Ailece Seyahat Edebileceğiniz 5 Eğlenceli Rota

Buradasınız

Yaşa 04 Haziran 2019

Çocukla seyahat etmek genellikle birçok kişiye korkunç ve yorucu gelir. Aslında doğru rotalar seçtiğinizde hem siz hem de çocuğunuz yaptığınız tatilden keyif alabilirsiniz. Bu noktada önemli olan hem ebeveynlerin hem de çocukların gezerken eğlenebileceği ve yepyeni deneyimler edinebileceği doğru noktaları bulabilmek. Eğer yurt dışına çıkmaya hazırsanız çocuğunuzla eğlenebileceğiniz rotaları sizler için seçtik…

 

⦁ Avustralya

Avustralya, hem muhteşem doğası hem de canlı çeşitliliğiyle çocuğunuzun keşfederken öğrenebileceği bir yer. Tatiliniz sırasında isterseniz Avustralya’nın masalsı plajlarında vakit geçirebilir, isterseniz vahşi yaşam parklarında farklı türdeki hayvanlarla tanışabilir ya da onlarca önemli müzeden birini seçebilirsiniz. Sea World’ü gezebilir, Dandenong Ormanları’nda çocuğunuzun 45 dakikalık maceralı tren gezisine katılmasını sağlayabilir ya da ilk akla gelen yer olan Warner Bros. Movie World’de vakit geçirebilirsiniz.

 

⦁ Singapur 

Singapur, oldukça küçük bir ülke gibi görünse de aslında gezilebilecek birçok yeri var. Ayrıca çocuklar için seçilen tatil rotalarında her zaman üst sıralarda yerini alıyor. Çocuğunuzla Mandai’de tropik ormanları keşfe çıkabilir, doğal ortamlarında yaşayan hayvanları Singapur Hayvanat Bahçesi’nde ziyaret edebilir, 8 binden fazla kuşun yaşadığı Jurond Bird Park’a uğrayabilirsiniz. Butterfly Park & ​​Insect Kingdom ise çocukların seyahat heyecanını doruğa çıkartacak ilk nokta olarak belirlenebilir.

 

⦁ Fransa

Fransa, çocuklar için dünyanın iyi tatil seçeneklerinden biri olarak çıkıyor karşımıza. İlk sebebi elbette Paris’te bulunan Disneyland. Bu çocuk eğlence merkezi, çocuklara unutamayacakları bir tatil ve masalsı anlar sunuyor. Ayrıca Eyfel Kulesi’ni görmek de çocuklar için unutulmaz bir anı olarak kalıyor. Tüm bunların dışında ülkede pek çok müzeyi ziyaret etmek mümkün. Bunlardan ilki elbette Louvre Müzesi. Ayrıca Mısır, Antik Yunan gibi bölümlere ayrılan eğlence parkı Asterix Parkı’na da uğramayı unutmayın.

 

⦁ Norveç

Eğer çocuklarınızla bir kuzey masalı yaşamak isterseniz ilk seçeneğiniz Norveç olabilir. Ülkedeki en iyi eğlence parklarından biri Tusenfryd. Sonrasında Bygdoy yarımadasında yer alan Norveç Kültür Tarihi Müzesi ziyaret edilebilir. Oslo’da bulunan çikolata fabrikası da çocuklara unutamayacakları bir deneyim yaşatırken sonsuza kadar hatırlayacakları bir çikolata kokusunu hatıra bırakacaktır. Çocuklar burada kendi çikolatalarını yapmayı da deneyebilir.

 

⦁ Yunanistan 

Eğer sonsuz mavilikle birlikte deniz-kum-güneş üçlüsüyle keyifli bir tatil geçirmek istiyorsanız Yunanistan hem siz hem de çocuklarınız için mükemmel olacaktır. Girit adasında bulunan ve 80 bin metrekarelik bir alana yayılan en büyük su parkına gidebilir, Allou Eğlence Parkı’nı ziyaret edebilirsiniz. Attika Zooloji Parkı da görmeye değer yerler arasında yer alıyor.

 

Kaynak:

https://www.today.com/parents/40-must-see-places-take-your-kids-they-re-grown-t74481

https://www.wheressharon.com/planning-family-travel/best-family-holiday-destinations/#Australia

http://www.orangesmile.com/gezirehberi/yunanistan/ailecocuklari.htm

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
8 + 0 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.