Sıcak Yaz, Sıcak Para

Buradasınız

Yaşa 29 Ağustos 2016

Para kazanmak hiçbir zaman kolay olmadı, internet ilanlarına pek güvenmeyin. Hâlihazırda işletebileceğiniz bir paranız yoksa bir karınca edasıyla çalışmanız ve parayı elde tutabilmek için de tutumlu olmanız gerekiyor. Yazının devamı çalışmaktan asla gocunmayanlar için; oturduğunuz yerden para kazanma yolları arıyorsanız yanlış yerdesiniz.

Güneşli havalarda pek az kişi evde oturur; sahiller, sokaklar, parklar kısaca tüm şehir insanlarla dolar. Yaz mevsimi para kazandıran işleri beraberinde getirir; sıcak havaları sıcak paraya dönüştürmek isteyenler için birbirinden kârlı iş kolları ortaya çıkar. Mesela:

Dövme Sanatçılığı

Tatil beldelerinde özellikle geçici dövme talebi tavan yapıyor, üstelik geçici dövme yapmak için o kadar da yetenekli olmanıza gerek yok. Düşük fiyatlarla elde edebileceğiniz malzemelerle şablon mantığını kullanarak çocuklara ve tatilcilere uygun fiyatlarla dövmeler yapıp para kazanabileceğiniz gibi el yapımı dövmeler yaparak (yeteneğinize güveniyorsanız) daha yüksek fiyatlara çalışabilirsiniz.

El yapımı dövmeler yapmadan önce bir süre tavuk derisi üzerinde çalışarak pratiğinizi geliştirebilirsiniz.

Takı Tasarımcılığı

Yaz mevsiminde yağmurlu havalarda bir anda şemsiyecilerin belirmesi gibi takı tezgâhları belirir, birçoğu da yüksek kârlar elde eder. Takı tezgâhınızın başarılı olmasını istiyorsanız ilk olarak takılarınızla dikkat çekmelisiniz. İnternette takı tasarımı hakkında birçok bilgi mevcut ama çoğunlukla sıradan örnekler üzerinden anlatım gerçekleştiriliyor. O yüzden siz kendi yaratıcılığınıza güvenin.

Ayrıca takı tezgâhının işlek bir caddede ya da sahil kenarında olması gerekiyor, yoksa para kazanmak yerine sinek avlama konusunda uzmanlaşabilirsiniz.

Yüzme Ekipmanları Satışı

Sahil kesiminde yaşıyorsanız tam bir fırsatlar cennetindesiniz demektir. Birçok insan mayosunu unutur, çocuklar kolluk ve simide ihtiyaç duyar, deniz yatakları her zaman alıcı bulur, deniz gözlükleri ve şnorkel de talep alan yüzme ekipmanlarındandır. Bunların bir kısmıyla açacağınız tezgâh kısa bir süre içinde boşalır, siz de cebiniz para dolu bir şekilde günün kalan kısmının tadını çıkartırsınız.

Oda ve Bisiklet Kiralama

Turistik bir yerde eviniz varsa yaz mevsiminde o evin değeri 4-5 kat artıyor demektir. Sadece bir odasını gezginlere kiralayarak güzel paralar kazanabilirsiniz. Aynı şey bisiklet içinde geçerli, kimi turistik yerlerde bisiklet günlüğü 50 liraya kiralanıyor!

Soğuk İçecek Standı

Yaz mevsiminin en para kazandıran işlerinden biri soğuk içecek satışı yapmak tabii ki. Talep o kadar fazla ki bir noktadan sonra kendinizi profesyonel olarak işin içinde bulursanız şaşırmayın!

Başlangıç olarak kendi tasarımınız bir stant, bir meyve sıkacağı, bardaklar, sürahi, çeşitli meyveler ve buz işinizi görür.

Şimdi Kazan Sonraya Sakla

Para kazanmanın hazzı sizi sardıysa şimdi de onu tutmanın keyfini öğrenmeye ne dersiniz? Cigna’nın 18 – 30 yaş arasındaki gençlere özel Yeni Nesil Bireysel Emeklilik Planıyla ayda yalnızca 79 TL ödeyerek %25 devlet katkısından yararlanabilir, geleceğinizi güvence altına alabilirsiniz. Üstelik indirimli/ücretsiz hediyelik eşya, konaklama, ulaşım, kuru temizleme ve yiyecek içecek paketlerinden de yararlanabilirsiniz. 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
12 + 3 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.