Kripto Para ile Hayatımıza Girecek 4 Yeni Meslek

Buradasınız

Yaşa 03 Aralık 2021

kripto, para, gelecek, meslek

2009 yılında Satoshi Nakamoto kod adlı kişi tarafından piyasaya sunulan ve kripto para birimlerinin atası sayılan Bitcoin, günümüzde popülerliğini sürdürse de kripto para piyasasında rağbet gören birçok altcoin bulunuyor. Kripto para sektörü günden güne büyümeye devam ederken yeni ihtiyaçlar ve bu ihtiyaçlara yönelik meslek grupları da oluşmaya başladı. Kripto para ile hayatımıza girecek 4 yeni mesleği senin için araştırdık.

Blockchain Tasarımcısı

kripto, para, gelecek, meslek, blockchain, tasarımcı

Dijitalleşme sürecinin en belirgin konularından biri olan Blockchain teknolojisi, ilerleyen yıllarda daha fazla gelişim gösterecek ve teknolojik birçok yeniliğe katkı sağlayacak. Kripto para sektörünün gelişimi ile birlikte önemi artan Blockchain teknolojisi, yenilikçi ve kullanıcı deneyimine önem veren tasarımcılara ihtiyaç duyacak. Bu tasarımcılar yeni blockchainlerin oluşturulması ve hali hazırda piyasada olanların iyileştirilmesi için çalışacaklar.

Blockchain Proje Yöneticisi

kripto, para, gelecek, meslek, blockchain, proje yöneticisi

Kripto para sektörünün gelişimi ile birlikte ihtiyaç duyulan bir diğer meslek grubu ise Blockchain Proje Yöneticisi. Bu yöneticiler, Blockchain uzmanları ile şirket yöneticileri arasında bir köprü kurmakla yükümlü olacak. Blockchain proje yöneticileri aynı zamanda teknolojik yenilikler konusunda şirketleri bilgilendirecek ve şirketlerin dijitalleşme çalışmalarını hızlandıracak.

Blockchain Geliştiricisi

kripto, para, gelecek, meslek, blockchain, geliştirici

Blockchain teknolojisi, ticari alanda faaliyet gösteren şirketlere birçok avantaj sağlıyor. Bu noktada şirketler ilerleyen yıllarda kendi bünyesinde Blockchain geliştiricileri istihdam etmeye başlayacak. Gelecekte en popüler meslek grupları arasında yer alacağı öngörülen Blockchain geliştiricileri, birçok programlama dilini aktif bir şekilde kullanacak. Bu geliştiriciler özellikle şirketlerin Blockchain ortamında daha güvenli bir hale gelmeleri için çalışacaklar.

Blockchain Hukukçuları

kripto, para, gelecek, meslek, blockchain, hukukçu

Kripto para sektörünün gelişimi, hukuk alanında birçok boşluğun oluşmasına neden oluyor ve bu noktada yeni düzenlemeler yapılıyor. Gelecekte Blockchain teknolojisi üzerinden yapılan işlemlere ve işlenen suçlara yönelik Blockchain hukukçularına da ihtiyaç doğacak. İşin kanuni yönü özelinde çalışmalar yapacak olan bu hukukçular, dijital platformlar ve çalışma alanları konusunda uzman olacaklar.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
3 + 0 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.