Ana içeriğe atla

Birikim

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Emeklilik Döneminde Ek Gelir Elde Etmenin 9 Yolu
Emeklilik Döneminde Ek Gelir Elde Etmenin 9 Yolu

iyihisset.com

21 Şub 2019

Emekliliğin ilk zamanları kendinizi bulutların üzerinde hissedebilirsiniz ama bir süre sonra büyük bir boşluğa düşebilirsiniz. Ama bunun bir çözümü var: Boş geçen günlerinizde hem kendinize ek emekli geliri sağlayabilir hem de vaktinizi kaliteli bir şekilde değerlendirebilirsiniz. İşte emekliliğinizde ek gelir kazanmanın yolları!

Evinizin Bir Odasını Kiraya Verebilirsiniz

Eğer eviniz büyükse ve müsait boş odalarınız varsa birini kiraya vererek ek gelir elde edebilirsiniz. Ev ve oda kiralama sitelerine ilan vererek hem ek gelir elde edebilirsiniz hem de hayatınıza canlılık katabilirsiniz.

Kedi ve Köpeklerin Bakımını Üstelenebilirsiniz

Etrafınızda kedi ya da köpeği olup da gün boyunca onlara bakmakta zorlanan arkadaşlarınız varsa onlara minik dostlarının bakımını üstlenebileceğinizi söyleyin. Minik dostlarınızla birlikte birkaç saat vakit geçirip onları dolaştırarak gelir elde etmenin yanı sıra hayvanların ruhunuza ne kadar iyi geldiğini de görmüş olursunuz.

Bebek Bakmak

Bebek bakmak da ek gelir elde etmenin bir yolu. Eğer bebeklerle aranız iyiyse ve yaşam tarzınız bebek bakmak için müsaitse gün içinde birkaç saatliğine bebek bakımıyla ilgilenebilirsiniz.

Yabancı Dil Öğretmek

Özel öğretmenlik yaparak da ek gelir elde edebilirsiniz. Bildiğiniz yabancı dili iyice geliştirdikten sonra etrafınızdaki kişilerden başlayarak evde dil dersi verin. Özel ders vererek özellikle küçük yaş grubunun yabancı dil eğitimine katkıda bulunabilirsiniz.

Minik Bir Kahve Dükkanı Açmak

Günümüzde her ara sokakta bir kahve dükkanı var ve neredeyse hepsi dolu. Birçok kişinin hayali olan kafe açmayı siz neden emeklilikte gerçekleştirmeyesiniz ki? Kahve çekirdeği ile ilgili yeterli bilgilere sahip olup doğru çalışanları bulduktan sonra cüzi kira ödeyeceğiniz bir yerde şirin bir kafe açabilirsiniz. Belki de, emeklilik döneminden önce kahve dükkanı açmak için bir şansınız yoktu. Fakat şimdi, hayalleriniz ve isteğinize göre bir kahve dükkanı açabilirsiniz. Emeklilik döneminde para kazanma yöntemlerinizi zevkinize göre şekillendirirken, sigortanızı da kendinize göre özelleştirebilirsiniz. Benim Seçimim Hayat Sigortası ile tehlikeli hastalık ve günlük hastane masrafları gibi dokuz farklı teminat seçeneğinden dilediğinizi seçerek kendi sigorta planınızı oluşturabilirsiniz.

Emlak Danışmanlığı

Emekli olduktan sonra emlak danışmanlığı kursuna katılıp sertifikanızı alarak bu alanda kendinizi geliştirebilirsiniz. Freelance bir şekilde emlak danışmanlığı yaparak çalışma saatlerinizi kendinize göre ayarlayabilir ve ek gelirinizin miktarını belirleyebilirsiniz.

Davet Organizatörlüğü

Enerjik ve yaratıcı bir kişiliğe sahipseniz düğün organizatörlüğü kesinlikle sizin için biçilmiş kaftan. Yeni bir şeyler üretmek, detaylardan mükemmellik oluşturmak, çiftlerin mutluluğuna ortak olmak, doğum günlerinde insanları sevindirmek işin sadece bir kısmı. Eğer sabrınız varsa ve üretmeyi seviyorsanız bu işi düşünebilirsiniz.

Mutfağa Girin

Mutfakla aranız iyiyse, yemek yapmayı seviyorsanız bu hobinizi paraya dönüştürebilirsiniz. Ek emeklilik geliri elde etmek için tek yapmanız gereken şey tarzınızı belirleyerek yaptığınız leziz yemekleri pazarlamak. Evden çalışanlar için ev yemekleri hazırlayabilir, çay davetlerine unlu mamüller hazırlayabilir, gece davetleri için minik kanepeler ya da tatlılar yapabilirsiniz.

Fenomen Olun

Sosyal medyada fenomen olmanın yaşı yok! Yeteneklerinizi internet üzerinden milyonlara ulaştırabilirsiniz. Kendinize bir kanal açarak birikimlerinizi ve deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz. Maket yapımından örgüye, ahşap boyamadan yemek tarifine kadar aklınıza gelebilecek her şeyi kanalınızdan paylaşarak emeklilik gelirinize katkıda bulunabilirsiniz.

Referanslar

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.