Ana içeriğe atla

Gezi Önerileri

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Aralık Ayında Gidilecek Yer Önerileri
Aralık Ayında Gidilecek Yer Önerileri

iyihisset.com

05 Ara 2018

Soğuk havaların iyiden iyiye kendini hissettirdiği Aralık günleriyle birlikte yılın son zamanlarını da karşılıyoruz. Yeni yıla sayılı günler kala 2018’i heyecanla kapatmak ve güzel birkaç anıya sahip olmak ister misiniz? Yepyeni bir yılın heyecanını hissettiğiniz bu zamanlarda, yüzünüzdeki gülümsemeyi daha da arttıracak bir tatil rotası oluşturabilirsiniz. Peki Aralık ayında nereye gidilir? Hem Güney hem de Kuzey yarımkürede sıcak ve soğuk iklime sahip farklı mekanları derlediğimiz bu yazımızda Aralık ayında gidilecek yerleri bulabilirsiniz.

Abant Gölü, Bolu

Aralık ayında gidilecek yerler sıralamasına Türkiye’den başlıyoruz. Ülkemizde farklı özelliklere sahip birçok mekan olsa da Abant Gölü’nün kış başlangıcındaki müthiş doğal görüntüsü size tamamen huzuru getirecek. Herkesin hayatta mutlaka görmesi gereken bir yer olan Abant Gölü, muhteşem bir doğa içerisinde yükselen çam ağaçlarıyla çevrilmiş bir göl ile kartpostal gibi bir görüntü olarak sizi bekliyor. Fotoğraf tutkunlarının da Aralık ayında nereye gidilir endişesine son verecek bir doğa harikası olan Abant Gölü’ne gitmek için bugünden plan yapmaya başlayabilirsiniz.

Kapadokya, Nevşehir

Yıl içinde sayısız yerli ve yabancı turistin uğrak yeri Kapadokya, doğanın binlerce yıllık değişimleri sonucu ortaya çıkmış büyüleyici bir mekan. Aralık ayında gidilecek yerler arasında yer almasının en önemli sebeplerinden biri de kışın bile kendini hissettiren yumuşak bir iklime sahip olması. Ürgüp, Göreme ve Avanos gibi tarihi ve doğal güzellikleriyle de zengin bir coğrafya olan Kapadokya, balon turlarıyla da mükemmel manzaralara tanık olabileceğiniz bir yer.

Kışın yapacağınız seyahatlerde hem siz hem de aileniz çok keyifli anlar geçirebilirler. Ancak her seyahat beraberinde kaza riskini de getirir ve her an istenmeyen olaylarla karşılaşabilirsiniz. Siz en iyisi kazalar karşısında nazar boncuğundan daha fazlasına sahip olun ve Acil Destek Ferdi Kaza Sigortası yaptırın. Kaza sonucu sürekli sakatlık durumunda toplu para ödemesi yapan bu sigorta ile ambulans ve 24 saat telefonla tıbbi danışmanlık gibi hizmetlerden de ücretsiz yararlanın.

Helsinki, Finlandiya

Biraz da sınırları aşmak ve soğuğu gerçek anlamda hissetmek istiyorsanız, kuzeye doğru yönelmenizin tam zamanı. Yeni yıla hazırlanan şenlikli ve rengarenk meydanları, buz gibi havası ve bembeyaz örtüsüyle Helsinki sizleri bekliyor. Aralık ayında gidilecek yerler listemizde kışın hakkını veren en iyi mekanlardan biri olarak öne çıkan Helsinki, eşsiz kuzey ışıkları manzarasına da şahit olmak için birebir.

Kahire, Mısır

Mısır, hayallerinizin ötesine taşınmanıza fırsat sağlayacak bir yer olmasının yanında tarihin derinliklerine de bir yolculuk yapmanızı sağlayacak. Dünya harikası Mısır Piramitleri’nin yanında ziyaret planınıza Kahire ve Nil Nehri’ni de eklemeyi unutmayın. Kış aylarında sıcak bir yer arayanlar için biçilmiş kaftan olan Mısır, farklı kültürü ile de sizi cezbedecek.

Langkawi, Malezya

Aralık ayında nereye gidilir ikileminde kışın aksine yazı özlemiş olabilirsiniz. Havası ve kültürü ile de olduğumuz coğrafyadan tamamen farklı bir yere gitmek isteyenler için oldukça uzak fakat bir o kadar sıcak bir yer önerisidir, Malezya. 10 milyon yaşındaki yağmur ormanlarının hüküm sürdüğü ada, mercan kayalıkları ile çevrili Langkawi şehri ile adeta bir cennet simülasyonu sunuyor.

New York, Amerika Birleşik Devletleri

Aralık ayında New York, Christmas döneminin gücünü ve ruhunu hissetmeniz için adeta biçilmiş kaftan. Aralık ayında gidilecek yerler arasında New York, günlerinizi keyifle geçirebileceğiniz bir yer. Dünyanın kalbi olarak nitelendirilebileceğimiz bu yerde; Central Parka’ta saatlerce dolaşabilir, müzeleri keşfedebilir, gece hayatının keyfine varabilirsiniz.

 

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan Gezi Önerileri yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.