Burcuna Göre Seyahat Önerileri

Buradasınız

Yaşa 11 Ekim 2021

burç, gezi, seyahat

Hepimiz seyahat planlarımızı yaparken çok farklı durumlara, seçeneklere ve zamanlara göre karar veriyoruz. Nereye, nasıl ve ne zaman gideceğimize karar verirken içinde bulunduğumuz genel durumu göz önüne alıyor ve seçimlerimizi buna göre yapıyoruz. Peki seyahat planlarını yaparken hiç burcundan da yararlanmayı düşündün mü? Gökyüzünün derinliklerinden hayatımıza yön veren burçları, gezi planlarını yaparken de kullanabilirsin. İşte burçlara göre birkaç öneri.

Koç Burçları

burç, gezi, seyahat, safari, afrika

Koç burçları, heyecan yaşamayı sevdiklerinden onlar için tatil ve seyahat demek daha hareketli anları içeren zamanlar demek. Bunun için safari, kamp, karavan tatilleri ya da doğada daha sık zaman geçirecekleri turlar Koçlar için uygun gibi. Afrika ülkeleri ya da Türkiye’nin farklı coğrafyalarındaki yaylalar gezi için uygun mekanlar arasında.

Boğa Burçları

burç, gezi, seyahat, roma, erkek

Boğa burçları genelde rahatlarına ve keyiflerine düşkün olduklarından tatil seçimlerini de buna göre yapmalarında fayda var. Tatile çıkmadan önce gidecekleri yer hakkında her şeyi öğrenmeyi isterler ve herhangi bir sürprize yer bırakmamaya çalışırlar. Bu mevsime uygun olarak müze ve sanat ziyaretlerinin yapılabileceği İtalya, İstanbul, Paris gibi yerler onlar için uygun olabilir.

İkizler Burçları

burç, gezi, seyahat, erkek, likya yolu

İkizler burcu, her ortama ve duruma çok hızlı ayak uydurabildiği için genelde seyahatlerinde de tek bir lokasyona bağlı kalmamayı isterler. Değişen ruh durumlarına göre aynı zaman dilimi içerisinde birden fazla lokasyona gidebilecekleri gezileri ve turları severler. Örneğin, Karadeniz turu ya da Likya Yolu gibi turlar onlar için uygun olabilir.

Yengeç Burçları

burç, gezi, seyahat, venedik, çifti, erkek, kadın

Yengeç burçları genel yapıları gereği biraz daha evcildirler ve evlerinden, yuvalarından çok da uzaklaşmadan tatil yapmayı severler. Bunun için de tatillerini, sevdikleri ile birlikte geçirmeyi tercih edebilirler. Bu kişiler de genelde en yakınları olacağından romantik bir tatil yapacakları Paris, Venedik, Roma gibi şehirler uygun lokasyonlar olabilir.

Aslan Burçları

burç, gezi, seyahat, dubai, birleşik arap emirlikleri

Aslan burçları liderliğe yatkın oldukları ve girdikleri ortamda kendilerini göstermeyi sevdikleri için tatillerinde de biraz fark yaratmayı severler. Lüks oteller, 5 ya da daha yüksek yıldızlı mekanlar, büyük ve gösterişli alışveriş merkezlerinin olduğu noktaları daha çok tercih ederler. Dubai, Londra, New York mekanlar onlar için uygun olabilir.

Başak Burçları

burç, gezi, seyahat, japonya, kadın

Güven duyabilecekleri bir ortamda olmayı seven Başak burçları, tatilleri organize ederken de genelde buna dikkat eder. Burçlarına göre tatil mekanı seçerken de daha düzenli ve bilindik yerlere bakarlar. Japonya gibi kendilerini rahat hissedebilecekleri ya da tatil cennetleri olan Akdeniz ülkelerini seçebilirler.

Terazi Burçları

burç, gezi, seyahat, atina, yunanistan

Terazi burçları için de uygun tatil mekanları genelde bol bol anı biriktirebilecekleri, kalabalık şekilde gidecekleri yerlerdir. Otel tatili yapabilecekleri ya da tarihi mekanları hep birlikte dolaşarak gelecek yıllar için anı toplayacakları yerler onlar için daha uygundur. Türkiye’de Efes ya da Göbeklitepe ya da Yunanistan’da Atina gibi mekanlar Terazi burçları için uygundur.          

Akrep Burçları

burç, gezi, seyahat, viyana, çift

Akrepler diğerlerine göre biraz daha gizemi, sırları ve bilinmeyenleri seven burçlardır. Bunun için tatil için seçecekleri lokasyonları da buna göre tercih edebilirler. Tarihi geçmişi ve mimarisiyle öne çıkan Fransa, Almanya, Avusturya, Rusya gibi mekanlar Akrep burçları için uygun tatil mekanları olabilir.

Yay Burçları

burç, gezi, seyahat, abant, göl

Yay burçları da genel yapıları itibarıyla sessizliği, sakinliği, dinginliği sevdiklerinden tatil seçimlerini de buna göre yapmalarında fayda var. Genelde gittikleri mekanda sakin bir tatil geçirmek isteyen Yaylar için doğada olabilecekleri Uludağ, Ilgaz, Abant gibi yerler daha uygun olabilir.

Oğlak Burçları

burç, gezi, seyahat, araba, aile

Oğlaklar hemen her şeye kendi başlarına karar vermeyi sevdiklerinden tatil organizasyonlarında da belirli turların standart kuralları altında yapmaktansa kendi programlarını yapmayı tercih ederler. Bunun için de araçları ile yola çıkmayı ve kendi rotalarını çizip buralarda tatil yapmayı severler. Araçla yapılacak Karadeniz ya da Ege turları ya da aynı şekilde Yunanistan ya da Bulgaristan gezileri onlar için uygun olabilir.

Kova Burçları

burç, gezi, seyahat, hong kong, çift, erkek, kadın

Kovalar yenilik seven yapıları ile ön plana çıkan bir burçtur. Bu nedenle yeni mekanlar, teknolojiler ve yeni kurulmuş mekanlara gitmeyi sevebilirler. Kova burçları için uygun mekanlar arasında Hong Kong, Tokyo ya da Seul sayılabilir.

Balık Burçları

burç, gezi, seyahat, brugge, belçika

Balık burçları da sakinlik ve dinginlikten yana olan diğer bir burçtur. Bunun için de kalabalığın az olduğu, kafalarını dinleyebilecekleri ve bedenleri ile ruhlarını da rahatlatabilecekleri lokasyonları tercih ederler. Doğanın keyfine varabilecekleri Ege kıyıları ya da daha az ziyaret edilen Avrupa şehirlerinin sokakları onlara daha uygun olabilir. 

 

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
2 + 4 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.