Ana içeriğe atla

Birikim

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Evde Çalışarak Ekonominizi Güçlendirebileceğiniz İş Fikirleri
Evde Çalışarak Ekonominizi Güçlendirebileceğiniz İş Fikirleri

iyihisset.com

22 Nis 2019

Sabahları erkenden uyanıp şehir trafiğine karışmaktan yorulanlar, iş dünyasının stresinden uzaklaşmak isteyenler artık evde yapabilecekleri iş fikirlerinin peşine düşüyor. Evde vakit geçirmeyi seviyorsanız hobilerinizi, becerilerinizi hatta düşüncelerinizi bile gelire dönüştürebilirsiniz. Evde çalışmak bağımsız çalışma zamanları sunmakla kalmıyor, aynı zamanda ev ekonominizi de güçlendiriyor. Siz de becerilerinize, kişisel yeteneklerinize uygun bu iş fikirlerinden birini seçerek verimli zaman geçirebilir, kısa sürede ev ekonominize katkı sağlayabilirsiniz.  

1- Vintage Giyim Satışı

 

Birçok insan dönem kıyafetlerine, retro ve vintage ürünlere meraklıdır. İyi bir moda gözüne sahipseniz bu zevkinizi diğer insanlarla paylaşırken kazanç sağlayabilirsiniz. İşe internet üzerinden bir butik açmakla başlayın. Bunun için sosyal medya platformları da idealdir. Kullanmadığınız kıyafetlerinizi ya da yurt dışı alışveriş sitelerinden uygun fiyatlarla sipariş edebileceğiniz vintage ürünleri butiğinizde satışa sunabilirsiniz.

2- Evcil Hayvan Bakımı

Hayvanlarla aranız iyiyse ve ev ortamınız müsaitse bu iş tam size göre olabilir. İşe ya da tatile giderken evcil hayvanını yalnız bırakmak istemeyen, güvenli bir bakıcı arayanlar için evcil hayvanlarının bakımını yapabilirsiniz. Evcil hayvan kuaförlüğü, eğitmenlik gibi yetenekleriniz varsa bakım ücretinin yanında ek gelir de elde edebilirsiniz.

3- Özel Ders Vermek

 

Kişisel yeteneklerinizi kazanca dönüştürmenin en iyi yollarından biri evinizde özel ders vermektir. Müzik, dans, matematik, diksiyon, yabancı dil gibi konularda yetkinliğiniz varsa bunu gelire dönüştürmek için özel eğitim verebilir ya da küçük gruplar için dersler düzenleyebilirsiniz.

4- Blog Yazarlığı

Kişisel meraklarınızı, yaşamınızda uyguladığınız ilginç programları, özgün yemek tariflerinizi paylaşarak kazanç sağlayabileceğiniz bir blog açabilirsiniz. Blog oluşturmak başlangıç için çok fazla teknik bilgi gerektirmez. Blogunuzu arama motorlarında üst sıralara taşımak için internetteki bilgilerden yararlanabilirsiniz. Düzenli olarak yayınlayacağınız içerikler sayesinde reklam gelirleri elde edebilir, blogunuzu bir işletmeye dönüştürebilirsiniz.

5- Dikiş Dikmek

Evde çalışmanın atası sayılabilecek işlerden biri olan terzilik günümüzde de popülerliğini koruyor. Dikiş bilginize güveniyorsanız kişisel stil danışmanlığı yapabilirsiniz. Evinizin bir bölümünü atölyeye dönüştürerek müşterilerinize kıyafet dikebilirsiniz. Ayrıca çanta ve takı tasarımlarınızı internet üzerinden satışa sunabilirsiniz.

6- Özel Gün Planlama

Doğum günü, bebek partileri, evlilik töreni gibi özel günler için parti organizasyonlarını evden planlayarak yıl boyunca kesintisiz gelir elde edebilirsiniz. Malzemeleri internet mağazalarından sipariş edebilir, kutlama mekanları ile anlaşarakına giderek parti düzenlemelerini organizasyonunuzu yapabilirsinizdüzenleyebilirsiniz. Nikah şekeri, davetiye ya da küçük hediyeleri kendiniz hazırlayarak ekonominize katkı sağlamak da diğer bir seçenek.

7- Organik Gıda Satışı

Doğal beslenme ihtiyacımız her geçen gün artıyor. Bahçeli bir eviniz varsa organik sebze ve meyve yetiştirerek bütçeniz için sağlıklı ve eğlenceli bir iş alanı yaratabilirsiniz. Hedef kitlenizi belirlemek ise kısa sürede adınızı duyurmanızı sağlayacaktır. Ürünlerinizi bebeği olan ailelere, vegan beslenen kişilere yönelik özel konseptlerde hazırlayabilirsiniz.

8- Ev Yemeği Yapmak

Evde yemek pişirecrek zamanı olmayan ya da sağlık durumundan dolayı yemek pişiremeyen kişilerin günlük yemek ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Ayrıca evde düzenlenen özel günler için ikram menüleri oluşturabilirsiniz.

9- Çeviri

Evde yapılan diğer iş fikirlerine kıyasla kazancı oldukça yüksek olan çevirmenlik için tercüme büroları ile iletişime geçebilirsiniz. Yabancı dilin yanı sıra edebiyat ve araştırma konularında yetkinliğiniz varsa kitap editörlüğü yaparak gelirinizi yükseltebilirsiniz.

10- El Yapımı Ürün Satışı

El yapımı ürünler fabrikasyon ürünlere göre çok daha fazla ilgi görür. Yaratıcılığınız ve el becerileriniz güçlüyse evde yapabileceğiniz tasarım ürünleri satışa sunabilirsiniz. Resim becerinizi baskılı tişörtler, çantalar, kişisel objeler ile tamamlayabilirsiniz. El yapımı sabun, doğal kozmetik ürünleri ve, el işi çalışmalarınızı internet üzerinden satarak kendi markanızı yaratabilirsiniz.

 
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.