Çiçeği Burnunda Başkan Donald Trump Hakkında Daha Önce Duymadığınız 8 İlginç Bilgi

Buradasınız

Yaşa 30 Kasım 2016

ABD Başkanlık seçimleri tamamlandı ve anketlerin aksine Donald Trump ABD’nin 45. Başkanı oldu. İşte Trump hakkında az bilinen ve sizi şaşırtacak 8 bilgi.

Bir Trump Üç Evlilik

Donald Trump, 2005’ten bu yana Melania Trump ile evli. Daha önce 1977-1992 arasında Ivana Trump, 1993-1999 arasında da Marla Maples ile evliydi. Kadınlarla ilgili tartışma yaratan sözlere imza atan Trump’ın evliliklerinin de büyük tartışmalarla bittiğini biliyor muydunuz?

İflastan Kurtaran Yat

Dünyanın en zenginleri arasındaki Donald Trump da bir zamanlar iflasın eşiğine gelmiş bir isim. Hatta 1991 yılında iflas borcunu ödemek için 280 metre uzunluğundaki yatını sattığı biliniyor.

ABD’nin En Sağlıklı Başkanı

Donald Trump’ın, votka markası sahibi olmasına karşın hiç alkol kullanmadığı biliniyor. Hatta seçimler öncesi kişisel doktorunun açıklamasına göre, vücudunda alkol ya da tütün ürünleri geçmişine rastlanmayan Trump, ABD’nin en sağlıklı başkanı olacak.

Neredeyse Twitter Fenomeni

Başkanlık yarışı uzun bir maraton malum ve seçim kampanyaları da epey öncesinden başlıyor. Seçimden yaklaşık altı ay önce yapılan bir hesaplamaya göre, Trump ve ekibi sosyal medyada oldukça başarılı bir kampanya yürüttü. Ayda ortalama 372 tweet’in atıldığı Twitter hesabında her ay 67 bin yeni takipçi kazandı. Başkan olduğu gün itibariyle takipçi sayısı ise 13.6 milyon.

Dünyanın En Yüksek Konutu

Trump Tower ismiyle sadece İstanbul’da değil, dünyanın birçok şehrinde yapıları/işletmeleri var yeni ABD Başkanının. Örneğin Şikago’daki Trump Tower tam 98 katlı ve konut tipi olarak dünyanın en yüksek binası olduğu söyleniyor.

İş Adamı Trump’ın Denizaşırı Markaları

Her ne kadar konuşmalarında Amerikan ekonomisindeki sorunların sorumlusu olarak Çin, Meksika gibi ucuz iş gücünü kullanan ülkeleri gösterse de iş adamı kimliğiyle bu sistemin bir parçası. Tekstilden aksesuara kadar birçok Donald Trump markalı ürünün denizaşırı ticaretini yaptığı biliniyor. Üstelik bu ürünlerin neredeyse tamamı Çin ve Bangladeş’te üretilip Amerika’da sadece etiketi ekleniyor.

27 Yaş Zenginliği

27 yaşındayken finansal birikiminiz neydi hatırlıyor musunuz? Ya da o yaşa gelince nasıl bir birikiminizin olacağını umuyorsunuz? En iyisi biz direkt konuya girelim... Donald Trump’ın tek başına kurduğu Trump Management Corporation ile 27 yaşındayken tamı tamına 14 bin apartman sahibi olduğunu söylesek? Trump’ın şu anda 70 yaşında olduğunu düşünerek geri kalan hesabı siz yaparsınız artık…

Golf İlgisinin Kaynağı

Donald Trump’ın malı, bizim çenemizi yoracak kadar çok malum. Oteller, plazalar, casino’lar bir kenara, dünya üzerinde 16 üst sınıf golf kursu bile var. Golf oynamayı sevmesi pek şaşırtıcı değil bu durumda. 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
6 + 6 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.