Emeklilik Hayallerinizi Gözden Geçirtecek Renkli İşler

Buradasınız

Yaşa 12 Eylül 2016

Hayır kurumlarında çalışmak, danışmanlık, bahçıvanlık veya pansiyon açmak demeyeceğiz. Evet bunlar da çok güzel emeklilik hayalleri ama size daha farklı önerilerimiz var.

Neden Bir Fenomen Olmayasınız?

Hem yurt dışın hem yurt içinde sanal alemde fenomen olmuş çok güzel örnekler var.  Öyle ki yaş skalası epey yükseklere çıkabiliyor. 86 yaşındaki Baddie Winkle, (https://www.instagram.com/baddiewinkle/) veya 97 yaşındaki Rizeli Hüsniye Avcı Kadıoğlu (https://www.facebook.com/profile.php?id=100003992207799&fref=ts) gibi… Onlardan biraz ilham alıp kendi tarzınızı yaratabilirsiniz. Biraz da komikseniz gelsin takipçiler... Ama bu işe girişmeden önce mecranızı doğru seçin. Twitter mı, Instagram mı, Snapchat mi, Youtube mu? O mecranın dilini araştırın ve cesur olmaktan korkmayın.

Bilgi Yarışmalarına Soru Hazırlamak Sizden Sorulur

Onca okuduğunuz, gördüğünüz, bildiğiniz yeter. Şimdi tüm bunları televizyon programlarında veya internette sorular halinde milyonlara aktarma zamanı! Haydi genç jenerasyonları biraz sıkıştırın, şaşırtın...

Kabul Edin Aslında Dedektif Olmak İçin Doğdunu

Tüm akrabaların kaç çocuğu var, komşunun oğlu hangi işe girdi, kapıcının kızı kaça gidiyor, bakkal dükkanı kaçta açıp kapıyor... Bir düşünün bütün bunları biliyor musunuz? O zaman bu yeteneğinizi boşa harcamayın! Bir dedektiflik sertifikası da alıp işi layıkıyla yapın.

Veteran Sporcu Olmak İçin Geç Değil

Şimdiye kadar profesyonel anlamda spor yapmamış olabilirsiniz. Ama bu, ilgi duyduğunuz spor dalında veteran olarak yarışamayacağınız anlamına gelmez. Örneğin emeklilik sonrası tenise başlayıp veteran milli takımına girmeyi başaran Miyase Giray gibi pek çok örnek sporcu bile var!

Niş İşler Sizden Sorulur

Kimsenin düşünmediği, düşünse de üretmek veya satmak için zaman ve çaba harcamayacağı işler düşünün. Güneş enerjili bahçe masası, karpuz-kavun keseceği, horlamaya son veren yastık, kokutmayan çorap, atık maddelerden mobilya tasarımı... İyi bir ar-ge ve girişimci ruh, emeklilik hayallerinizi gerçeğe dönüştürebilir.

Eski Ahşap Oyuncaklar Bugün Çok Popüler

El işlerine yatkınlığınız ve bolca da boş zamanınız var. Eviniz müsaitse kendinize küçük bir atölye kurmakla işe başlayabilirsiniz. Organik oyuncakların iyice değer kazandığı bugünlerde, bir bakmışsınız işleri büyütmeniz gerekir... Hiç olmadı torununuzla oynayabileceğiniz birkaç ahşap oyuncak yapmış olursunuz.

Kendi Müzik Grubunuzu Kurun

Lise orkestrasını yeniden canlandırma vakti geldi! Eski arkadaşları bulup onlara bu fikrinizi açarak harika bir uğraş için ilk adımı atabilirsiniz. Belli mi olur, belki de grubunuz eski günlerde yakalayamadığı popülerliğe bugün sahip olur. Ne demişler, geç olsun güç olmasın!

Tüm bu emeklilik hayallerini gerçeğe dönüştürmek için biraz destek de fena olmaz değil mi? Ama emeklilik planı yaparken şimdiden çok da sıkıntıya düşmek istemiyorsanız Cigna Kolay Emeklilik Planı tam size göre. Zorlanmadan birikim yapmak için hemen tıklayın.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
4 + 10 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.