Cigna Finan Hemen Bilgi Al

Geri Döndüğünde Bizi Mutlu Eden 8 Şey

YAŞA25 Ağustos 2017

Bazen uzakta okuyan çocuğunuzun yaz tatili için eve geri dönmesi, bazen de yıllar önce yaptığınız bir yatırımın değerlenmesi... Hayatın inişli çıkışlı yollarında zaman zaman öyle anlar yaşarız ki, geri dönenlerin bize verdiği bu mutluluk sanki yıllarca sürecekmiş hissi yaratır. İşte hayatımızda geri döndüğünde bizi çok mutlu eden 8 şey…

Para İadesi 

Kimi zaman internetten aldığınız bir ayakkabının size ulaştığında hiç de tahmin ettiğiniz gibi bir renge sahip olmadığını fark edersiniz. Ya da aylar öncesinden yaptırdığınız tatil rezervasyonunu iptal ettirmek istersiniz. İşte böyle anlar sonrasında giden paranın yerine geri gelmesi kadar sizi mutlu edecek çok az şey vardır. Geri döndüğünde bizi mutlu eden şeyler listemizde ilk sırayı para iadesi alıyor. 

para iadesi

Yatırım  

Zamanında yaptığınız küçük bir yatırımın, ilerleyen dönemde hızla büyüdüğünü görmek de ayrı bir keyiftir. Örneğin satın aldığınız bir evin değerinin artması, yeni kurduğunuz bir iş yerinin hızla büyümesi ya da sigortanız için ayırdığınız bütçenizin boşa gittiğini düşünürken ödediğiniz süre sonunda size geri ödenmesi dönebilecek en güzel yatırımlar olabilir. Cigna Finans’ın yenilikçi ürünü Primini Geri Ödeyen Kanser Korumalı Ferdi Kaza Sigortası, kaza sonucu vefat, sürekli sakatlık ve kanser teminatları ile hayatın kötü sürprizlerine karşı sizi ve sevdiklerinizi güvence altına alırken, bu risklerin gerçekleşmediği durumda ödemiş olduğunuz primleri size iade eder. Detaylı bilgi için tıklayın.

yatırım yapmak

Uzaklara Gönderdiğiniz Biriciğiniz Geri Dönüyor

Uzaktan gelenler arasında sizi en çok mutlu edecekler listesinde belki de ilk sırayı sevdiklerinize ayırmalıyız. Okumak için yurt dışına giden çocuğunuz, yıllardır şehir dışında yaşayan akrabalarınız ya da çocukluk yıllarından beri görmediğiniz kankanız uzun bir yolculuk sonunda size kavuşuyorsa bu mutlu olmanıza yeter de artar bile. 

Geri Dönen Bir Sevgili Gibisi Var Mı?

Yıllarca mutluluğu birlikte paylaştığınız ancak istemeyerek de olsa ayrıldığınız bir sevgiliniz oldu mu hiç? Peki günün birinde eski sevgilinizin çıkıp geri geldiğini hayal edin bir anda. Uzun zamandır yolunu gözlediğiniz eski sevgilinizin geldiği o an dünyada sizden mutlusu olamaz değil mi? 

Kesilen Elektrik/Su/Gaz Geri Gelirse?

Güne güzel bir başlangıç yapmak istiyorsunuz ancak o da ne, sular kesik. Bir iş yetiştireceksiniz ancak elektrikleriniz yok. Doğalgazınız gitmiş ya da internetiniz kesilmiş de olabilir. İşte bunların birden geri gelmesi ve hayatınıza kaldığınız yerden devam etmesi gibi de yoktur. 

Biz Size Döneriz!!!

Hayatınız boyunca birçok kez telefonda beklemek zorunda kalmışızdır. Özellikle de çağrı merkezlerini arayan ve derdine derman bulmak için uzun süre bekleyenler bu hissi çok iyi bilirler. En dar zamanlarınızda aradığınız çağrı merkezinden gelen geri dönüş de sizi bir o kadar mutlu edecek şeylerden biridir. 

 

Kansere İnat Yaşasın Hayat Hemen Başvur

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
YAŞA 23 Eylül 2017

Dünya, her yıl 23 Eylül’de gece ile gündüzün sürelerini eşitleyerek bize kış mevsiminin geldiğini haber verir. Halk arasında daha yaygın bir söylemle sonbahar ekinoksu ya da güntün eşitliği olarak da ifade edilen bugün, evrenin kendi içerisindeki muhteşem döngüsünün sadece küçük bir yansıması gibidir. Pek çok ülkede baz alınan bilimsel saate göre 22 Eylül’de, saat 20.02’de gerçekleşen bu olay yılda 2 kez tekrarlanır. Var olan her şeyin bir anlamı ve sonucu olduğunu bize bir kez daha hatırlatan 23 Eylül ekinoksuyla ilgili bilmediğiniz 10 doğruyu öğrenmek ister misiniz?

Her İki Kutup Noktası Da Güneş’i Selamlar

Her yıl ekinoksun olduğu bugünde Kuzey Kutup noktasında kaybolarak batan güneş, aynı anda Güney Kutup noktasında doğmaya başlar. Dünyanın her iki ucu da aydınlatıcımız olan güneşi selamlar ve aydınlanır.

Gündüz ve Gece Tam Olarak Eşitlenmez

Bugüne kadar ekinokslarla ilgili edindiğimiz bilgilere göre bugün her yerde tam olarak 12 saat gece ve 12 saat gündüz olur. Ancak işin aslı öyle değildir. Yapılan ince hesaplamalara göre ekinokslarda dünyanın birçok noktasında gündüz 12 saatten birkaç dakika daha fazla sürebiliyor. Kuzey yarım kürede bulunan birçok noktada, ekinoks günlerinde gece-gündüz eşit bir şekilde gözlemlenmiyor. Bu an genelde 25-28 Eylül tarihleri arasında herhangi bir zamana denk geliyor.


Sonbaharda Hava, İlkbahara Göre Daha Sıcaktır

Ekinoks günlerinin olduğu 21 Mart ve 23 Eylül tarihlerinde dünyanın herhangi bir noktasında ölçüm yaptığınızda her iki tarihte de eşit miktarda güneş ışığı aldığını görürsünüz. Ancak yine de sonbaharda, yani 23 Eylül’de hava, 21 Mart’a göre daha sıcak olur. Bunun sebebi dünyanın yaklaşık olarak yüzde 71’ini kaplayan okyanusların ısınıp soğuması için gereken süredir. Suyun ısınıp soğuması, havadan daha uzun sürer. İşte halk arasında pastırma yazı olarak da bilinen sonbahar sıcaklarının sebebi de budur.

Ekvatorda Gölge Boyu 0 Derece Olur

Ekinoks gününde güneş ışınları, tam öğle vaktinde Ekvator’a 90 derecelik bir açıyla düşer. Bunun için de eğer tam bu vakitte Ekvator’da olsaydınız gölgenizin boyu 0 olurdu. Güneş ışınları bu tarihten itibaren güney yarım küreye dik düşmeye başlar.  

Alacakaranlık Süresi En Aza İner

23 Eylül tarihinde tan süresi de en aza iner. Amerika’da bir araştırma için 4 şehirde alacakaranlık süreleri ölçüldüğünde tan sürelerinin o yılın en kısa zamanına denk geldiği görülmüştür. 23 Eylül alacakaranlığında havanın hem daha erken hem de büyük bir hızla kararmaya başladığı fark edilir.

Dünyanın Ekseni En Dik Halini Alır

Dünyanın kutup noktalarından geçtiği varsayılan çizgi, Güneş’in etrafındaki yörünge çizgisiyle yaklaşık 23 derece 27 dakikalık bir açı yaparak döner. Ekinokslarda ise bu açı 90 dereceye ulaşır. Bu yüzden 21 Mart ve 23 Eylül’de Güneş ışınları dünyaya en dik şekliyle ulaşır ve yeryüzü diğer günlerden daha fazla ısınır.

Göçmen Kuşlar Bu Tarihten İtibaren Göç Etmeye Başlar

Güneş’in gökyüzünde çizdiği yay bugünden itibaren yavaş yavaş güneye kaymaya başlar. Havaların soğuduğunu ve Güneş’in de yön değiştirdiğini fark eden göçmen kuşlar 23 Eylül’le beraber güney yönüne doğru göç etmeye başlar.

Fomalhaut Yıldızı Gökyüzünde Belirginleşir

Fomalhaut Güneş’ten yaklaşık 25 ışık yılı uzaklıkta, oldukça parlak bir yıldızdır. Güneybalığı takımyıldızının en parlak yıldızı olan Fomalhaut, ekinoks itibariyle gökyüzündeki yerini tekrar yer alır. Sözcük anlamı Arapça’da balinanın ağzı anlamına gelen yıldız, sonbahar boyunca ve kış aylarının ilk günlerinde gökyüzünün güneyinde görünür. Belki siz de bakarsanız görebilirsiniz.