Cümbür Cemaat: Ailecek Tatile Çıkmak

Buradasınız

Yaşa 08 Nisan 2016

Önümüz yaz, tatil planını şimdiden yapmak gerek. Ailecek tatile çıkarken en çok dikkat edilmesi gereken şey, tüm aile bireylerinin tatil beklentilerini karşılamaktır. Bunun için de elbette başta çocukla tatile gidilebilecek yerlerin iyi araştırılması gerekir.

İşte ailecek tatile çıkmadan önce yapmanız gereken hazırlıklar ve göz önünde bulundurmanız gerekenler:

Otel Rezervasyonlarını Önceden Yapın

Bütün sene çalışıp didindiniz, ailecek güzel bir tatil yapmak hakkınız. Ekonomik tatil için otel rezervasyonunuzu tatil sezonu gelmeden yapın ve uçak biletlerini erkenden alın ki tatil için ayırdığınız bütçenin çoğu konaklamaya ve biletlere gitmesin.

Çocuklara Öncelik Lütfen

Tatilinizi nerede yapacağınızdan konaklama seçeneğine kadar tüm detayları çocuğunuzu odağında düşünmelisiniz. Örneğin yaz tatilinde gireceğiniz denizin hiç kumsalı olmaması, çocuğunuzun kumla oynayamadan tatil yapacağı anlamına geliyor ki bu hiç de hoş bir durum değil geçekten. Ya da siz kayalıkların üzerinden denize atlamaya bayılıyor olabilirsiniz ama çocuğunuz için böyle bir yer son derece tehlikeli.

Konaklama seçeneğiniz otel olacaksa, bebek ya da çocuk oteli olmasına ve bünyelerinde neler bulundurduğuna da mutlaka dikkat edin. Animasyonlar, su sporları, çocuk parkları gibi seçenekler çocuğunuzun tatilinin harika geçmesini sağlar. O oyun oynarken siz de güzelce kafanızı dinler veya kendinize uygun aktiviteleri gerçekleştirirsiniz.

Araba ile Tatile Çıkacaklara Öneriler

Bebeklerin ve çocukların uzun süre arabada sıkılmadan durmalarını ve konforlarını sağlamak için her birine tik atmanız gereken listeyi paylaşıyoruz:

  • Camlara güneşlik takmayı unutmayın.
  • Bebekler için oto koltuğu bulundurun.
  • Yanınızda bebeğinizin ya da çocuğunuzun her zaman yediği bisküvilerden/mamalardan fazla fazla bulundurun; çünkü yolculuk uzun sürebilir (Sık sık mola vereceksiniz).
  • Arka koltukta çocuğunuza ya da bebeğinize eşlik edecek birden fazla oyuncak olsun.
  • Bebek bezi, ıslak mendil, yedek kıyafet koyduğunuz çanta yanınızda olsun.
  • Arka koltuklara renkli kurdeleler asabilirsiniz.
  • Bavulunuza ilk yardım malzemelerini ve sivrisinek önleyici ürünleri koyduğunuza emin olun.
  • Miniğinizin uyumasını sağlayacak müzik CD’lerini yanınıza alın. 

Güvenliğinizi Garanti Altına Alın 

Beklenmedik kazalara karşı aile boyu güvence sağlamak için QNB Sigorta’nın Her Eve Lazım Ferdi Kaza Sigortası ürününü alın, kafanız ve içiniz rahat bir şekilde tatile çıkın.

Kazalara karşı 30.000 TL’ye kadar teminat sağlayan Her Eve Lazım Ferdi Kaza Sigortası ile aynı zamanda QNB Sigorta Ayrıcalıklar Kulübü’nün Aile Destek Hizmetleri’nden faydalanabilir, ücretsiz araç bakımı, ev destek ve indirimli alışveriş hizmetleri ile tatilinizi güvenli ve keyifli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
18 + 0 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.