Ana içeriğe atla

Birikim

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Çocuğun İçin Birikim Yapmana Yardımcı Olacak Öneriler
Çocuğun İçin Birikim Yapmana Yardımcı Olacak Öneriler

iyihisset.com

28 May 2021

Hepimiz çocuklarımıza daha iyi, mutlu, huzurlu ve keyifli bir gelecek sunmak için çabalayıp duruyoruz. Kimimiz onlara bugünden iyi bir eğitim vererek başarılı olacakları meslek edinmeleri için çalışıyoruz, kimimiz para biriktiriyoruz, kimimiz de hayatın tüm zorluklarına karşı onları hazırlıyoruz. Eğer sen de gelecekte çocuğunun daha iyi bir yaşam standardına sahip olmasını istiyorsan bugünden adım atmaya başlamalı ve farklı yöntemlerle birikim yaparak ona yardımcı olmalısın. Peki bunu nasıl yapacaksın? Çocuğuna daha iyi bir gelecek sunmak için birikim yapmanı sağlayacak yöntemlerden birkaçını bu yazımızda senin için derledik.

Bütçeni belirle ve belirli bir yüzde ayır

çocuk, birikim, tasarruf, hesap makinesi, para

Tasarruf ederek gelecek için çocuğuna birikim bırakmana yardımcı olacak çok sayıda farklı yöntem bulabilirsin. Ancak bunların hepsini iyi bir şekilde işletip istediğin sonucu elde edebilmek için öncelikli olarak aylık bütçeni belirlemeli ve bundan ne kadar tasarruf edeceğini bulmalısın. Aylık gelirini ve mecburi harcamalarını çıkardıktan sonra ortaya çıkan bütçeden ne kadar tasarruf edip kenara ayırabileceğini hesaplamalısın. Bunun ardından kendine bir yöntem belirleyerek çocuğun için birikim yapmaya başlayabilirsin.

Ona bir banka hesabı aç

çocuk, birikim, tasarruf, hesap makinesi, para

Çocuğun için onun küçük yaşlarından itibaren para biriktirmene yardımcı olacak en iyi yöntemlerden biri onun adına bir banka hesabı açmandır. Bazı bankaların ve finans kurumlarının, çocuğun doğumu ile birlikte açma izni verdiği bu hesaba düzenli olarak para yatırabilir, zaman zaman farklı bankacılık enstrümanlarını kullanarak bu parayı çoğaltabilirsin.

Ortak bir birikim alanı oluşturabilirsin

çocuk, birikim, tasarruf, kumbara, para

Birçok kişinin birikim konusunda göz ardı ettiği şey küçük miktarların zaman içerisinde çok fazla büyüyerek inanılmaz boyutlara ulaşabileceğidir. Günlük olarak yaptığın harcamaları gözünün önüne getir ve bunların içerisinde gereksiz olanları bir kenara ayır. Örneğin günde 25 TL’lik bir miktarı ortak bir havuzda toplamayı başarabilirsen bu rakam bir yıl sonunda 9.125 TL,  10 yıl sonunda da 91.125 TL olacaktır. Bunun için evde herkesin içerisine para atabileceği ortak bir alan ya da kumbara oluşturup küçük küçük birikimlerle çocuğunu geleceğe hazırlayabilirsin.

Emeklilik sigortalarını unutma

çocuk, birikim, tasarruf, bozuk para, para

Çocuğun için birikim yapmanı sağlayacak etkili yöntemlerden biri de farklı özelliklere sahip birikim sigortalarıdır. Bunlardan birine küçük yaşlarından itibaren başlarsan çocuğun belirli bir yaşa geldiğinde onun için ciddi ölçüde bir para biriktirebilirsin. Kendi bütçen içerisinde bir miktarı doğru emeklilik sigortalarına ayırırsan yarınlar için fark etmeden önemli bir birikim yapabilirsin.

Çocuğun için sen de bugünden bir adım atıp onun gelecekte daha iyi şartlarda yaşamasını istiyorsan QNB Sigorta’nın sunduğu Kolay Emeklilik Planı’nı seçebilirsin. Aylık olarak ödeyeceğin küçük miktarlara bir de devlet katkısını ekleyerek çocuğunun geleceği için önemli bir adım atabilirsin.

 

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.