Hangi Ünlü Mucitsin?

Buradasınız

Dünya tarihine yön veren ve yaptıkları icatlarla günlük hayatımızı değiştirerek bilimin gelişmesine büyük katkılarda bulunan çok sayıda mucit var. Farklı dallarda ve alanlarda çalışmalar yaparak o güne kadar keşfedilmemiş yeni fikirler, formüller, denklemler, cihazlar ve araçlar yapan bu mucitler arasından sen hangisi olurdun? Hangi ünlü mucit olduğunu öğrenmek istersen testimize başlayalım.

 

1. Önce seni biraz tanıyalım mı?

mucit, fikir, çift, icat, bilim

A - Kadın

B - Erkek

2. Bilimin bize sunduğu sonsuz bilgi dünyası içerisinde sen de farklı alanlarda çalışarak icatlar ortaya koyan bir mucit olabilirsin. Peki sen en çok hangi alanda bir şeyler keşfetmek isterdin?

icat, fikir, mucit, bilim, araştırma, kalem

A - Fizik

B - Ulaşım

C - Teknoloji

D - Kimya

3. Farklı dallarda yaptıkları icatlarla hayatımıza yön veren çok sayıda bilim insanı var. Sen aşağıdakilerden hangisi olurdun?

thomas edison, bilim, icat, mucit

A - Arşimet

B - Wright Kardeşler

C - Thomas Edison

D - Antoine Lavoisier

4. Mucitler, bilimin gelişmesine büyük katkılar sağlayan icatlar ortaya koyarlar ve teknolojinin de gelişmesine öncülük ederler. Sen acaba hangi mucit ile kendini özdeşleştirirsin?

nicola tesla, mucit, icat, bilim

A - Nicola Tesla

B - Henry Ford

C - Gutenberg

D - Louis Pasteur

5. Dünyayı değiştirecek bir mucit ve bilim insanı olsaydın aşağıdakilerden hangisi olmak senin hayallerini daha çok süslerdi?

leonardo da vinci, bilim, icat, mucit

A - Galileo Galilei

B - Igor Sikorsky

C - Leonardo Da Vinci

D - Marie Curie