Bu Yaz Tatilinde Çocuğunla Gitmen Gereken Mekanlar

Buradasınız

Yaşa 18 Haziran 2023

yaz, tatil, aile, çocuk, aktivite, etkinlik

Sınavlar, sorular, testler, dersler derken koca bir eğitim-öğretim yılının daha sonuna geldik. Tüm yıl boyunca sabah erkenden yollara düşüp okula giden, derslere giren, durmadan çalışan, yorulan öğrenciler için güzel ve keyifli bir yaz tatili başlıyor. Bu yaz tatili için planlar çoktan yapıldı ancak yine de son dakikacılar ve acaba bu yaz ne yapsam, nereye gitsem, nasıl vakit geçirsem diye düşünenler için birkaç öneri hazırladık. Bu yaz tatilinde çocuğunla birlikte gidebileceğin, eğlenip yazın tadını çıkarabileceğin ve ailece güzel vakit geçirebileceğin önerilerimizi bu yazımızda bulabilirsin.

Hep birlikte kamp yapabilirsiniz

yaz, tatil, aile, çocuk, aktivite, etkinlik

Bu yaz tatilinde çocuğunla birlikte yapabileceğiniz en keyifli ve güzel aktivitelerden biri kamp yapmak olabilir. Doğanın keyfini varabileceğin, çocuğuna çevre hakkında bilgi verebileceğin en güzel deneyimlerden biri olan kamp için büyük şehirlere yakın mekanları seçebilirsin. Ekipman konusunda sıkıntı yaşıyorsan bu malzemeleri günlük kiraya veren yerlere giderek onlardan rehberlik isteyebilirsin. 1-2 gecelik bir kamp programı ile hem sağlığınız için keyifli bir adım atabilir hem de ailece çok güzel vakit geçirebilirsiniz. Bu kamplarda kısa doğa yürüyüşlerine çıkabilir, çevreyi keşfedebilir, piknik yapabilirsiniz.

Sanat kurslarına katılabilirsiniz

yaz, tatil, aile, çocuk, aktivite, etkinlik

Eğer çocuğun ve tabi sen de sanata meraklıysanız yaz tatili boyunca el becerilerinizi de geliştirecek kurslara katılım gösterebilirsiniz. Çocuğunla beraber el becerilerini geliştirebileceğin etkinlikler yapabilir, boyama, hamur işleri, origami gibi sanatsal etkinlikleri yapabileceğin yerlere gidebilirsin. Bu kurslarda hem güzel vakit geçirebilir hem de çocuğunun yaratıcılığını ve el becerilerini destekleyebilirsin.

Birlikte hobi bahçesi oluşturabilirsiniz

yaz, tatil, aile, çocuk, aktivite, etkinlik

Bu yaz için çocuğunla birlikte yapabileceğin en keyifli aktivitelerden bir diğeri de hobi bahçesi oluşturmak olabilir. Eğer müsaitse balkonunuzda ya da büyük şehirlere yakın lokasyonlarda oluşturulan özel hobi bahçelerinde birlikte kendi özel mekanınızı oluşturabilirsiniz. Burada kendi sebze ve meyvelerinizi yetiştirebilir, toprakla vakit geçirebilir, doğa ve bitkisel hayat hakkında çocuğunla sohbet edebilirsin.

Bisiklet turları yapabilirsiniz

yaz, tatil, aile, çocuk, aktivite, etkinlik

Şehrin içinde, yazlık mekanlarda ya da özel olarak düzenleyeceğin etkinliklerle çocuğunla birlikte bisiklet sürebileceğin turlar yapabilirsin. Birlikte vakit geçirmenin yanında spor yapma olanağı da bulabileceğin bu etkinlikler ile yeni yerler de keşfedebilirsin. Eğer çocuğun bisiklete binmeyi bilmiyorsa ona bunu öğretmen için de son derece keyifli ve alternatif bir etkinlik olabilir.

Müze ve sergilere ziyaret edebilirsiniz

yaz, tatil, aile, çocuk, aktivite, etkinlik

Kültürel etkinlikler çocukların öğrenme ve keşfetme açısından faydalı olabilir. Yakınınızdaki müzeleri veya sergileri birlikte ziyaret ederek çocuğunun ilgi alanlarına göre etkinlikler seçebilirsin. Bunun için bir plan yapıp önce yaşadığın şehirden başlayabilir, ardından da çevre iller ya da farklı lokasyonlardaki yerleri gezebilirsiniz. Çocuğunun ilgi alanına göre seçeceğin yerler ile onun kişisel gelişimine de büyük katkılarda bulunabilirsin.  

Gönüllü çalışmalara katılabilirsiniz

yaz, tatil, aile, çocuk, aktivite, etkinlik

Bu yaz tatili boyunca çocuğuna topluma hizmet etmenin önemini öğreteceğin ve onun olumlu duygularını geliştirebileceğin etkinliklere de katılabilirsin. Sosyal yardım kuruluşları üye olabilir ve onların zaman zaman düzenlediği aktivitelere katılabilirsin. Birlikte hayvan barınaklarında, çevre temizliği etkinliklerinde veya yardım kuruluşlarında gönüllü olarak çalışabilirsiniz.

 

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 5 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.