Otomobil Almak İçin Birikim Yapma Yöntemleri

Buradasınız

Yaşa 05 Mayıs 2021

otomobil, satın alma, adam, birikim, sevinç

Birçoğumuz birikim yapmaya küçük yaşlardan itibaren kumbaralarımıza ufak ufak para atarak başlamışızdır. O zamanlarda en büyük amacımız çok istediğimiz bir oyuncağı almaktı muhtemelen. Yaşımız ilerledikçe birikim yapma amaçlarımız da bizimle birlikte büyüdü. Örneğin, otomobil sahibi olmak bugün birçoğumuzun kurduğu bir hayal. İstediğin otomobili hayal olmaktan çıkarıp onun sahibi olmanı sağlayacak birikim yöntemlerini derledik.

Öncelikle bütçenizi doğru hesaplayın

otomobil, satın alma, birikim, para

Hayalindeki otomobili almak için öncelikle tüm gelir ve giderlerini hesaplamalısın. En az 1 aylık bütçe planlamanı çıkarıp nerelerden tasarruf edebileceğini öngörmelisin. Bu şekilde hem harcayacağın miktarı belirlemiş hem de her ay birikim için ne kadar ayırabileceğini görmüş olursun.

Alacağınız arabayı belirleyin

otomobil, satın alma, renk, seçim

Bütçe planlaması yapıldıktan sonra sıra alacağın arabayı belirlemeye geldi. Bütçene uygun, ev ekonomisini sarsmayacak ve rahat satın alabileceğin bir otomobil seçmelisin. Giderlerini ne kadar eklendiğini görmek için bir ödeme planı çıkarmalısın.

Birikim hesapları kullanın

otomobil, satın alma, adam, kadın, birikim, hesap

Birikim hesapları, para biriktirmek ve yatırım yapmak için oldukça elverişli ve avantajlıdır. Gelecek için doğru adım ve planlamalarla hareket ederek hayallerini süsleyen otomobili almak için de bugünden tasarruf yapmaya başlayabilirsin. Birikim hesapları bir şekilde bu planlarını güvence altına alarak hayal ettiğin otomobile kavuşturabilir.

Hayat akışı içerisinde başına gelebilecek birçok olası durumla karşı karşıya kalabilirsin. Bunlara bugünden hazırlıklı olmak, hayallerini yarınlara ertelememek için sen de QNB Sigorta’nın sunduğu Kolay Emeklilik Planı’na başlayabilirsin. Ayda 150 TL gibi küçük bir tutarla birikim yapma olanağı sunan bu plan ile yüzde 25 devlet katkısına da ulaşabilir, hayallerine doğru bugünden adım atmaya başlayabilirsin.

İhtiyaç listesi hazırlayın

otomobil, satın alma

Bir ihtiyaç listesi, fazla yaptığınız harcamalardan sizi kurtararak tasarruf etmenizi ve istediğiniz otomobili almak için para biriktirmenize yardımcı olacaktır. Bunu yapmadığınız takdirde tasarruf etmeniz ve birikim yapmanız çok zordur. Birikimin yolu tasarruftan geçer. Bu sebeple ihtiyaçlarınızı belirlemeli ve çok büyük bir değişim olmadığı sürece onların dışına çıkmamalısınız. Gereksiz harcamalar sizi otomobilinizden adım adım uzaklaştırır.

 

 

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
3 + 13 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.