Az Parayla Dünyayı Gezmek İsteyenlere Pek Konforlu Hostel Önerileri

Buradasınız

Yaşa 04 Temmuz 2016

Çoğu insan hostellerde kalmayı, rutubetli ve tıka basa insanla dolu odalarda konaklamak zorunda olmak gibi algılar. Aslında durum tam olarak öyle değil. Yani evet, bazen gerçekten tam olarak öyle ama bazı hosteller var ki oralardaki deneyimleri başka hiçbir şeye değişmek istemeyebilirsiniz. Şimdi hazırsanız, dünyanın en ilginç ve en rahat hostelleriyle onları şaşırtacağız:

Lavender Circus Hostel, Budapeşte, Macaristan

Budapeşte’nin tam merkezine konumlanmış bu on dokuzuncu yüzyıl temalı hostel, tatilini romantik ve büyüleyici bir atmosferde geçirmek isteyenlerin tam aradığı yer.

Çift kişilik odalarda, kişi başına 16 Euro ödeyerek kalabiliyorsunuz.

 

Prison Hostel, Karosta, Latvia

 

Eskiden maksimum güvenlikli bir hapishane olan bina, şimdilerde tatilini maceraya çevirmek isteyen konukların kaldığı bir hostele dönüşmüş durumda. Gardiyanlar arada hakaret edebilirler (aşırıya kaçmıyorlar); cevap vermeden önce bir mahkum rolünde olduğunuzu unutmayın. Atmosferi bozmayın yani!

Gece başına 15 Euro’ya burada kalabiliyorsunuz.

 

The Red Boat Malaren, Stockholm, İsveç

 

Dalgaların kucağında uyumayı sevenler, the Red Boat Malaren hostelinde tam aradığınız şeyi bulacaksınız; çünkü kendisi gerçekten de suyun üzerinde duran bir binaya kurulmuş. Merak etmeyin, odalar kamaralar kadar küçük değil, gayet konforlu.

4 kişilik odalarda kalma ücreti 38, özel odalarda kalma ücreti ise 64 Euro.

 

Franz Ferdinand Hostel, Saraybosna, Bosna-Hersek

 

Franz Ferdinand Hostel, Saraybosna’da Franz Ferdindand’ın ölümü ve I. Dünya Savaşı’nın başlaması ile ilgili her şeyi öğrenebileceğiniz, oldukça uygun fiyatlı bir butik hostel. Odalar, dönemin ruhuna uygun olarak dev portre tuvalleriyle kaplanmış.

Burada gecelemenin fiyatı 10 Euro’dan başlıyor.

 

Kadir’in Ağaç Evi, Olimpos, Türkiye

 

Dünyada görülmesi gereken yerleri dolaşmaya başlamadan önce Türkiye’de gezilecek yerleri keşfedin.

Çocukken hep bir ağaç evinde kalmayı merak edip; bir türlü ortam bulamadıysanız Olimpos’a gidin ve Kadir’in Ağaç Evi’nde kalın. Üstelik hostel, sahile çok yakın bir konumda bulunuyor.

Geceleme fiyatı yaklaşık 10 Euro, ücret oda konforuna göre değişiyor.

 

Generator Hostel, Barcelona, İspanya

 

Modern görünümü, zarif iç mimarisi ve şık mobilyalarıyla Generator Hostel, Barcelona hostelleri arasında uygun fiyatlara kalabileceğiniz en ideal yerlerden. Barcelona’nın güzellikleriyle büyülendikten sonra tatlı rüyalara dalacağınız Generator Hostel’de fiyatlar 12 Euro’dan başlıyor.

 

St. Briavels Hostel, Glouchestershire, İngiltere

 

800 yıllık kalede kalmak isteyenleri uyarıyoruz; buranın büyülü olduğu söyleniyor! Geceleri hostelde ağlayan bir bebek sesi duyuluyormuş. “Hayaletten korkmam ben, ağlıyorsa bir derdi vardır, çözmeye çalışırım.” diyenler hiç şüphesiz hayatının deneyimini yaşayacak.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
2 + 0 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.