Ana içeriğe atla

Birikim

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Olumsuz Anların Güvencesi “Sigorta”
Olumsuz Anların Güvencesi “Sigorta”

iyihisset.com

02 May 2018

Yaşam birçok riskle dolu. İş ya da özel hayatınızda hiç ummadığınız bir anda kaza geçirebilir, uzun yıllar emeğinizle büyüttüğünüz işletmeniz zarar görebilir ya da hiç ummadığınız bir anda bir rahatsızlıkla karşılaşabilirsiniz. Kulağa hoş gelmeyen bu durumlar karşısında bireyleri koruyan sistemler mevcut. Bu sistemlerin başında sigorta sistemi geliyor. Gelişmiş tüm ülkelerde bireylerin bütçelerinden küçük meblağlar ayırarak ödedikleri sigorta primleri yaşamın olumsuz anlarının “güvence”si durumunda.

Risklere karşı güvence

Sigorta yaptırmak, bireylerin belirli bir prim karşılığında sigortalanabilir araba, ev, sağlık, değerli eşya vb. çoğaltabileceğimiz varlıklarına gelebilecek zarar karşısında sigortalının tazminata hak kazanmasını ve mevcut zararlarının karşılanmasını sağlayan bir hizmet sözleşmesidir. Sigortalının tazminata hak kazanmasını ve mevcut zararlarının karşılanmasına hak sağlayan sigorta, ihtiyaç duyduğunuz anlarda size destek sağlar. Trafik, sağlık, kasko, eşya, deprem gibi alt türlerinin yanı sıra oluşabilecek risk durumlarına karşı oluşturulmuş ayrı ayrı sigortalar da mevcuttur.

Küçük ödemelerle imdadınıza koşuyor

En değer verdiğiniz kişilere, çocuklarınıza, eşinize de sigortası yapabilir ve onları da güvence altına alabilirsiniz. Küçük ödemelerle alabileceğiz ve sizi risklere karşı koruyacak sigorta poliçeleriniz, acil durumlarda imdadınıza koşarak hasarınızı karşılar ve yaşadığınız riski en kısa sürede atlatmanıza dair süreçleri kolaylaştırır.

Gelişmiş tüm ülkelerde bireylerin bütçelerinden küçük meblağlar ayırarak ödedikleri sigorta primlerine bakış, ülkemizde son yıllarda gelişme gösterse de yeterli düzeyde değildir. Unutulmamalı ki, yararlarını ifade ettiğimiz ve yaşamın olumsuz anlarının “güvence”si olan sigortayı, hayatınız ve sevdikleriniz için öncelikler arasında taşımanız, uzun vadede yaşanacak tüm riskleri güvence altına almaktadır.

Kısaca özetlemek gerekirse mevcut zararlarının karşılanmasına hak sağlayan sigorta;

- Bütçenizden yapacağınız küçük ödemelerle imdadınıza koşar,

- Yaşayabileceğiniz risklere karşı güvence sunar,

- Mevcut zararlarının karşılanmasına hak sağlar,

- Sizi ve en değer verdiğiniz kişileri güvence altına alır.

Sigorta ilgili daha fazla yazıya ulaşmak isterseniz www.sigortastrateji.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.