2020 Yılında Mutlaka Görmeniz Gereken 5 Rota

Buradasınız

Yaşa 11 Ocak 2020

2020 yılı sonunda geldi ve beraberinde yeni hedefler, yeni başarılar ve yeni maceralar getirdi! Eğer sizin de yeni yıldan beklentiniz bambaşka tecrübelerse doğru yerdesiniz! Sizler için derlediğimiz seyahat önerileri sayesinde hiç görmediğiniz şehirler görebilir, birbirinden keyifli maceralara yelken açabilirsiniz. Yapacağınız birbirinden keyifli bu seyahatler boyunca olası kazalara karşı kendinizi güvence altına almak istiyorsanız Acil Destek Ferdi Kaza Sigortası’nı inceleyebilirsiniz.

 

İşte, seyahat etmeyi sevenlerin bu yıl görmesi gereken 5 büyüleyici rota…

 

 

1. Bambu Ormanı, Kyoto

Bambu bitkisinin ne kadar zor yetiştiğini daha önce duymuş olabilirsiniz. Hem oldukça zor yetişen hem de şaşırtacak derecede güçlü olan bu güzeller güzeli bitkiler, bu yıl da ziyaretçilerini bekliyor! Japonya’nın Kyoto kentine 10 km mesafede bulunan Bambu ormanı, Nonomiya Shrine ile Tenryu-ji Tapınağı arasında yer alıyor. 500 metrelik bir parkurda masalsı bir yürüyüş imkanı sağlayan bu orman, kendine özgü sesiyle de dikkat çekiyor. Bambu ağaçlarının yansıttığı rüzgar sesinin Japonya’yı tanımlayan en karakteristik sesler arasında gösterildiğini de söyleyelim!

 

2. Büyük Kanal, Venedik

Venedik’teki en önemli noktaları birbirine bağlayan ve kendisi de bir o kadar önemli olan Büyük Kanal, şehrin en yoğun bölgelerinden biri. Adeta şehrin en merkezi yolu olan Büyük Kanal’ın diğer yollardan farkıysa elbette bir su yolu olması! Venedikliler’in Canalazzo olarak isimlendirdiği bu kanal, eski bir nehir yatağını takip ediyor ve şehri ortadan ikiye ayırıyor. Geçmişte ticaret gemileri tarafından kullanılan kanal; bugün toplu taşıma araçları, gondol ve deniz taksileri için hizmet veriyor.

 

3. Kızıl Meydan, Moskova

Moskova’nın temellerinin atıldığı Kızıl Meydan için tarihe damga vurmuş yerlerden biri desek hiç de yanlış olmaz! Sadece Ruslar için değil, tüm dünya tarihi için önemli bir yere sahip olan Kızıl Meydan; Kremlin Sarayı’na da ev sahipliği yapıyor. Tabii bu durum, meydanın önemini tekrardan gözler önüne seriyor. Yılın belli zamanlarında Kızıl Ordu’nun gösterilerini izleyebileceğiniz Kızıl Meydan, bu yıl da seyahat severleri bekliyor!

 

4. Kuzey Işıkları, İzlanda

Görüp görebileceğiniz en büyüleyici doğa olaylarından biri olan Kuzey ışıklarını görmek, ne yazık ki her gezgine nasip olmuyor. Norveç, Finlandiya ve İsveç gibi kuzey ülkelerinden izleyebileceğiniz Kuzey ışıklarını görmek için en ideal noktalardan biri  elbette ki İzlanda! Birbirinden güzel konaklama seçenekleri ve aktivite imkanları sunan İzlanda, bu yıl da Kuzey ışıkları meraklılarını bekliyor. Tabii tekrar hatırlatmakta fayda var: Seyahatinizin tarihlerini iyi planlamamanız durumunda ne yazık ki eliniz boş dönebilirsiniz!

 

5. Provence, Fransa

Romantik bir tatil isteyenleri buraya alalım! Yılın belli zamanlarında birbirinden güze lavanta tarlalarına ev sahipliği yapan Fransa’nın güney bölgesi Provence, dünyaca ünlü ressam Vincent Van Gogh için de oldukça kıymetli. Van Gogh tarafından öve öve bitirilemeyen Provence, bu yıl da ziyaretçilerine görüp görebilecekleri en büyüleyici gün doğumunu sunmakta kararlı! Haziran ayı itibarıyla tüm bölgeyi saran lavanta tarlaları, romantik bir tatil isteyenleri kendine hayran bırakacak! Tabii Provence’a kadar gitmişken Güney Fransa’nın birbirinden güzel kasabalarını görmekte de fayda var. Hem masalsı köy ve kasabaları hem de mis kokulu lavanta tarlalarıyla sizi kendine hayran bırakacak Provence’a mutlaka bir şans vermelisiniz!

 

Kaynak:

https://onedio.com/haber/en-gercekci-liste-olmeden-once-mutlaka-gorulmesi-gereken-15-yer-805702

https://onedio.com/haber/olmeden-once-gorulmesi-gereken-50-sehir-409122

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
2 + 0 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.