Dünyanın En Ucuz Masajı Kaşlarının Arasında Duruyor

Buradasınız

Yaşa 19 Eylül 2016

İki kaşın ortasındaki bölgeye yapılan masajın etkileri, 40 yıl düşünsek aklımıza gelmezdi. Bright Side’ın keşfedip tüm dünyayla paylaştığı bu masajı herkes kolaylıkla uygulayabilir.

Vücudun rahatlamasını sağlayan onlarca masaj tekniği var ve sadece sağlığımıza iyi gelmekle kalmayıp kendimizi iyi hissetmemizi de sağlıyor. Ama gelin görün ki uzmanıydı, ücretiydi derken biraz lükse kaçtığı da bir gerçek. Şimdi sıkı durun! Aynı rahatlama etkisini gösterecek bedava bir masaj tekniğini sizlerle paylaşıyoruz.

Nasıl Yapılıyor?

Yapmanız gereken gerçekten çok basit. İki kaşınızın ortasındaki noktaya parmağınızla hafifçe bastırın ve yaklaşık 3 cm kadar yukarı doğru ittirin. 45 ya da 60 saniye boyunca bu şekilde tutun. Etkisini hissetmek için çok fazla beklemenize gerek kalmayacak.

Tek Dokunuşla Birden Fazla Fayda

Uzmanlar da bu masaj tekniğinin, beynin bir bölümünü aktif hale getirdiği için sinirsel gerginliği azaltmaya yardımcı olduğunu söylüyor. Bunun dışında:

  • Konsantrasyonu artırıyor
  • Baş ağrısını azaltıyor
  • Gözleri rahatlatıyor (Bilhassa bilgisayar başında çalışanlar için)
  • Özellikle göz ve ağız çevresindeki cildin yenilenmesine yardımcı oluyor

Sezgileriniz de Güçlensin İster misiniz?

Çinli uzmanlar bu noktaya yapılan masaj tekniğinin faydaları arasında ilginç bir bilgi de sayıyorlar. Onlara göre bu masaj kişinin sezgilerini de güçlendiriyor. Ne kadar haklı olduklarını bilemeyiz ama deneyip görmek bizim elimizde. 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
5 + 1 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.