6 İlham Verici Mantra

Buradasınız

Yaşa 19 Temmuz 2016

Mantra nedir?

Mantraları basitçe kutsal heceler olarak düşünebiliriz. Kelimelerin zihinde yarattığı imgeler ile seslerin titreşimlerini kullanarak kişinin daha güçlü bir ruh haline bürünmesini amaçlayan mantralar, çoğunlukla Sanskritçe olsalar da zaman içinde bütün dinlere yayılarak birçok dile dönüştürülmüşler.

Mantra Japa

Hinduizm’de de tıpkı İslam’da olduğu gibi tespih çekme ibadeti var ve mantralar eşliğinde yapılıyor. Kişi, zihnini arındırmak için tespih çekerken hoşuna giden mantraları tekrar ediyor, bunun adına da mantra japa deniyor. Tespih çekmek, özellikle iş yerlerinde biraz abes durabilir ama sizi rahatlattığını düşünüyorsanız bunu pek fazla dert etmeyin. Sadece kendinize ve mantralarınıza odaklanın.

Kafanızı boşaltma ve odaklanma gücünüzü arttırma amacıyla gün içinde tekrarlayabileceğiniz mantraların başka dile çevrildiklerinde aynı etkiyi yaratmaları zor; çünkü ait oldukları dildeki titreşimlerin gücünü kullanıyorlar. O yüzden evrensel olarak kabul görmüş önemli mantraların anlamlarına yakın olacak şekilde, 6 tane ilham verici mantrayı sizin için derledik:

İç Dünyamı Selamlıyorum”  

Kendi kendinizle selamlaşarak, öncelikle kendinizi kabul etmiş olacaksınız. Tam olarak şu andasınız, o yüzden geçmişinizi ve geleceğinizi şimdilik bir kenara bırakın. Kendinizi olduğunuz gibi kabul edin ve sevin.

 

 “Kendime Karşı Naziğim”

Evren, algıladığınız biçimiyle var olur. Tüm hayatınızı aslında kendiniz oluşturuyorsunuz; başrol sizde, diğer herkes figüran. O yüzden kendinize karşı her zaman kibar olun, bunu hak ediyorsunuz.

“Hedeflere, Onları Sürekli Düşünerek Ulaşabilirim”

“Hayal etmek, başarmanın yarısıdır.” özlü sözünü bir seviye daha ileri götürüyoruz. Olmasını istediğiniz şeylerden asla vazgeçmeyin.

“Olana Kadar Numara Yap”

Bu mantrayı örneklerle açıklamak çok daha kolay olacak: Bir yönetici olmak istiyorsanız, yönetici gibi davranın. Bir anne olmak istiyorsanız, anne gibi davranın.

“Kararsızlığı Yönetebilmek, Başarılı Olanları Ayırır”

Günümüzün stres etmenlerinden biri de kararsızlık. Kararsızlığı oluşturan iki sebep var: Bilgisizlik ve güvensizlik. Başarıyı istiyorsanız, her zaman ne istediğinizin farkında olun ve kendinize yalan söylemeyin.

“Canlılığa Karşı Açık Olacağım, Hiçbir Sorumluluktan Kaçınmayacağım”

Yaşam hareketle oluşur, çoğalarak yayılır. Hem mikro kozmosta hem de makro kozmosta her şey birbirine değer, sürter ve çarpar. Küçük iki meteorun birbirini ittirmesi, gezegenin birinde büyük bir patlamaya neden olabilir. Tüm uzay belirsizlik içindedir. Evrenin bir parçası olarak bizler de aynı kanunlara tabiyiz; fakat zihin gücümüzle doğanın diğer canlılarından ayrılıyoruz. Bizler hayattaki olasılıkların farkında olup, onlar için önlemler alabiliriz. Cigna size yardıma hazır, siz sorumluluklarınızın bilincinde olduğunuz sürece.

 

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
2 + 5 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.