Pasif Gelir Nedir, Nasıl Elde Edilir?

Buradasınız

Yaşa 21 Ağustos 2020

İş dünyasının son dönemde trend olan konularında biri de pasif gelir. Genellikle bir işte çalışırken farklı bir şeyler yapılarak kazanılan ek gelir ile karıştırılan  pasif gelir, yeni bir iş modeli olarak karşımıza çıkıyor. İş akışının kurularak kendi sisteminde işlemesi ve bundan gelir elde edilmesi olarak ifade edilen pasif gelir, bir kazanç kapısı olarak birçok kişi tarafından uygulanıyor, kullanılıyor. Pasif gelir elde etmenin en basit ve hızlı yollarını bu yazımızda bulacaksınız.

Yatırım için ev almak

Pasif gelir denildiğinde akla ilk gelen modellerden biri ev kiralarıdır. Öncesinde çalışıp kazandığınız ve biriktirdiğiniz parayı değerlendirip bir eve yatırabilir ve buradan normal geliriniz dışında pasif gelir elde edebilirsiniz. Aldığınız evlerden gelen kira gelirlerinin size geri dönüşü pasif gelirdir.

Araba kiralama

Bir ihtiyaç olarak aldığınız arabanızdan ya da arabalarınızdan para kazanmak da bir diğer pasif gelir yöntemidir. Eğer bir arazi aracı aldıysanız günlük ya da haftalık olarak onu kiralatabilirsiniz ya da binek bir otomobili amacına uygun olarak kiraya verebilirsiniz. Böylece pasif gelir elde etmiş olursunuz.

Borsaya para yatırmak

Borsayı iyi takip edebiliyor ve kapsamlı araştırmalar yapabiliyorsanız paranızı borsaya yatırabilirsiniz. Burada atacağınız doğru adımlar, şansınızla birleşince pasif gelir elde etme aşamasına geçmeniz mümkün. Halk arasında yatarken para kazanmak deyimi, borsa ile birlikte tam da pasif geliri tarif etmek için kullanılabilir.

Geleceğinizi güvenceye alacak bir emeklilik planı

Gelecekte daha rahat ve huzurlu yaşamanızı sağlayacak ve kendinizi güvende hissetmenize neden olacak bir diğer yöntem de emeklilik planlarıdır. Bugünden atacağınız küçük adımlar ve birikimlerle gelecekte çok daha güven dolu bir hayata merhaba diyebilirsiniz. Bir pasif gelir modeli de sayılabilecek emeklilik planları için QNB Sigorta’nın sizler için hazırlamış olduğu Kolay Emeklilik Planı’nı inceleyebilirsiniz. Pasif gelir elde etmeyi tercih edenlere sıkıntı çekmeden kolay birikim yapma imkanı sağlayan emeklilik planları, birikiminizi sıkıntısız, basit ve kolay yoldan yapmanızı sağlıyor.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
10 + 0 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.