Bahar Aylarının Doya Doya Tadını Çıkaracağınız Çiçek Kokulu 6 Etkinlik

Buradasınız

Yaşa 08 Haziran 2019

Yaza yaklaştığımız şu güzel günlerde, havaların ısınmasıyla beraber sokaklarda aldık soluğu. Kat kat giydiğimiz kazaklardan kurtulup kendimizi güneşin kollarına bıraktık. Soğuk havalarda yapabileceğimiz etkinlikler sınırlı olduğundan bahar aylarını iple çekiyoruz haliyle. Bu ayların en keyifli yanı da hiç şüphesiz gezi rehberimizin genişlemesi. İçimizi ısıtan, ruh halimizi değiştiren bu mevsimin tadını doyasıya çıkarabileceğimiz 6 bahar etkinliğini sizler için derledik.

Açık havada yürüyüş ve kahvaltı yapın

 

Güzel havaların keyfi en iyi yürüyüşle çıkar. Yaz aylarına oranla, baharda yürüyüş yapmak çok daha tazeleyici olur. Bunaltıcı sıcağa maruz kalmadan sahilde, ormanda ya da şehrin içinde yapacağınız sakin bir yürüyüşle enerjinizi arttırabilir, doğanın uyanışına tanıklık edebilirsiniz. Ardından temiz hava, çiçek kokuları ve güneş eşliğinde leziz bir kahvaltıyla kendinizi şımartarak güne harika bir başlangıç yapabilirsiniz.

Arkadaşlarınızla buluşmalarınızı parklara taşıyın

Baharın tadı sokakta çıkar. Mekanlara kapanıp kalma devri bu aylarda sona eriyor. Örtünüzü alın, atıştırmalıklarla içeceklerinizi hazırlayın ve çimlere serilip açık havada yapacağınız bu mini pikniğin tadını çıkarın. Arkadaşlarınızla birlikte oksijenin bol olduğu, ağırladığı genç kitleyle adeta bir festival havası yaşatan büyük semt parkları bu aktivite için en uygun alanlar olacaktır.

 

Açık hava festivallerini araştırın

Bahar aylarında düzenlenen tüm etkinliklerin atmosferi bambaşka ancak açık hava festivallerine tam bir karnaval havası hakim. Pek çok farklı aktivite seçeneği sunan festivallerde her zevke ve ilgi alanına hitap eden detaylara rastlamak mümkün. Organik beslenmeden müziğe, sokak lezzetlerinden değişik dünya tatlarına, hem çocuklara hem yetişkinlere yönelik aktiviteler bahar mevsiminde can sıkıntısı yaşamanın imkansız olduğunu bir kez daha hatırlatıyor.

Şehrin tarih kokan sokaklarında dolaşın

Her ilçenin kendine özgü nostaljik semtleri var. Söz konusu olan yüzyıllar boyu farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan İstanbul olunca, gezilecek yerlerin sayısı da bir hayli artıyor kuşkusuz. Her mevsim farklı bir auraya bürünen İstanbul semtlerinin belki de en keyifli zamanları bahar aylarına denk geliyor. Özellikle son dönemde yerli ve yabancı turistlerin uğrak mekanı haline gelen Balat semtinin rengarenk sokaklarında yapacağınız tarih turu, baharın gelişini kutlamak için nefis bir gezi olacak. Yeniden boyanmış eski evler, Arnavut kaldırımlı yokuşlar ve birbirinden sevimli kafelerin olduğu Balat’a giderken fotoğraf makinenizi ve şarj aletlerinizi yanınıza almayı unutmayın.

Mutlaka açıkhava sinemasına gidin

Baharla birlikte kapalı ve boğucu sinema salonlarına veda ediyor ve yılların vazgeçilmezi açık hava sinemasında alıyoruz soluğu. Nostaljik bir etkinlik açık hava sineması. Keyfi ise benzersiz. Bu yıl 5 Haziran’da başlayacak ve eylül ayının ortalarına kadar devam edecek olan Uniq Açık Hava Film Festivali’nde kısa film gecesi, korku gecesi, animasyon gecesi gibi konseptlerle yerli yabancı pek çok film gösterime sunulacak. Çerezlerinizi alıp kendinize önden bir yer kapın.

Haftasonu doğaya kaçın

Kış boyu şehrin kasveti ve kalabalığından bunaldınız ve şimdi ruhunuzu tabiat anaya teslim etmenin tam mevsimi! Bol bol temiz hava alabileceğiniz, doğayla bütünleşebileceğiniz pek çok alternatif sizi bekliyor. Ailenizle piknik organize edebilir, arkadaşlarınızla Adalar’da bisiklet sürebilir, sevdiceğinizle romantik bir Ağva kaçamağı yapabilirsiniz.

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
6 + 9 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.