Gerçek Bir Kadın Olmanın Kuralları

Buradasınız

Yaşa 12 Ağustos 2016

Çağdaş hayat, kadınlara belki de gereğinden fazla görev yüklüyor: Günümüzde kadınlardan; ilgili bir anne, sevgi dolu bir eş, alakadar bir arkadaş, saygılı bir kız evlat, çalışkan bir işçi ve başarılı bir yönetici olmaları bekleniyor. Ünlü Rus yazar ve kişisel gelişim uzmanı Julia Sviyash, toplumun yarattığı kişilik bölünmeleri nedeniyle unutulan kadınlık değerlerini yeni kitabıyla bizlere yeniden hatırlatıyor.

Julia Sviyash’a göre kadın isterse ondan beklenen her şeyi arkasında bırakır ve kendi arzularını keşfederse kadınlığın ne olduğunu hatırlayabilir; belirli prensiplere dikkat ettiği sürece.

1 – Mutluluğun Peşinde Koşmaz

Günümüzün en popüler ama en aptalca sporu, mutluluğun peşinde koşuyor olmamız. Hepimiz daha iyi bir gelecek, daha mutlu bir yarın ve daha keyifli bir yeni yıl için koşuyoruz. Gerçek kadınlar bu “sporla” ilgilenmez, anın içinde yaşar.

2 – Onun İçin En Önemli ve En Eğlenceli Şey Anı Yaşamaktır

Gerçek bir kadın tabii ki gelecek için planlar yapar ama yarını beklemez; şimdiki zamanın içindedir. “Kilo verdiğimiz zaman…” ya da “Hayatımın aşkıyla tanıştığım zaman…” gibi beklentilerle hayatı heba etmenin bir anlamı olmadığını bilir.

3 -  Gerçek bir Kadın Olmak Ayrıcalıktır ve O Bunun Farkındadır

Kadınların değerli olduğunu bilir. Kadın olmak, toplumun ondan beklediği “kadınlık” görevlerini yerine getirmek değildir. Bunu bilir ve tüm ruhuyla hisseder. Kadın olmak bir çile değil, bir hediyedir. Gerçek bir kadın, dişiliğin getirdiği tüm iç (duygular, düşünceler…) ve dış (giyim, davranış) özelliklerinden asla vazgeçmez.

4 – Hayatı Kendi Kurallarıyla Yaşar

Hayatın temposu çok yavaşlarsa onun önünde; çok hızlanırsa da onun arkasında kalırız. Hepimizin kendine ait bir yaşam tarzı var kimse kimseye bağlı olmak zorunda değil. Gerçek bir kadın bunun farkındadır ve hayatının harmonisini kendi düzenler, kurallarını kendi oluşturur.

5 – Gerçek Bir Kadının Sahibi Yoktur

Bu durum onun duygusuz, egoist ve bencil olması anlamına gelmez. O başkasının kuralları ve yalanlarıyla yaşamanın kendi hayatını yaşamaktan korkmak demek olduğunu bilir. Kişisel alanının ona ait olduğunun ve değerli olduğunun farkındadır ve buradan aldığı güçle herkese karşı iyi niyetli ve yardımseverdir; onlar hak ettiği sürece.

6 – Başkalarının Oluşturduğu “İyi Kız” Kalıbı Onu İlgilendirmez

Kime göre, neye göre “iyi kız”? Gerçek bir kadın bağışlayıcı olmak zorunda değildir (kendi istemediği sürece), başkasının kuralları onu ırgalamaz, kendi ilgi alanlarından ve hedeflerinden bir erkek yüzünden asla vazgeçmez.

7 – Gerçek bir Kadını Yaşıyla Barışıktır, Her Zaman!

Gerçek bir kadın her yaşın tadını çıkartır. Onun için 20 “çok genç”, 60 “çok yaşlı” anlamına gelmez. Bu tür bahanelerin korkuyu saklamak için olduğunu bilir.

Gerçek bir kadın her yaşta istediğini yapar ve bundan asla pişmanlık duymaz. O, her yaşın kendine ait bir çekiciliği ve güzelliği olduğunu bilir.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 0 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.