7 İllüstrasyon ile Kariyer Kadınları

Buradasınız

Yaşa 30 Temmuz 2016

Kaynak

Günümüz modern kadınları iki dünyada yaşıyor: Mesai gezegeni ve ev gezegeni. Mesai gezegenindeki hayat; zorlu rekabet, pek sıkıcı görevler ve bolca stres içeriyor. Ev ise kutsal sığınma mekânı; ama işler orada da bitmiyor. Kadınımız bir de evli ve çocukluysa dünyayı kurtarmaktan daha zor bir işi gerçekleştiriyor, imkânsızı başararak hepsine vakit ayırıyor.

Fantastik güçlerle donanmış süper kahramanları gökyüzünde aramayın, çalışan annelere bakın. Gerçek süper kahraman onlar, dünyayı çekip çeviriyorlar.

Slovakyalı illüstratör ve grafiker Daniela Olejnikova da süper kahramanları uzaklarda aramaya gerek olmadığını fark etmiş, onları yetenekli elleri ve yaratıcı zihniyle birbirinden güzel illüstrasyonlara dönüştürmüş.

Alışveriş Listemi Roman Sanıp Nobel Verdiler 

Kaynak

Çalışan kadınların alışveriş yapmaya pek vakti yok, ellerine geçen fırsatları iyi değerlendirmek zorundalar. Gördüğünüz uzun alışveriş listeleri kadınların yazı yazmayı çok sevdiklerinden değil yani; sadece o günü tamamen verimli geçirmeye çalışıyorlar. Bir şeyleri unuturlarsa da:

“Onu da artık bir dahaki bahara alırız!”

Gerekirse Mikropların Ağızlarını Kırarız

Günümüz çalışan kadınlarının kendilerini hasta hissetmesi için o mikrobun kendini aşmış olması gerekiyor. “Hasta olmak mı? Vaktim yok!” diyen günümüz modern kadınının yardımcıları ise güçlü vitaminler, sağlıklı yemek listeleri ve egzersiz programları. Hasta olursa yığılmış işler ne olacak, yemekleri kim hazırlayacak, çocuğu kim yatıracak? Bir dakika, babası bakacak tabii ki? Gerçekçi olalım insanlar, kaç Türk babaya ev işlerini yaptırabiliriz? Onları toplasak bir köy bile kuramayız.

Kariyer Kadınları Kulübünün İlk Kuralı: Abur Cuburları Tenhada Ye

Kaynak

“Sağlıklı beslenme delisi değiliz. Tamam, kinoayı çok seviyor olabiliriz ama açıkçası patates kızartması ondan daha güzel bir şey. Çikolatadan falan bahsetmiyorum bile ama bizi asla onları yerken göremeyeceksiniz. Tıpkı suç işler gibi tenha sokaklarda, karanlık köşelerde yiyeceğiz onları ve sizlerin yanındayken her zaman yağ içermeyen dört peynirli tortellini (kepekli) ve yanında roka tüketeceğiz.”

                                                                                                                                                İsmini Vermek İstemeyen Ofis Sıskası

Makyaj Yapmaya Bile Zaman Bulabiliyorlar

Kaynak

Günümüz iş kadınlarının bir süper gücü de makyaj için her zaman vakit yaratabilmeleri. Onları asla bakımsız göremezsiniz. Dün gece çılgın bir ofis partisi mi oldu? Ertesi gün, gözlerini zor açan erkek çalışanların arasında elmas gibi parıldayıp çiçek gibi kokmayı başarırlar.

Dinlenme Zamanları: “Rüzgâr Gibi Geçti”

Kaynak

Çalışan kadınların kendine ayırdıkları anlar, onlar için o kadar değerlidir ki tıpkı çok lezzetli bir pasta gibi hemen biter. “Şu akşamı kendime ayırayım, bir iki soğuk içecekle anın tadını çıkarayım.” dedikleri anda kendilerini ertesi gün işe hazırlanıyorken bulurlar. O yüzden “Süper kahraman olsaydın hangi fantastik gücü isterdin?” sorusuna genellikle “zamanda yolculuk” cevabını verirler. Böylece izin gününe tekrar dönüp o tatlı anı 365 gün boyunca tekrar edebileceklerdir.

“O Kitapların Hepsini Okumaya Vakti Varsa Kocası Kesin Zengin”

Ay boyunca bir kitaba vakit ayırabilirse çalışan kadın kendini şanslı hisseder. Güneş bacaklarını okşarken, okyanus manzaralı evde kahve eşliğinde kitaba gömülmek mi dediniz? Kuzum, nerede yaşıyorsunuz siz? Bir Wes Anderson filminde mi?

Eskilerden gelen feodal anlayışın hâlâ devam ettiği; mutfak, banyo ve çocuk sorumluluklarının sadece onlara yüklendiği sürece Türkiye’de kadın olmak, Gotham’ı Joker’den kurtarmaktan daha zor olacak.

Kariyer Kadınları Her Zaman Hazırlıklıdır

Çünkü hayatın her zaman için kötü sürprizlere gebe olabileceğini bilirler.

Mod: Gülümseten

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
5 + 15 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.