Ana içeriğe atla

Birikim

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Birikim Yapmanıza Yardımcı Olacak En İyi 5 Cep Telefonu Uygulaması
Birikim Yapmanıza Yardımcı Olacak En İyi 5 Cep Telefonu Uygulaması

iyihisset.com

04 Eyl 2019

 
Akıllı telefonlarla birlikte pek çok mobil uygulama da hayatımıza girdi. Artık hemen hemen her konu için yararlanabileceğiniz bir uygulama bulunuyor. Günlük hayatımızı kolaylaştırmaya yönelik olan bu uygulamalar arasında en çok oyunlar, kültür sanat uygulamaları ve finans uygulamaları tercih ediliyor. Her şeyin dijitalleştiği bu çağda, birikim yapmanıza yardımcı olacak en iyi 5 finans uygulamasını yazdık.

1. Wally
 
Wally, 50’den fazla ülkede en çok tercih edilen finans uygulamalarından biri. Basit arayüzüyle kolay kullanım imkanı sunan Wally, gelir gider tablosu oluşturup birikim yapmanıza olanak tanıyor. Türkçe dil desteği ve TL para birimi de sunan uygulamayla bütçe hareketlerinizi benzer kişilerle kıyaslayabiliyor ve bu sayede harcamalarınızı dengede tutabiliyorsunuz. Waly; iOS ve Android işletim sisteminde kullanılabiliyor. 

2. GoodBudget
 
GoodBudget hem cep telefonlarında hem de bilgisayarlarda kullanılabilen bir uygulama. Basit bir arayüze sahip olan bu bütçe takip uygulamasında harcama gruplarınızı kategorize ederek harcamalarınızın dağılımını gözden geçirebiliyorsunuz. Türkçe dil desteği olmayan bu uygulamayı iOS ve Android işletim sistemlerinin yanı sıra web üzerinden de kullanabilirsiniz. 

3.Spendee
 
Banka hesaplarınıza entegre edebileceğiniz Spendee, kolayca bütçe hesabı yapmanıza olanak tanıyor. Aile üyeleri veya arkadaşlarınızla da ortak kullanabildiğiniz uygulama sayesinde gelir bütçenizi birlikte kontrol edebiliyorsunuz. GoodBudget’te olduğu gibi Spendee’de de harcamalarınızı sınıflandırabiliyor ve gereksiz harcamalarınızı gözden geçirerek birikim yapabiliyorsunuz. Türkçe dil desteği sunan ve yalnızca mobil olarak kullanılabilen bu uygulamayı iOS ve Android cihazlarına indirebilirsiniz. 

4. Level Money
 
Level Money de banka hesabınıza entegre edip kullanabileceğiniz uygulamalardan biri. Yaptığınız harcamalar üzerinden gelir ve giderlerinizi otomatik olarak hesaplayan bu uygulama, tasarruf etmeniz için ne kadar harcama yapmanız gerektiği hakkında önerilerde bulunuyor. Ayrıca her ay tasarruf etmeniz gereken miktarı gelirinizden çıkarıyor. Dilerseniz belirlediğiniz bir miktarı uygulama aracılığıyla her ay otomatik olarak tasarruf hesabınıza da aktarabiliyorsunuz.

5. YouNeedABudget
 
Dünya çapında en çok kullanılan ve en çok beğenilen finans uygulaması olan YouNeedABudget, hesapta olmayan harcamalar için birikim yapmanızı sağlayacak bir uygulama olarak öne çıkıyor. Son ayki kazancınıza göre bütçenizi oluşturup buna göre harcama yapmaya teşvik eden bu uygulama, isteseniz de istemeseniz de sizi birikim yapmaya zorluyor. Harcamalarınızı önceden planlamalarınıza olanak tanıyan YNAB, deneme sürümünü ücretsiz olarak sunuyor. Ancak daha sonra bu uygulamayı kullanmak için belirli bir miktar ödemeniz gerekiyor. Uygulama, iOS ve Android işletim sisteminde kullanılabiliyor. 


Kaynak: 

https://www.investopedia.com/personal-finance/personal-finance-apps/

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.