Ana içeriğe atla

Gezi Önerileri

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Ailece Seyahat Edebileceğiniz 5 Eğlenceli Rota
Ailece Seyahat Edebileceğiniz 5 Eğlenceli Rota

iyihisset.com

04 Haz 2019

Çocukla seyahat etmek genellikle birçok kişiye korkunç ve yorucu gelir. Aslında doğru rotalar seçtiğinizde hem siz hem de çocuğunuz yaptığınız tatilden keyif alabilirsiniz. Bu noktada önemli olan hem ebeveynlerin hem de çocukların gezerken eğlenebileceği ve yepyeni deneyimler edinebileceği doğru noktaları bulabilmek. Eğer yurt dışına çıkmaya hazırsanız çocuğunuzla eğlenebileceğiniz rotaları sizler için seçtik…
 
⦁ Avustralya
Avustralya, hem muhteşem doğası hem de canlı çeşitliliğiyle çocuğunuzun keşfederken öğrenebileceği bir yer. Tatiliniz sırasında isterseniz Avustralya’nın masalsı plajlarında vakit geçirebilir, isterseniz vahşi yaşam parklarında farklı türdeki hayvanlarla tanışabilir ya da onlarca önemli müzeden birini seçebilirsiniz. Sea World’ü gezebilir, Dandenong Ormanları’nda çocuğunuzun 45 dakikalık maceralı tren gezisine katılmasını sağlayabilir ya da ilk akla gelen yer olan Warner Bros. Movie World’de vakit geçirebilirsiniz.
 
⦁ Singapur 
Singapur, oldukça küçük bir ülke gibi görünse de aslında gezilebilecek birçok yeri var. Ayrıca çocuklar için seçilen tatil rotalarında her zaman üst sıralarda yerini alıyor. Çocuğunuzla Mandai’de tropik ormanları keşfe çıkabilir, doğal ortamlarında yaşayan hayvanları Singapur Hayvanat Bahçesi’nde ziyaret edebilir, 8 binden fazla kuşun yaşadığı Jurond Bird Park’a uğrayabilirsiniz. Butterfly Park & ​​Insect Kingdom ise çocukların seyahat heyecanını doruğa çıkartacak ilk nokta olarak belirlenebilir.
 
⦁ Fransa
Fransa, çocuklar için dünyanın iyi tatil seçeneklerinden biri olarak çıkıyor karşımıza. İlk sebebi elbette Paris’te bulunan Disneyland. Bu çocuk eğlence merkezi, çocuklara unutamayacakları bir tatil ve masalsı anlar sunuyor. Ayrıca Eyfel Kulesi’ni görmek de çocuklar için unutulmaz bir anı olarak kalıyor. Tüm bunların dışında ülkede pek çok müzeyi ziyaret etmek mümkün. Bunlardan ilki elbette Louvre Müzesi. Ayrıca Mısır, Antik Yunan gibi bölümlere ayrılan eğlence parkı Asterix Parkı’na da uğramayı unutmayın.
 
⦁ Norveç
Eğer çocuklarınızla bir kuzey masalı yaşamak isterseniz ilk seçeneğiniz Norveç olabilir. Ülkedeki en iyi eğlence parklarından biri Tusenfryd. Sonrasında Bygdoy yarımadasında yer alan Norveç Kültür Tarihi Müzesi ziyaret edilebilir. Oslo’da bulunan çikolata fabrikası da çocuklara unutamayacakları bir deneyim yaşatırken sonsuza kadar hatırlayacakları bir çikolata kokusunu hatıra bırakacaktır. Çocuklar burada kendi çikolatalarını yapmayı da deneyebilir.
 
⦁ Yunanistan 
Eğer sonsuz mavilikle birlikte deniz-kum-güneş üçlüsüyle keyifli bir tatil geçirmek istiyorsanız Yunanistan hem siz hem de çocuklarınız için mükemmel olacaktır. Girit adasında bulunan ve 80 bin metrekarelik bir alana yayılan en büyük su parkına gidebilir, Allou Eğlence Parkı’nı ziyaret edebilirsiniz. Attika Zooloji Parkı da görmeye değer yerler arasında yer alıyor.
 
Kaynak:
https://www.today.com/parents/40-must-see-places-take-your-kids-they-re-grown-t74481
https://www.wheressharon.com/planning-family-travel/best-family-holiday-destinations/#Australia
http://www.orangesmile.com/gezirehberi/yunanistan/ailecocuklari.htm
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan Gezi Önerileri yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.