Daha Güler Yüzlü Olmak Hayatında Neleri Değiştirir?

Buradasınız

Yaşa 11 Eylül 2016

Boşuna dememişler “Güler yüzlü olmak ömrü uzatır” diye. Abartı gibi mi geliyor? O zaman diğer faydalarını gör, öyle karar ver.

Her Şeyden Önce Gençleştirir, Güzelleştirir

Stres ve üzüntünün pek çok hastalığa davet çıkardığını artık hepimiz biliyoruz. Hal böyleyken daha çok gülümsemenin fiziksel olarak pozitif etkilerinin olmaması imkansız. Rahatlamış, mutlu bir beden bağışıklık sistemini güçlendirirken, cildin güzelleşmesini ve hatta tansiyonun bile dengelenmesini sağlar.

Güler Yüzlü Olmak En Güçlü Antidepresandır

Güler yüzlü olmak kendine güvenin işaretidir. Kendisiyle ve çevresiyle barışık kişiler daha çok gülümserler. Daha özgür, daha gerçek, daha mutludurlar. Üstelik antidepresana ihtiyaç duymazlar. Unutma; gülümsemek bulaşıcıdır, etkileri çevrene yayılır, her yerde bulunur ve kullandıkça çoğalır. Hem de bedava!

Arkadaş Çevren Genişler 

Gülümseme çevremizde manyetik bir çekim merkezi oluşturur. Bir düşün, sen de pozitif duygular veren, mutlu, neşeli insanlarla birlikte olmaktan zevk almıyor musun? Herkes olumlu duygular aldığı kişilerle arkadaşlık kurmak ister.

İş Hayatında Başarılı Olma Şansın Artar

Gülümseyen kişi “İletişime açık biriyim, sana zarar vermem” mesajını verir. Bu da iş hayatında kabul görmeyi ve güven uyandırmayı sağlar. Samimi bir gülümseme, en hararetli toplantının ortasında bile tüm isteklerini karşındakine kabul ettirmeni sağlayabilir.

Biraz da Güler Yüzlü Olmak İçin Egzersiz...

Bedenin, zihninin aynasıdır. Yani endişeli hissediyorsan, karşındaki kişi duruşundan, el ve ayak hareketlerinden bunu anlar. Bu noktada kafandan geçen düşünceleri durduramıyor olabilirsin ama bedenine laf geçirmek senin elinde. 10 saniye gözünü kapa ve ardından gülümse. Bu egzersiz, zihnini de etkileyecektir. Böylece zihnin olumlu sinyaller alarak olumlu duygu ve düşünceleri beraberinde getirecektir.

Güne gülümsemeyle başlarsanız, hayat da size gülümseyerek karşılık verecektir. Gülen Yüzler Ferdi Kaza Sigortası ile gülümsemenizi koruma altına alabilirsiniz. Nasıl mı? Aylık sadece 15 TL ödeyerek yılda iki kez ücretsiz diş hekimi muayenesi, diş taşı temizliği ve diş röntgeni (tek diş) hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Neymiş, güvenle gülümsemek hiç de zor değilmiş!

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
2 + 3 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.