Sigorta Yaptırmak Hayatımızı Nasıl Kolaylaştırır?

Buradasınız

Yaşa 11 Ekim 2016

Günümüz şartlarında sadece bugünü düşünerek, plan yapmadan yaşamak artık mümkün değil. Sağlıktan emekliliğe, iş hayatından günlük ihtiyaçlara kadar beklenmedik riskler karşısında, sahip olduğunuz sigorta kadar güvence altındasınız... Peki sigorta hayatımıza nasıl katkı sağlar?

Gelecek Kaygısını Azaltır 

İnsanoğlunun en temel gereksinimlerinden biri olan güvende hissetme ihtiyacı, sigortanın çıkış noktası diyebiliriz. Gelecek, tüm bilinmezliğiyle bizi beklerken olası sıkıntılarda en azından maddi bir güvencenin olması kendimizi güvende hissettirir. Hayattaki belirsizliklerle bir nebze de olsa başa çıkabilmenin iç rahatlığını yaşarız. Sigortanın sağladığı maddi güvence, hastalıktan emekliliğe iş göremezlik kayıplarını önlemeden yaşam kaybında teminata kadar birçok konuda kendimiz ve sevdiklerimizin gelir kayıplarını telafi eder. Bugünün payına da ne kadar az kaygı o kadar mutluluk düşer.

Evdeki Hesabı Çarşıya Uydurur

Rutin hayatımızın giderleri az çok bellidir; barınma, gıda, giyim, seyahat vb. Gider hesaplamalarını da bu çerçevede yaparız ama planlamamızda, kaza ya da hastalık gibi davetsiz misafirlere pek yer vermeyiz. Haliyle hastane masrafları, tedavi süresince olabilecek gelir kayıpları derken evdeki hesap çarşıya uymaz. Tabii bu durumlar için bir ferdi kaza sigortanız yoksa…

İş Hayatının Risklerini Göğüsler

Öngöremediğimiz kötü sürprizlerden biri de işsiz kalmak şüphesiz. Hiç tahmin etmediğimiz bir zamanda işten çıkarılmak ya da iş göremez hale gelmek, aklımıza bile getirmek istemediğimiz sıkıntılar... Keza işletme sahipleri için hiç hesapta yokken iflasa gitmek, olası tehlikelerden biri. İşsizlik ve iflas durumlarına yönelik sigortalar da bu noktada imdada yetişerek oluşacak gelir kayıplarını güvence altına alır.

Kimileri de Bir Sigortadan Fazlasını Sunar

Hayattaki ihtiyaçlarınızın önceliğine göre gerekli olan sigortaya sahip olmak çok önemli.  Cigna, hayat ve ferdi kaza sigortaları ile ihtiyacınıza özel fırsatlar da sunarak geleceğinizi güvence altına alır.  Kendinizi ve sevdiklerinizi kaza, tehlikeli hastalıklar, işsizlik gibi can sıkıcı olası risklere karşı maddi koruma altına alırken Cigna Ayrıcalıklar Kulübü’nün ücretsiz bir dolu avantajından da faydalanabilirsiniz.

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
5 + 5 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.