Kişisel Finans Hedefi Koymanın 5 Avantajı

Buradasınız

Yaşa 10 Haziran 2020

“Kişisel finans hedefi koymak için çok gencim” ya da “finans hedefime ulaşmama yetecek kadar para kazanmıyorum” diyebilirsiniz. Çevrenizde sıkça duyduğunuz bu cümleleri duymamazlıktan gelin. Çünkü minik adımlarla dahi olsa yürüyecek bir finans hedefi koymak, gelecekte hayal edemeyeceğiniz avantajları beraberinde getiriyor.

Acil durumlara hazırlık

Borçsuz ya da daha az borçlu bir hayat

Birikmiş borçları kapatmaya çalışmak gerçekten de hiç kolay değildir. Kişisel finans hedefinin yarattığı alışkanlık, gereksiz borçlanmaları önleyeceği gibi, olası bir borçlanma durumunda ise sürecin daha kısa sürede sona ermesini sağlayacaktır.

Hayalleriniz her zaman bir adım daha yakın

İş kurmak, evlenmek, çocuk sahibi olmak, yeni bir araba veya hayallerinizdeki evi almak... Tüm bu hayaller kişisel finans hedefi koyarak elde edilen birikimler ile daha kolay gerçeğe dönüşmektedir.

Sevdiklerinizi koruma imkanı

Hayat güzellikleri kadar beraberinde zaman zaman getirdiği kötü anlarla da bizleri ve sevdiklerimizi etkiliyor. Hayatta işlerin yolunda gitmeme olasılığına karşın finansal hedefler koyarak birikim yapabilirsiniz. Kişisel finansal hedef koyma imkanına sahip değilseniz, QNB Sigorta’nın primlerinize değer kaybettirmeyen ve vergi avantajı sunan Akıllı Hayat Sigortası ile geleceğinizi güvence altına alabilir, sevdiklerinizi olumsuzluklardan koruyabilirsiniz.

Daha az stres

Paranız ne kadar azsa, o kadar stresli olursunuz. Özellikle ödeme günleriniz geldiğinde ve bir şeye ihtiyacınız olduğu zamanlarda bu stres daha da artar. Dolayısıyla kişisel finans hedefleri koyarak elde ettiğiniz birikimler, hem ailenizin hem de sizin daha az stresli bir hayat yaşamanızı ve bireysel olarak da daha kolay adımlar atmanızı sağlar.

 

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
2 + 8 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.