Hayatınızı Daha Kolay ve Keyifli Yapacak 8 Basit Öneri

Buradasınız

Yaşa 07 Mayıs 2017

Hemen hemen hepimiz günlük hayatın koşturmacası ve yoğunluğu içerisinde birçok şeyi yapmak için fırsat bulamıyoruz. Sabahın ilk ışıkları ile birlikte güne hızlı bir adım atarak, son derece aktif ve yoğun bir şekilde işlerimize koşturuyor, bir şeyler yetiştirmeye çalışıyor ve çoğu zaman akşamın nasıl geldiğini bile anlayamıyoruz. Sanki sonu gelmeyecek gibi duran bir tempoda hayatlarımıza devam ediyoruz. Çalışmak güzel, koşturmak güzel ancak bunu yaparken de yaşamlarımızı biraz daha kolay ve keyifli hale getirecek adımları atmak da yine bizim elimizde. Biraz motivasyon, cesaret, küçük değişiklikler ve biraz çaba ile birlikte çok daha keyifli günler geçirmemiz mümkün. Bunun için hayatımıza kolaylıkla adapte edebileceğimiz, yaptıkça hem daha çok keyif alacağımız hem de yepyeni şeyler öğreneceğimiz birkaç önerimiz var sizlere.

Hobiler edinin

hobi edinmek

Sizi günlük hayatın stresinden biraz osun uzaklaştıracak ve keyifli vakit geçirmenizi sağlayacak hobiler edinebilirsiniz. Kendinizi çok yormayacak hobiler edindiğinizde; zaman içerisinde zihninizi dağıtacak ve günü daha verimli geçirdiğinizi hissedeceksiniz. Örneğin maket oyuncaklar yapabiliriz, biraz bol parçalı bir yapboz kurabilir, evinizde uygun bir alan varsa çiçek büyütebilirsiniz. Sadece ev içinde kalmayacak şekilde bir enstrüman çalmak için kursa gidebilir ya da bir koroya da yazılabilirsiniz. Belki de içinizdeki cevheri keşfetme vaktiniz gelmiştir.

Bir yabancı dil öğrenin

yeni dil öğrenmek

Bir lisan bir insan prensibinden hareketle kalan boş vakitlerinizi bir yabancı dil öğrenmeye ayırabilirsiniz. Yeni bir dili öğrenmek, onu konuşan yepyeni kültürleri ve insanları tanımanızı sağlayacaktır. Yeni insanlarla tanışmanıza, yeni lezzetler tatmanıza, farklı dillerde yazılmış kitaplar okumanıza, filmler izlemenize, şarkılar dinlemenize olanak verecektir. Ayrıca bu dilin dünya üzerinde konuşulduğu ülkelere, şehirlere ve bölgelere gitmeniz için de size cesaret verecektir. Bir yabancı dil öğrenmek için online olarak da yardım alabileceğiniz, üstelik ücretsiz de olan birçok kaynak var. Biraz daha profesyonel bir yaklaşım isterseniz bir kursa yazılarak istediğiniz dili öğrenmeniz de mümkün.

Topluma destek olabilirsiniz

topluma destek olmak

Sivil toplum alanında faaliyet gösteren bir kuruma üye olarak onlara ücretsiz destek olabilirsiniz. Sizi manevi olarak da rahatlatacak bu çalışma için farklı kollarda çalışan bir kuruluş bulmanız mümkün. Bu şekilde hem ihtiyacı olanlara destek olabilir hem de vaktinizi çok önemli bir işe ayırabilirsiniz. Belediyeler de bu alanda kapısını çalabileceğiniz merkezler arasında.

Her gün farklı bir rota deneyin

yenilik

İşe ya da eve giderken ve tabi dönerken her gün farklı bir rota üzerinden gitmeye ne dersiniz? Bu şekilde hem yaşadığınız şehrin gizli kalmış yönlerini keşfedebilirsiniz hem de gelecekte işinize yarayabilecek yeni mekanlar öğrenebilirsiniz.

Bir kitap kulübüne üye olun

kitap kulübü

Kitap okumak bir hobiden ziyade bir yaşam biçimi. Bunun hayatınızda olması çok önemli. Ama bu işi biraz daha keyifli hale getirmek ve kendinize yepyeni bir sosyalleşme alanı yaratmak için size bir önerimiz var; kitap kulüpleri. Bu kulüplerin düzenlediği etkinliklere katılarak hayata olan bakış açınızı da tümden değiştirebilirsiniz.

Korkularınızın üzerine gidin

korkularla yüzleşmek

Yüksekten mi korkuyorsunuz, o zaman uzun bir binanın en üst katına çıkın ve aşağıya bakın. Hayvanlardan mı korkuyorsunuz, o zaman bir petshop ya da hayvanat bahçesine giderek onlarla konuşun. Uçaktan mı korkuyorsunuz, o zaman kısa mesafeli uçuşlara katılın. Her gün korkularınızın üzerine giderseniz bir süre sonra kendinize güveniniz artacak ve daha mutlu olacaksınız.

Hobi bahçeniz olsun

hobi bahçesi

Varsa evinizde, eğer yeriniz yoksa bu iş için özel olarak ayrılmış alanlarda hobi bahçeleri edinebilirsiniz. Toprakla daha fazla vakit geçirerek günlük stresinizi atabilir ve belki de kendi domatesinizi yetiştirmeye başlayabilirsiniz.

Küçük küçük biriktirin

birikim

Geliriniz ne kadar olursa olsun gelecek için birikim yapmak herkesin temel ihtiyaçlarından biri. Hemen, ertelemeden bir birikim planına başlayarak geleceğinizi şimdiden güvence altına almak da yine sizi elinizde. Esnek ödeme şartları ve sunduğu sayısız avantaj ile Kolay Emeklilik Planı tam size göre…

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
4 + 14 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.