En Yaratıcı Yılbaşı Süsleri

Buradasınız

Yaşa 30 Aralık 2016

En Yaratıcı Yılbaşı Süsleri

Eviniz yılbaşı ruhuna hazır mı? Ailecek ilgi çekici yılbaşı süsleri yaparak hem güzel zaman geçirebilir hem de evinizi yılbaşına hazırlayabilirsiniz.

Deniz Kabuğundan Noel Baba

Kolay bir yılbaşı süsünden başlayalım. Deniz kabuğundan Noel Baba yapmak için akrilik boya kullanabilirsiniz. Önce beyaz boyayı sürün, ardından yüzünü ve şapkasını boyayın. Beresinin ucuna küçük bir inci tanesi yapıştırmayı da unutmayın. Yeni Noel Babanızı yılbaşı ağacınıza asabilirsiniz.

Şarap Mantarından Geyikler

Noel Baba’nın geyiklerini evinize taşımaya ne dersiniz? Bunun için şarap mantarı, birkaç parça dal ve zevkinize göre minik süsler yeterli. Önce mantara fotoğrafta göründüğü gibi dört tane simetrik delik açıyorsunuz ve küçük dal parçalarını yapıştırıyorsunuz. Geyiğin kafası için de bir şarap mantarına ihtiyacınız var. Yüzündeki detaylar veya tasması sizin yaratıcılığınıza kalmış.

Mandaldan Kapı Süsü

Bir paket tahta mandal, bir tane demir askı, kırmızı boncuklar, kırmızı kurdele ve yeşil boya. Bu kapı süsü için ihtiyacınız olanlar bu kadar. Önce mandalları yeşille boyuyorsunuz; ardından bir mandal bir boncuk olmak üzere tele geçiriyorsunuz. Kurdeleden de asacak yaptınız mı kapı süsünüz hazır demektir! En zevkli kısmı da hazırladığınız bu süse fotoğraflarınızı asmak olacak J  

Kuru Dallardan Çam Ağacı

Yılbaşı süsleri yapmaya giriştiyseniz çam ağacı yapmadan olmaz. Ama bu ağaç kuru dallardan olacak. Ve ağacınızın büyüklüğü tamamen bulacağınız kuru dalların uzunluğuna, kalınlığına ve sayısına bağlı. İster çam ağacı süsü olacak kadar küçük, ister asıldığında tüm kapıyı kaplayacak kadar büyük yapabilirsiniz. Dalları uzundan kısaya doğru dizin ve renkli iplerle fotoğraftaki gibi bağlayın. Aralarına istediğiniz sıklıkta ve renklerde toplar, yıldızlar, kalpler asabilirsiniz. Hatta yılbaşı ışıklarını dolayarak da hareketlendirebilirsiniz.

Kozalaktan Çam Ağacı

Sprey boyayla kozalakları yeşile, minik saksıları ve tepe süsü yıldızını gümüş rengine boyuyorsunuz. Minyatür çam ağacınız hazır! Bu, arkadaşlarınıza yapabileceğiniz hoş bir hediye de olabilir.

Kozalaktan Masa Süsü

Kozalaktan yapabileceğiniz bu basit süs, yılbaşı sofraları için ideal. Yılbaşı sofranızda kullanacağınız renklerde kurdele seçmeniz ve kozalakları da iyice cilalamanız yeterli.

Plastik Bardaklardan Kardan Adam

Salonun baş köşesine kardan adam taşımak çok eğlenceli olacak! Fotoğraftaki gibi beyaz plastik bardakları ağzı dışarı gelecek şekilde birbirine yapıştırın. Kardan adamı süslemesi de size kalmış... Ama içine ışıklandırma koymayı es geçmeyin.

Plastik Kaşıklardan Çam Ağacı

Bir başka yaratıcı yılbaşı süsünde ise bu kez plastik kaşıkları kullanıyoruz. Kaşıkların saplarını kestikten sonra gümüş veya altın rengine boyayıp fotoğraftaki gibi yapıştırıyorsunuz. Çam ağacı illa ki yeşil olur diyorsanız, o da sizin tercihinize kalmış.

Kuru Yapraktan Pencere Süsleri

Sokakta hala kuru yapraklar bulabilirsiniz. Bu kuru yaprakları dilediğiniz renkte sprey boya ile renklendirin. Sağlamlaştırmak isterseniz boyanın üzerine vernik de sıkabilirsiniz. Sprey boyanın etrafı kirletebileceğini unutmayın, etrafa gazete kağıtları sererek önleminizi alabilirsiniz. Boyadığınız yaprakları kurdelelere geçirip cama veya duvara asarak şık bir görüntü elde edebilirsiniz.

Kavanoz Dolusu Yılbaşı Süsleri

Evinizde kıyıda köşede sakladığınız boş kavanozlarınız illa ki vardır. Şimdi onları yılbaşı süsleri projenizde değerlendirme zamanı! Bu kavanozların içine hayal dünyanızı taşıyabilirsiniz. Bir ipucu: Karlarını pamuktan veya kristal tuzdan yapabilirsiniz.

Kabuk Tarçından Mumluk

Mumun etrafına yapıştıracağınız kabuk tarçın, çok şık görünürken güzel koku da verecek. Tarçınları yapıştırdığınız mumun etrafına kurdele sararak yılbaşı coşkusu verebilirsiniz.

Fiyonk Makarnadan Çam Ağacı Süsleri

Çam ağacınıza el emeği göz nuru süsler asmak istiyorsanız sıra dışı bir öneri sunabiliriz. Fiyonk makarnaları boyayın ve renkli iplerle birbirine bağlayın. Ve zevkinize göre ağaca dolayın...

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 1 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.