2021 Yılında En Çok Kazandıran Kripto Paralar

Buradasınız

Yaşa 19 Şubat 2022

kripto, para, yatırım, birikim

NFT ve Metaverse teknolojileri ile birlikte kripto para piyasası 2021 yılında oldukça hareketli günler yaşadı. Bitcoin’in birkaç defa kendi rekorunu kırdığı 2021 yılında altcoinlerin de yüksek kâr oranlarına ulaşıldığı görüldü. Bu durum yatırımcıları oldukça memnun ederken yeni yatırımcıların da bu alana yönelmesini sağladı. 2021 yılında en fazla kazandıran kripto paraları senin için araştırdık. Bu yazımızdaki bilgileri herhangi bir yatırım tavsiyesi içermediğini hatırlatalım.

Gala (GALA)

kripto, para, yatırım, birikim, gala

Ethereum ve Binance Smart Chain sistemi üzerinden çalışan ve takas edilemez bir kripto para olarak karşımıza çıkan Gala, 2021 yılında en fazla kazandıran altcoin olmayı başardı. Metaverse projelerine yönelik bir ödeme sistemi alternatifi de sunan Gala’nın 2021 yılındaki toplam artışı yüzde 48.688 oldu. Uzmanlara göre artan Metaverse projeleri doğrultusunda Gala’nın değeri 2022 yılında da yükselecek.

Axie Infinity (AXS)

kripto, para, yatırım, birikim, axie infinity

2021 yılında adından sıkça söz ettiren bir diğer altcoin ise AXS Token oldu. Blockchain tabanlı bir oyun için kullanılan token, geleceğin Metaverse dünyasını da yakından ilgilendiriyor. Ayrıca Axie Infinity oyununda AXS Token kullanarak çeşitli NFT eserleri almak da mümkün. AXS Token 2021 yılında yüzde 17.620 oranında artış gösterdi.

The Sandbox (Sand)

kripto, para, yatırım, birikim, sandbox

Günümüzün en popüler Metaverse projelerinden biri olan The Sandbox, gün geçtikçe artan kullanıcı sayısı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Buna bağlı olarak The Sandbox evreninde kullanılan Sand Token da kripto para piyasasının gözdesi olmayı başardı. Sand Token, 2021 yılında yüzde 17.134 oranında artış göstererek yatırımcıların yüzünü güldürdü. 

Polygon (MATIC)

kripto, para, yatırım, birikim, polygon

2021 yılında kripto para yatırımcılarının dikkatini çeken ve yüzünü güldüren bir diğer para birimi Polygon bir diğer adıyla MATIC öne çıkıyor. Günümüzde Next Earth Metaverse evreninin para birimi olarak kabul gören MATIC’in 2021 yılında yüzde 14.865 oranında artış gösterdiği görülüyor.

Terra (LUNA)

kripto, para, yatırım, birikim, terra

Merkez Bankası gibi bir yönetim şekline sahip olan nadir kripto para birimlerinden biri olan LUNA, ETH Blockchain tabanlı bir altcoin olarak piyasadaki varlığını gün geçtikçe güçlendiriyor. 2021 yılında LUNA’nın yüzde 13.844 oranında kazanç sağladığı görülüyor.

Fantom (FTM)

kripto, para, yatırım, birikim, fantom

CryptoNode algoritmasını temel alan ilk para birimi olan FTM, 2021 yılında yatırımcıların en fazla dikkatini çeken kripto paralar arasında yer alıyor. FTM’nin 2021 yılındaki artış oranı yüzde 13.125 olarak öne çıkıyor. Kripto para piyasası yüksek kazançlar sağlasa da içerisinde birçok risk barındırıyor. Kripto para dünyası dışında farklı birikim yollarını da değerlendirmek istediğin anda QNB Sigorta’nın sunduğu Elit Bireysel Emeklilik Planı alternatifini seçebilir ve emeklilik hayallerine bir adım daha yaklaşmak için yatırım yapabilirsin.

 

 

 

 
 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
3 + 2 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.