eve mi dönmeli? Yok, öyle yapmayın, biz size ucuza uçak bileti bulma yöntemlerinden bahsedelim.

Erken Rezervasyon Avantajlarından Yararlanın

Bunu hepimiz biliyoruz zaten, ucuza uçak bileti bulma anayasasında değiştirilemez hüküm gibi bir şey. Ama bildiğimiz halde erken rezervasyon imkânlarını kaçırabiliyoruz. Tatilinizi erken planlayın, uçak biletini ucuza kapın.

Son Dakika Kampanyalarını Takip Edin

Uçuş firmaları, uçak yakıtı ve personel giderleri yüzünden boş uçakları uçurmak istemezler. Kim hizmet verip zarar etmek ister ki? O yüzden uçakları doldurmak için her zaman son dakika kampanyaları düzenlerler.

Havayolları firmalarının e-posta listelerine katılın, tüm uçuş firmaları son dakika kampanyalarını müşterilerine haber veriyor.

İsteyeni Çok Olanın Değeri Fazla Olur

Bu kural hayatın her alanında geçerli, talep ne kadar fazlaysa fiyat o kadar artar. Hafta sonları ve resmi tatil günleri uçak biletlerine en fazla talebin olduğu zamanlardır, bu yüzden bilet fiyatları tavan yapar. Hafta arası uçuş fiyatları her zaman daha uygun olur, hatta yapılan araştırmalara göre en uygun fiyatlı uçak biletleri çarşamba ve perşembe günleri öğleden sonraları için alınabiliyormuş.

Tek Hava Yolu Firmasıyla Kendinizi Sınırlamayın

Özellikle rekabetin kıran kırana geçtiği destinasyonlarda farklı hava yolu firmalarını kullanarak bilet masrafından tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca tatil sezonu açılan yerlerden dönen uçakların bilet fiyatları, boş gitmek istemedikleri için inanılmaz ucuzlar. Örnekle anlatmak gerekirse, Ağustos’ta İstanbul’dan Berlin’e uçma fiyatları ile Antalya’dan Berlin’e uçma fiyatları oldukça farklıdır; Antalya’dan dönen uçakların bilet fiyatı çok daha uygun olur.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
11 + 0 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.