Neden Sigorta Yaptırmalısın? Sigortanın Hayatındaki Önemi

Buradasınız

Yaşa 17 Temmuz 2021

sigorta, hayat, güvence, teminat, aile

Sigorta yaptırmak hayatın günlük akışı içerisinde ekstra bir masraf gibi görülen ve çoğu zaman es geçilen bir durum. Birçok kişi bunun gerekliliğini sorgular ve o anda ihtiyacı olmadığı için de sigorta yaptırmak istemez. Ancak yaşam sürprizlerle doludur. Sigorta, hayatın görünmeyen ve hiç beklenmediği bir anda ortaya çıkan risklerine karşı korunaklı ve hazırlıklı olmanı sağlar. Hayatında değer verdiğin her şeyi ve herkesi yaptıracağın farklı sigortalarla koruma altına alabilir ve ihtiyaç duyduğun durumlarda desteğe kavuşabilirsin. 18 Temmuz Sigortaya Önem Verenlerin Günü’nde sigortanın önemini bir kere daha hatırlamaya ne dersin?

Sigorta senin ve sevdiklerin için neden önemli?

sigorta, hayat, güvence, teminat, aile, gelecek

Sigorta, senin ve sevdiklerinin hayatını, olası tüm risklere karşı koruma altına alan ve küçük primlerle başına her an gelebilecek risklere karşı sorumluluklarını azaltan bir sistem. Çok farklı türlerde ve çeşitlerde sunulan sigortalardan sana, ailene ve sevdiklerine uygun olanlardan birini yaptırarak, evini ve arabanı koruma altına alabilir, ihtiyaç duyduğun anda birçok sağlı hizmetine ücretsiz ulaşabilir, depreme karşı sigortalanabilir, maddi birikimler yaparak gelecek için kendini güvenceye alabilirsin. Sigorta ile hayatın getirdiği sorunları ve sıkıntıları hafifletebilir ve ortaya çıkacak masraflar için küçük birikimlerle hazırlık yapabilirsin.

Her şeyin başı sağlık

sigorta, hayat, güvence, teminat, aile, sağlık

Hemen herkes bu klişe cümleyi çok sık kullanır ve sürekli söyler; “Her şeyin başı sağlık”. Ancak birçok kişi başına bir şey gelene kadar ve ya kendi ya da sevdiklerinden biri rahatsızlanıncaya kadar sağlığın önemini anlamaz. Bu anda ise bazı şeyler için çok geç olabilir. Sen de sağlığın için bugünden önlem alabilir ve yaptıracağın sağlık sigortaları ile olası sağlık sorunlarına karşı hazırlıklı olabilir. Çok farklı özelliklerde bulabileceğin sağlık sigortaları ile ek bir ücret ödemeden özel sağlık kurumlarında tedavi olabilir, pandemi döneminde evden çıkmadan online doktor ve sağlık hizmetlerine ulaşabilir ve çevrendekileri koruma altına alabilirsin.

Küçükler ama başa çok iş açarlar

sigorta, hayat, güvence, teminat, aile, ferdi kaza, erkek, kadın, çocuk

Yolda yürürken, evde vakit geçirirken, işe giderken, otururken başına bir kaza gelmeyeceğini kim garanti edebilir? Hayatın normal akışı içerisinde iyi ve güzel şeyler olduğu kadar kazalar da son derece olası. Başına hiç beklemediğin bir anda, beklemediğin bir yerde ve şekilde bir kaza gelebilir ve seni buna karşı hazırlıklı kılacak şey de ferdi kaza sigortalarıdır. Ferdi kaza sigortaları ile beklenmedik kaza ve hastalıklar sonucunda meydana gelecek sorunları daha rahat karşılayabilir, herhangi bir sakatlık ya da vefat durumunda da olası maddi kayıplarını önleyebilirsin.

Geleceğin için hazırlık yapıyor musun?

sigorta, hayat, güvence, teminat, aile, gelecek, birikim, tasarruf

Sigortanın senin hayatındaki bir diğer önemi de geleceğe yönelik yapacağın hazırlıklardır. Farklı miktarlarda, küçük küçük ödemelerle girebileceğin ve bir yerde birikerek gelecek günlerinde çok büyük maddi kaynak olacak bireysel emeklilik sigortalarından birini tercih edebilirsin. Zorlu ekonomik dönemlerinde bile seni sarsmayacak küçük birikimlerle gelecek günlerin için bugünden hazırlık yapabilirsin.

Hayat uzun, zorlu ve sürprizlerle dolu. Başına ne gelebileceğini ve günün sana o anda neler getirebileceğini önceden kestirmek mümkün değil. Bunun için sana düşen kendini ve çevrende bulunan sevdiklerini koruma altına alabileceğin, olası sorunlarda hızla ve en etkin şekilde desteğe kavuşabileceğin, dara düştüğün anda maddi kaynağa ulaşabileceğin bir sigorta yaptırmak. Bu anlamda farklı ürünleri ve poliçelerinde sunduğu avantajlarla QNB Sigorta hayatın her anında yanında…

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
2 + 14 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.