Koronavirüs Günlerinde Geleceğe Umutla Bakmanın 5 Yolu

Buradasınız

Yaşa 02 Mayıs 2020

Tüm dünyada günlük hayatı tamamıyla değiştiren koronavirüs salgını, ekonomik olarak da birçok sorunu ve kaygıyı da beraberinde getiriyor. Ancak herkesin etkilendiği bu kritik günlerin geçici olduğunun bilincinde olmak ve bu bilinç dahilinde atacağınız küçük adımlar, kritik karantina günlerini ruhen daha sağlıklı geçirmenizi ve geleceğe umutla bakmanızı sağlayacak.

Aile bütçenizi doğru yönetin

Virüsle birlikte değişen alışveriş ve tüketim alışkanlıkları, aile bütçelerini de etkiliyor. Gelir-gider tablosu oluşturarak, öncelikli harcamaların dışına çıkmayarak, aile bütçesinin mevcut durumunun kolayca takibine imkan sunan mobil uygulamalar kullanarak, alışveriş listesi yaparak ve mümkünse az dahi olsa birikim yaparak bu zorlu dönemin daha kolay atlatılmasını sağlayabilirsiniz.

Olumsuz haber trafiğinden uzak durun

Karantina günlerinde daha fazla vakit geçirmeye başladığımız sosyal medyada doğru bilgiler kadar, yanlış ve kaygı yaratıcı haber trafiğinin de olduğunu asla unutmayın. Bilimsel kaynakları referans almadan yanlış ve eksik bilgiler sunan kişi ve hesapları takip etmemeye özen gösterin, ruh sağlığınız için olumsuz haber trafiğinden uzak durun.

Eksikliklerinizi giderin

Online eğitim sektörü koronavirüs döneminden önce de büyüyen ancak salgın ile birlikte önemi daha da artan sektörlerin başında geliyor. Evde kaldığınız bu kritik dönemi bir fırsat olarak görüp iş ve özel hayatınızda eksikliğini hissettiğiniz alanlarda her bütçeye uygun eğitimlerden bir ya da birkaçını alarak kendinizi geliştirmeniz mümkün.

Herkesin aynı konumda olduğunun bilincinde olun

Kimsenin tahmin etmediği ve hızlıca tüm dünyayı saran virüs salgını, yalnızca ülkemizi değil dünyadaki her toplumu derinden etkiliyor. Bu kritik günlerin geçici olduğu, yalnızca sizin ya da ailenizin değil diğer tüm insanların aynı süreci yaşadıklarının bilincinde olun. Bu bilince sahip olmanızın, atacağınız her adımı bir nebze de olsa kolaylaştıracağını unutmayın.

Uzun Süreli Hayat Sigortası yaptırın

Salgının ne kadar süreceği, iş ve özel hayatımızı ne derecede etkileyeceği, salgından sonraki sürecin neler getireceği gibi birçok soru ve belirsizlik, kaygı ve endişelere neden oluyor. Bu kaygıların önüne geçmek için, Uzun Süreli Hayat Sigortası yaptırın ve beklenmedik risklere karşı hem kendinizin hem de sevdiklerinizin yaşam standartlarını güvence altına alın.

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
2 + 18 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.