Dron Sahibi Olmak İçin 5 Neden

Buradasınız

Yaşa 26 Haziran 2016

2016 drone’ların yılı oldu bile! ABD’de drone’ların kayıt altına alınmasıyla ilgili zorunlu uygulamadan sonra Türkiye’de de aynı yasa 1 Mayıs 2016 itibariyle uygulamaya girdi. Peki siz drone sahibi olmaya hazır mısınız? Bu konuda çekimser kalanlar için beş ilgi çekici önerimiz var.

 

Fotoğraflarınıza yeni bir boyut getirecek

Kameraların gelişmesiyle birlikte taşınabilirlikleri de kolaylaştı. Eğer siz de bir fotoğraf meraklısıysanız drone’lar sizin için biçilmiş kaftan! Elinizdeki drone’un modeline ve özelliklerine göre muhteşem hava fotoğrafları çekmemeniz için hiçbir engeliniz yok. Artık tek limitiniz gökyüzü!

 

En çılgın videolar sizinkiler olsun

Ekstrem sporlarla ilgili misiniz? Uludağ'da snowboard yaparken ya da Alaçatı'da sörfünüzle en şık hareketlerinizi sergilerken tek bir açıdan görüntü almak için uğraşmanıza gerek yok! Drone’unuzu salın göklere ve istediğiniz açı ve yükseklikten kendi çılgın videolarınızı çekin. Drone’unuzla ahenk içinde hiçbir hareketiniz gözlerden kaçmasın.

 

Drone’la siparişiniz pencerenizde

Kurumsal hayattan koşarak kaçtınız ve hayalini kurduğunuz kafeyi ya da restoranı açtınız. Ama verdiğiniz hizmetle de fark yaratmak istiyorsunuz. İşte size fırsat: Drone’la siparişlerinizi müşterinizin kapısında değil, penceresinde teslim edin! Evet, yanlış okumadınız. Drone’ların birçok kullanım alanından biri olan kargo ve teslimat, yurtdışında farklı markalar tarafından kabul görmeye başladı bile. Mesela Amazon birkaç ay önce tanıttığı teslimat drone’larıyla konuşulmuştu. Siz de bu yenilikten geri kalmayın; uçurun drone’ları!

 

Sosyal medyada fenomen olmak için

Facebook, drone’u geniş kitlelere yaymak için kendi drone’u üzerine çalışadursun Twitter, drone meselesine farklı bir taraftan bakan bir sistem geliştirdi: Sosyal ağlar üzerinden çalışan drone’lar. Yani ileride bir tweet atarak drone’umuzun kontrolünü sağlayabileceğiz. Şimdiden basit de olsa bir drone alıp alıştırma yapmakta fayda var.

 

Bir pazarlama aracı olarak drone

Drone’lar yeni işinizi potansiyel müşterilerinizle buluşturmanıza da yardımcı olabilir. İster kalabalığın üzerine indirim kuponlarınızı yağdırın isterseniz drone’unuza ekleyeceğiniz afişinizle istediğiniz yerde boy gösterin. Bu yöntemle reklam maliyetlerinizi en aza indirmek artık elinizde. Ama bunları yaparken kuşlara dikkat etmeyi unutmayın!

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
12 + 0 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.